wmaraci reklam

Bumerang ve Benzerleri Hakkındaki Düşüncelerim

33 Mesajlar 4.159 Okunma
smmexpress

10679 10679 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 03.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 458
  • Beğeniler 124 / 125
  • Ticaret 7, (%100)
Tabi ki bunlar benim düşüncelerim. Bu konu uzun zamandır aklımdaydı şimdi bir arkadaşın şu konusunu gördüm ve şunları söylemek istiyorum.

Hocam bu Bumerang dolayısı ile Hüriyet gazetesi ekibi internet ortamında ki site sahiplerinin sayısının ne kadar çok olduğunu gördüler ve Bumerang diye bir şey çıkararak site sahiplerinden kendilerine trafik sağlama yolları geliştirdiler. Usta veya Acemi site sahiplerinin ağzına bir parmak bal sürmek sureti ile kavanozlarla bal almaya başladılar. Şimdi bizler Bumerang ı büyütüyoruz yarında adamlar ağalık taslamaya başlayınca yukarıda vermiş olduğum linkte yer alan örnekte olduğu gibi şikayetlere başlayacağız.

Arkadaşlar Bumerang gibi sitemlere değil bence kendi sitenize emek verin. Bumerang nasıl olur da Google nin veya başka bir arama motorunun verdiğini bize verebilir. Adamlar aslında kendilerine bir seo taktiği geliştirdiler ve muhtemelen dünyada örnekleri vardır.

Özetle, Bumerang ı düşman ilan edelim uzak duralım demiyorum. Diyorum ki kendi kendimizi kandırmayalım. Adamlar bize değil kendilerine trafik sağlıyorlar. Dolayısı ile bugün adamları tepeye çıkartıp yarında ya bunları kim tepeye çıkarttı ha bire taş atıyorlar şeklinde söylemler geliştirmeyelim.

Son söz hiçbir site sahibi Google'ye veya Bumerang veya başka bir şeye muhtaç değil. Zira onlar bize muhtaç. Çünkü onların kaybedecekleri şeyler benimkinin yanında çok çok büyük.
weycell34

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

kardelenkurt kardelenkurt WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek gazeteci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 38
  • Beğeniler 14 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
ben ilk kurulduğundan beri üyeydim şimdi de platin üyeyim yazarcafe de var

ama bir faydasını görmedim ben en son ödememi de alıp son vereceğim üyeliğime

gunlukekonomi gunlukekonomi www.gunlukekonomi.com Kullanıcı
  • Üyelik 03.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 222
  • Beğeniler 25 / 28
  • Ticaret 8, (%100)
Sitemi actigimdan beri uyeyim. Simdiye kadar hürriyet kaynaklı siteme 12 500 kisi gelmis. Ay olarak hesaplarsam ayda 520 kisi civarında. Türkiyenin en büyük gazetesi benim siteme ziyaretci yolluyor. Bunun google ve alexa gözünde değeri var.

Ayrıca çoğu marka bumerang bloggerlarina bakiyor ve ordan görüp sizinle iletişime geciyor. Bu şekilde de tahminen 2~3 markayla içerik çalışması yaptık.

Benim sitede altlarda bir yerde iki tane sablonu var sadece. Siteyi rahatsız eden bir durumu yok yani.

Para kazanma meselesine gelince.
Benim para kazandığım ilk internet mecrasi diyebilirim.

Ayda iki reklam yolluyordu önceden epeydir gelmiyor ama reklam. En son özel bir marka için içerik hazirlamami istediler ve yazdım. Benim içinde cazip sayılacak bir parayı hesabıma yatırdılar.

Bumerang ile ilgili neden kötü izlenim edindiginizi ve sitenize zarar verdiğini düşündüğünüzu anlamakta zorluk cekiyorum.
kardelenkurt nettebugun

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 22.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek gazeteci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 38
  • Beğeniler 14 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
hocam hiti yazarcafe üzerinden mi çekiyorsunuz

wmaraci
wmaraci

Sueda Sueda WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / K
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 550
  • Beğeniler 223 / 118
  • Ticaret 25, (%100)

kardelenkurt adlı üyeden alıntı

hocam hiti yazarcafe üzerinden mi çekiyorsunuz

Yazarkafeye üye olabilmeniz için sitenizin platin kategorisinde olması gerektir. Platin kategorisinde olduktan sonra günlük 3 yazı gönderebilirsiniz. Eğer çekici bir konuysa ziyaretçiler linke tıklayarak sitenize geliyorlar. Fakat tabi hepsi webmaster oldukları için reklamlara felan tıklamıyorlar.

Bumerang kullananların çoğu ilk başta faydalı olduğunu söylüyorlar. Fakat sonradan çok zararı olduğunu bir kaç kişiden felanda duydum.
10679

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 22.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek gazeteci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 38
  • Beğeniler 14 / 4
  • Ticaret 0, (%0)

Sueda adlı üyeden alıntı

Yazarkafeye üye olabilmeniz için sitenizin platin kategorisinde olması gerektir. Platin kategorisinde olduktan sonra günlük 3 yazı gönderebilirsiniz. Eğer çekici bir konuysa ziyaretçiler linke tıklayarak sitenize geliyorlar. Fakat tabi hepsi webmaster oldukları için reklamlara felan tıklamıyorlar.

Bumerang kullananların çoğu ilk başta faydalı olduğunu söylüyorlar. Fakat sonradan çok zararı olduğunu bir kaç kişiden felanda duydum.

hocam ben platin ve yazarcafe üyesiyimz zaten

ilk yazımı paylaştım 15 tık almışım zaten

sitem oto forumu özel anlaşma ile reklam yayını filanda almadım hiç

günlük 500 hitten bahsediyor ondan sormuştum

• Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / K
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 550
  • Beğeniler 223 / 118
  • Ticaret 25, (%100)

hocam ben platin ve yazarcafe üyesiyimz zaten

ilk yazımı paylaştım 15 tık almışım zaten

sitem oto forumu özel anlaşma ile reklam yayını filanda almadım hiç

günlük 500 hitten bahsediyor ondan sormuştum

Ben sana bir ekran görüntüsü atayım. :) Günlük 2 bin hit aldığım oluyor. Ama google onaylamıyor. Gel kafayı ye.

kardelenkurt

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 22.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek gazeteci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 38
  • Beğeniler 14 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
yazarcafe içerik girişinden mi geliyor

işyerindeyim kısıtlı net var resimi göremiyorum şuan

• Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / K
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 550
  • Beğeniler 223 / 118
  • Ticaret 25, (%100)

yazarcafe içerik girişinden mi geliyor

işyerindeyim kısıtlı net var resimi göremiyorum şuan

Evet, yazarkafeden geliyor.
Fakat işte google organik hit istiyor. Her seferinde reddediliyorum.
kardelenkurt

kişi bu mesajı beğendi.

10679 10679 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 03.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 458
  • Beğeniler 124 / 125
  • Ticaret 7, (%100)

Sueda adlı üyeden alıntı

Fakat tabi hepsi webmaster oldukları için Bende buraya dikkat çekmeye çalışıyorum. Örneğin bir siteye 100 kişi gelse zaten muhtemelen yüzde doksanı webmaster varsın reklamı tıklamasınlar önemli değil. Fakat bu ziyaretçiler sıradan veya tabiri caizse organik ziyaretçiler de değil.

Benim asıl demek istediğim bir webmaster enerjisini sitesine vermelidir. Günlük 100 tekil ziyaretçisi olsun ama temiz olsun.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al