wmaraci reklam
lidertakipci

Google Adwords'le Yarışabilir miyim?

7 Mesajlar 793 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

bilgiji bilgiji www.bilgiji.com Kullanıcı
  • Üyelik 10.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Senarist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 141
  • Beğeniler 20 / 46
  • Ticaret 3, (%100)
Merhaba. Şu an anlatacağım konu hakkında görüşlerinizi cidden merak ediyorum.

Öncelikle; sitemizde Adsense kullanımından biliyoruz ki bir reklama tıklanılması bize 5-15 kuruş kazandırıyor. Ortalama 10 diyelim. Yani Google bize her tık için 10 kuruş veriyor. Kendisi de 5 kuruş kazanıyordur diye düşünüyorum. Yani reklam verene bir tıkın maliyeti 15 kuruş oluyor. Bu ortalama bir rakam. Aşağısı ya da yukarısı vardır zaten.

Yani ortalama olarak bir reklamveren her 100 tık için 15 lira veriyor Google'a.

Bense şunu yapmayı düşünüyorum. Twitter'da büyük bir hesabım var, bilen bilir. İşte orada tık başına ücret karşılığı reklam almayı düşünüyorum. Fiyat ise Adwords'ün 3te 1i olsa iyidir diyorum. Yani her 100 tık 5 lira.

Tıklar hem Bit.ly'den, hem de analytics.twitter'dan takip edilecek ve anlaşılan tık sayısına ulaşıldığında reklam kaldırılacak. Reklamveren 3.000 tık mı istiyor? (Bunun için Google'a vermesi gereken para 450, bana vermesi gereken ise 150 lira.) Tık sayısı 3.000e çıktığında reklamı siliyorum. Ulaşmaması halinde ise aynı reklamı farklı saatlerde atarak 3.000 tıka ulaşıyorum.

Ne dersiniz bu konu hakkında?

wmaraci
reklam

KiII4FuN KiII4FuN WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek aaa.com
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 49
  • Beğeniler 20 / 10
  • Ticaret 8, (%100)
Bunu yapanlar zaten var ilk düşünen siz değilsiniz, yapabilirsiniz elbette önemli olan potansiyel varsa onu kullanabilmek :)

GokhanGok GokhanGok Karşıyakalı Kullanıcı
  • Üyelik 02.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilgisayar donanım uzmanı
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 1232
  • Beğeniler 304 / 306
  • Ticaret 7, (%100)
Twitter hesabınız aktif ve gerçekten sizi takip edenler var gönderilerinize bakıyorlar ise neden olmasın. şahsen ben böyle bir şey düşünebilirim.

Kuva-i Kafsinkaf

• Üyelik 10.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Senarist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 141
  • Beğeniler 20 / 46
  • Ticaret 3, (%100)

GokhanGok adlı üyeden alıntı

Twitter hesabınız aktif ve gerçekten sizi takip edenler var gönderilerinize bakıyorlar ise neden olmasın. şahsen ben böyle bir şey düşünebilirim.

Oldukça aktif hocam. 100'den fazla ünlü takipçisi var. Attığım her tweet 50.000-70.000 kişi tarafından görüntüleniyor. Eğer tweet link içeriyorsa ilgi çekiciliğine göre 200'le 3.000 arasında tık alıyor.

wmaraci
wmaraci

GokhanGok GokhanGok Karşıyakalı Kullanıcı
  • Üyelik 02.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilgisayar donanım uzmanı
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 1232
  • Beğeniler 304 / 306
  • Ticaret 7, (%100)

bilgiji adlı üyeden alıntı

Oldukça aktif hocam. 100'den fazla ünlü takipçisi var. Attığım her tweet 50.000-70.000 kişi tarafından görüntüleniyor. Eğer tweet link içeriyorsa ilgi çekiciliğine göre 200'le 3.000 arasında tık alıyor.

Şuan hali hazır da 2 site var reklam verebilirim ama şuan yapımını bitirmek üzere olduğum bir tv programı adı ile bağdaştırıcı site üzerinde çalısıyorum bitirdiğim taktir de şu reklam olayına girebilirim sizinle.

Kuva-i Kafsinkaf

Aliihsansaran Aliihsansaran Türk büyüktür,üstündür! E-Mail Onaysız
  • Üyelik 07.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 1568
  • Beğeniler 31 / 308
  • Ticaret 2, (%50)
Diyelim ki elinde 20 tane reklam işi var, bunları nasıl zamanlayacaksın? O kadar popüler bir hesap bir anda reklam tweeti atmaya başladığında alayından unf yiyeceksin biliyorsun değil mi?
rkorkmaz

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 10.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Senarist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 141
  • Beğeniler 20 / 46
  • Ticaret 3, (%100)

Ali İhsan SARAN adlı üyeden alıntı

Diyelim ki elinde 20 tane reklam işi var, bunları nasıl zamanlayacaksın? O kadar popüler bir hesap bir anda reklam tweeti atmaya başladığında alayından unf yiyeceksin biliyorsun değil mi?

hocam ben zaten her hafta en azından 4-5 tane reklam teklifi alıyorum. ama takipçilerimi cidden sevdiğim ve kaybetmeyi göze alamadığım için bu reklamların %90ını kabul etmiyorum. ayrıca bu hesabı 3 yıldır gece gündüz uğraşarak bu hale getirdim. onbinlerce tweet attım, o tweetleri bulabilmek için bazen sabahladım, düzenli bir hale getirebilmek için çok uğraştım vs. Yani tüm bunları yakmam, yakamam.

ki bu sefer de aynısı olacak. her reklamı kabul etmeyeceğim. günlük 1 ya da 2 reklam.

daha öncesinde tweet başına ücret alıyordum. 50-100 lira arasıydı bir tweet. ki hala da öyle. reklam saatine, reklam sayısına ve reklam içeriğine göre fiyat değişiyordu. şu an işi biraz daha müşteri odaklı hale getirmek istiyorum.

yani tık olmazsa para da yok sistemi bir nevi.

Ek Olarak:

GokhanGok adlı üyeden alıntı

Şuan hali hazır da 2 site var reklam verebilirim ama şuan yapımını bitirmek üzere olduğum bir tv programı adı ile bağdaştırıcı site üzerinde çalısıyorum bitirdiğim taktir de şu reklam olayına girebilirim sizinle.

Karar verdiğiniz zaman iletişime geçip hesabı inceleyebilirsiniz hocam.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al