GoogleDoktoru adlı üyeden alıntı

bunun fayda söylediğini hiç bir şekilde söyleyemezsiniz botlar otomatik olarak farklı sitelere aynı yorumları atıyor olabilir.Bir ip üzerinden binlerce backlink kasıldığı saptanırsa google bunu sevmeyecektir.Unutmayın google spam yapanlar kadar yapmalarına göz yumanları da sevmez ;) Şunu unutmayın içeriği değiştirin ip kalsın mantığı yanlıştır.Aynı ip üzerinden 1 günde binlerce yorum atılıyorsa bu yorum sizin sitenize denk geldiyse bu yöntemi yaparsanız yine de farketmez."Google anam adam ne yazmış?" demez.İp kontrol mantığı ile işliyor farkedildiği taktirde;Yapan site spam sitesi,Yapmasına göz yuman site çöp sitesi olarak nitelendirilir...

Kesinlikle tavsiye etmiyorum.Kaleminize güvenmeyi öğrenin.Fazla yorum almak istiyorsanız kaleminizi iyi çalışıtırın "vay be" dedirtin...

3 Senedir ben bu yöntemi kullanıyorum hocam :) Kendime yarar görmediğim birşeyi başkasına yap demem ;) Dediğim gibi ben Polonya ve Ukranya botlarını kullanırım genelde ve Allah'a şükür bugüne kadar ne bir sitem çöp sitesi algılandı nede farklı bir ceza yedi :)

Bugüne kadar bir tek noktasında zarar görmedim ben, dileyen gönül rahatlığı ile kullanabilir kefili benim :rolleyes:

Ek olarak: Ne yorum umrumda, ne vay be dedirtmek.Sadece işlerine yarasın yeter.