Bir sitede bulduğum pdf dosyasını Türkçe tercüme ettirdim ve deneme yaptım sonuçlar güzel bazı kelimelerde sitelerimde hareketlenme oldu.

o çeviriyi sizinle paylaşmak istiyorum burada yazılanlar bana ait değildir sadece tercümedir ve elimdeki bilgiyi sizlerle paylaşmak istiyorum.

1. Ön Başlık Etiketiniz.
Google ön başlık etiketinizin başta yer almasına ağırlık verir.Aşağıda örneklemeleriyle açıklanmaktadır.

Aranan veya yazılan anahtar kelime ile sizin ön başlığınızın eşleşmesi çok önemlidir.

Örneğin ‘ Kilo verme ipuçları ‘ anahtar kelimeniz ve 2 etiket arasında karar vermeye çalışıyorsunuz.
Başlık 1 – Kilo Verme İpuçları : Kilo atmanın 10 stratejisi
Başlık 2 – Nasıl 10 kilo verirsiniz kilo verme ipuçlarını kullanarak ?

Google burada başlık 1 i daha fazla önemseyecektir.çünkü anahtar kelime ilk başta kullanışmış olduğundan dolayı.
Neden ?
Çünkü anahtar kelime ilk başta kullanılmış.

Dolayısıyla anahtar kelimenizi cümle başına koyunuz.

2. URL yi kısa ve tatlı tut anahtar kelime içinde yer alsın.
3. en az 1 tane blog da video,ses,resim veya listeniz yer alsın.
4. en az 2 tane dış link dahil edin örneğin . edu ; gov tarzı sitelere
5. yer alan içeriğinizde anahtar kelimeleriniz ilk 100 kelime içerisinde geçsin.son cümlere bırakmayın kullanmak için.
6.
7. sayfa hızı en önemli noktadır SEO için.bunun için google page speed araçlarını kullanın. W3 total ve WP smush
8. modifiye edici kelimeler kullanın anahtar kelimeniz için..örneğin ‘en iyi ‘ ‘ 2014 ‘ gibi kelimeler ekleyebilirsiniz.
9. sosyal paylaşım siteleri ekleyin. Facebook gibi
10. içeriğiniz için uzun kelimeler hazırlayın..en az 1500 kelime içermesi gerekiyor.
11.makalenizin üstüne iç linkler ekleyin.içeriğinizin üst tarafına iç linkler eklemek sizi yukarı sıralara taşımada yardımcı olacaktır.
12. burada şunu açıklıyor.mesela bizim anahtar kelimemiz paper tube machine ama hani aşağıda 8-9 tane yardımcı anahtar kelime çıkartıyor google.işte bu anahtar keliemeleri de makale ve içiriğiniz içerisinde kullanın diyor.
13. ziyaretçinin sayfa içerisinde kalma süresi ? bunun için ilgi çekici makaleler resimler müzikler yayınlayın ki ziyaretçi safyafadan hemen çıkmasın.
14. dielim ki yeni bi makale yayınlayacaksınız. O makale içerisinde site içerisinde geçen eski kelimelere iç link verin en az 2-3 tane.
15. H2-H3 etiketleri çok etkili olmasa da buaralar en az 1 tane altbaşlık eklemesi yapın.
16. resim optimizasyonu kesinlikle çok faydalı değildir.sadece görseller için bunu yapabilirsiniz.