lostyazilim

2018'de Ülkeler ve İnternet Kullanıcıları

6 Mesajlar 1.046 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Psycho Psycho <--! Am I Psycho? --> Kat. Mod.
  • Üyelik 11.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Emekçi
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 6008
  • Beğeniler 3911 / 3916
  • Ticaret 6, (%100)
Hemen aşağıda detaylıca inceleyebileceğiniz tablodaki eMarketer verilerine göre 2014 yılında 643 milyon internet kullanıcısına sahip olan Çin, 2018 yılında 777 milyon ile dünyanın en çok internet kullanıcısına sahip ükesi olacak.

Ülkemize bakacak olursak da; 2014’te 41 milyon olarak verilen internet kullanıcı sayısı sırasıyla 2015’te 44,7, 2016’da 47,7, 2017’de 50,7 ve 2018’de de 53,5 milyon olarak gözüküyor.

Hatalıysam telefon etme, idare et (?)

wmaraci
reklam

0Derece 0Derece WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** U**
  • Mesajlar 355
  • Beğeniler 27 / 104
  • Ticaret 0, (%0)
Hemen hemen eşit nüfusa sahip olduğumuz Vietnam 1946-1979 arasında (54-55 arası hariç) tam 32 sene savaşta bulunmuş olmasına rağmen ülkemiz ile aşağı yukarı aynı sayıda internet kullanıcısına sahip olması bence Türkiye'nin ayıbıdır.

HuseyinKul HuseyinKul Juventus Kullanıcı
  • Üyelik 30.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Grafik Tasarımcı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 222
  • Beğeniler 3 / 46
  • Ticaret 0, (%0)
Abi 5 çocuk şart 41 milyon az :D

Takımda sana ihtiyacımız var Andrea.

sorueki sorueki WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad S** i**
  • Mesajlar 1977
  • Beğeniler 639 / 720
  • Ticaret 3, (%100)
Buna yakın bir istatistiği, Vikipedi'de de açıkça görebiliyorsunuz, maalesef. Buradan bakabilirsiniz. Bilgilendirme için teşekkürler.

Durgun sular derin akar.
wmaraci
wmaraci

mhalat mhalat Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** H**
  • Mesajlar 521
  • Beğeniler 248 / 195
  • Ticaret 1, (%100)

0Derece adlı üyeden alıntı

Hemen hemen eşit nüfusa sahip olduğumuz Vietnam 1946-1979 arasında (54-55 arası hariç) tam 32 sene savaşta bulunmuş olmasına rağmen ülkemiz ile aşağı yukarı aynı sayıda internet kullanıcısına sahip olması bence Türkiye'nin ayıbıdır.

Şu ankinin 2 katı internet kullanıcısı olsa ne olacak?
Facebook, twitterdaki geyik paylaşımların çokluğundan başka ne gibi faydası olacağından bahsedermisiniz?
Az olsun ama faydalı şekilde kullanılsın, ülke menfaatine kullanılsın daha önemli diye düşünüyorum.

0Derece 0Derece WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** U**
  • Mesajlar 355
  • Beğeniler 27 / 104
  • Ticaret 0, (%0)

mhalat adlı üyeden alıntı

Şu ankinin 2 katı internet kullanıcısı olsa ne olacak?
Facebook, twitterdaki geyik paylaşımların çokluğundan başka ne gibi faydası olacağından bahsedermisiniz?
Az olsun ama faydalı şekilde kullanılsın, ülke menfaatine kullanılsın daha önemli diye düşünüyorum.

Öncelikle bu tür veriler (internet kullanıcısı/nüfus oranı) bir ülkenin ne kadar geliştiğini gösteren verilerdir. İkinci olarak ise eğer internet kullanıcı sayısı iki katına çıkarsa artan talebe bağlı olarak web sitelerinin sayısı, internette verilen reklamların sayısı, internet sektörü ile ilgili hosting, danışmanlık vs. şirketlerinin sayısı artacaktır. Maliyetler ise rekabet ve sürümden kazanma gibi sebeplere bağlı olarak düşecektir.

İnterneti sadece Facebook, Twitter'da geyik çevirmek için kullanan kitleden bende sizin gibi kesinlikle haz etmiyorum fakat o şekilde düşündüğümüzde işin içinden çıkamayız. Sonuçta büyük çoğunluğun; telefonu Whatsapp'dan utanan maymun yollamak için :D, arabaları da hatun tavlamak için kullandığı bir ülkede yaşıyoruz :D.

Bu arada zaten böyle şeylere meraklıyım birde cevabınızı görünce acaba başka ne tür yararları var deyip bir google'a danıştım. Şöyle bir dosya buldum, birazdan okumaya başlayacağım. Linki burada bulunsun benim gibi meraklı arkadaşlar faydalanır...
mhalat

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al