wmaraci reklam
lidertakipci

Online Giyim Mağazamız için Viral Reklam - Beyin Fırtınası

4 Mesajlar 736 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

halilyc halilyc labters.com Kullanıcı
  • Üyelik 14.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Web & Grafik ve iOS
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Y**
  • Mesajlar 837
  • Beğeniler 441 / 190
  • Ticaret 6, (%100)
Henüz faaliyete geçmediğimiz için site adresi paylaşmayacağım fakat reklam işini en güzel şekilde değerlendirip iyi yerlere gelmek istiyoruz ve bunu sosyal mecralarda en güzel yaygınlaştırma tekniğininde viral reklam olduğunu düşünüyorum. THY`nin veya herhangi bir firmanın viral reklamlarına illaki denk gelmişsinizdir. Bizde o tarz ilgi çekici bir senaryo hazırlayıp reklamımızı keyifli ve dikkat çekici bir şekilde yapmak istiyoruz fakat henüz birşeyler bulamadık :) Sonra aklıma burası geldi, birlikten kuvvet doğar sonuçta :) Güzel fikir ve senaryolarınızı dört gözle bekliyorum, ilgi gösteren arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederiz :)

wmaraci
reklam

sorueki sorueki WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad S** i**
  • Mesajlar 1977
  • Beğeniler 639 / 720
  • Ticaret 3, (%100)
1) Malum kış yaklaşıyor. Gariban bir kaç paltosuz kişiye palto dağıtılması ve bunun videosu gönülleri okşayacaktır. Suriyeli göçmenler olabilir, örneğin. Tabi bu ne kadar viral reklam olur? Orası ayrı...

2) Bir de bilirsiniz, şu mağazamızı kapatıyoruzcular var. Aslında bu kişiler boş büyük bir dükkan kiralayıp, ucuza aldıkları mobilyaları sürümden kazanmak amacıyla az bir kâr ile satarlar. Bunun neden internet üzerinde yapılmadığını merak etmişimdir hep. Elbette sizinki yeni açılacağı için bir taktik olur mu, ne şekilde geri dönüş sağlanır bilemiyorum.

3) Burada hani şu alt alta forumlarda hikaye yazma olayı var ya. Onu yapabiliriz örneğin. Mesela, şöyle bir başlangıçla. İnternette boş, boş geziniyordu adam. Önce bir haber sitelerine bakındı. Sonra facebook derken, telefonu çaldı. Arayan eşiydi. Bir çevrimiçi giyim mağazasında gördüğü elbiseyi istiyordu, kendisinden. Adam internetin başında olduğu için web sitesini açtı...

4) Bu forumda bir arkadaşın sahte haberler yapan bir web sitesi vardı. Bu siteye ve zaytunga; İnternet sitesinde yangın çıktı başlıklı bir makale yazılıp, içeriğinde aslında yangının fiyatlarda olduğu ve garip güçler tarafından sizin online giyim mağazanızda elbiseler için yazdığınız fiyatların gözünüzün önünde yanarak, sonlarından bir rakamın eksildiği şeklinde asparagas haber yapılabilir.

Aklıma gelenler bunlar. İki dakikada salladım, yemin ederim. Saçma bulabilirsiniz. Hiç önemli değil. Kolay gelsin.
krrgh halilyc

kişi bu mesajı beğendi.

Durgun sular derin akar.

sinnerxx sinnerxx WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Mesajlar 68
  • Beğeniler 1 / 14
  • Ticaret 4, (%100)
Örnek bir viral haber. Hedef kitle arasında 2 günde nerdeyse yüzde yüz erişime ulaştı..

http://www.saukampus.com/dekanlik-iibf-kantinine-muhendislik-ogrencilerini-almama-karari-aldi.html
halilyc

kişi bu mesajı beğendi.

Her Yerde Tek Bir Ses...

halilyc halilyc labters.com Kullanıcı
  • Üyelik 14.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Web & Grafik ve iOS
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Y**
  • Mesajlar 837
  • Beğeniler 441 / 190
  • Ticaret 6, (%100)

sinnerxx adlı üyeden alıntı

Örnek bir viral haber. Hedef kitle arasında 2 günde nerdeyse yüzde yüz erişime ulaştı..
http://www.saukampus.com/dekanlik-iibf-kantinine-muhendislik-ogrencilerini-almama-karari-aldi.html

Bu tarzda güzel bir düşünce ama benim tam olarak istediğim tarz Cezmi kalorifer, Kemal Ekşioğlu tarzı gündeme etki eden komedi sayfalarında bile paylaşılabilecek reklam kokmayan, merak uyandıran bir video :) Bunuda ileteceğim arkadaşlara teşekkür ederim hocam :)

bilgive adlı üyeden alıntı

1) Malum kış yaklaşıyor. Gariban bir kaç paltosuz kişiye palto dağıtılması ve bunun videosu gönülleri okşayacaktır. Suriyeli göçmenler olabilir, örneğin. Tabi bu ne kadar viral reklam olur? Orası ayrı...

2) Bir de bilirsiniz, şu mağazamızı kapatıyoruzcular var. Aslında bu kişiler boş büyük bir dükkan kiralayıp, ucuza aldıkları mobilyaları sürümden kazanmak amacıyla az bir kâr ile satarlar. Bunun neden internet üzerinde yapılmadığını merak etmişimdir hep. Elbette sizinki yeni açılacağı için bir taktik olur mu, ne şekilde geri dönüş sağlanır bilemiyorum.

3) Burada hani şu alt alta forumlarda hikaye yazma olayı var ya. Onu yapabiliriz örneğin. Mesela, şöyle bir başlangıçla. İnternette boş, boş geziniyordu adam. Önce bir haber sitelerine bakındı. Sonra facebook derken, telefonu çaldı. Arayan eşiydi. Bir çevrimiçi giyim mağazasında gördüğü elbiseyi istiyordu, kendisinden. Adam internetin başında olduğu için web sitesini açtı...

4) Bu forumda bir arkadaşın sahte haberler yapan bir web sitesi vardı. Bu siteye ve zaytunga; İnternet sitesinde yangın çıktı başlıklı bir makale yazılıp, içeriğinde aslında yangının fiyatlarda olduğu ve garip güçler tarafından sizin online giyim mağazanızda elbiseler için yazdığınız fiyatların gözünüzün önünde yanarak, sonlarından bir rakamın eksildiği şeklinde asparagas haber yapılabilir.

Aklıma gelenler bunlar. İki dakikada salladım, yemin ederim. Saçma bulabilirsiniz. Hiç önemli değil. Kolay gelsin.

Hocam mükemmelsiniz ne saçması estf :) Hepsi birbirinden güzel fikirler özellikle ilk fikir daha sıcak geldi bana hem kendi işimizi göreceğiz hemde ihtiyacı olan insanlara yardım edip faydamızı dokunduracağız, gerçektende çok güzel ve faydalı bir fikir :) Yazdıklarınızı tek tek tartışacağız arkadaşlarla, başka fikirleride bekliyoruz :)

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al