wmaraci reklam
lidertakipci

Seo hosting hakkında birkaç sorum.. Yardım Lütfen.

9 Mesajlar 1.078 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

UrcBilisim UrcBilisim Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Makale Yazarı
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad C** U**
  • Mesajlar 687
  • Beğeniler 199 / 130
  • Ticaret 61, (%95)
Merhaba değerli arkadaşlar. Bugün seo hosting firmalarından biriyle, seo hosting konusunda görüşme yaptım. Almayı düşündüğüm paket üzerinde 5 c-class ip olduğu yazıyor..
Ancak müşteri temsilcisi arkadaş, Alacağım pakette maksimum başkasına ait 30-40 farklı sitenin daha olacağını söylüyor. Normal hostingte bulunan sitemle aynı ipi paylasan 6600 civarı web sitesi var. Ben ise c-class seo hosting aldığımda, aynı ipte kendi sitelerim dışında site olmayacağını düşünüyordum.

Şimdi bu mantıklımı? Aldığım c-class üzerinde bana ait olmayan 30-40 sitenin daha bulunması?
Ayrıca her site için aylık +10 tl karşılığı tamamen özel ip adresi alabileceğim söylendi.

Seo hosting ve c-class, A-class mantığını o kadar konuşmamıza rağmen anlamış değilim. Seo hosting alıyorsak neden yıne 30-40 site aynı ip üzerinde paylaşımlı olsunki. Bunu hosting firmasını şikayet amacıyla yazmıyorum ama benım anladığım seo hosting mantığına tersmi yoksa ben mi yanlış anlamışım öğrenmek istiyorum
inceleCo

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

toprak toprak Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 123
  • Beğeniler 14 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam size önerim bir vps kiralayıp kullanmanız tek ip adresinde sadece sizin siteniz bulunur

• Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Makale Yazarı
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad C** U**
  • Mesajlar 687
  • Beğeniler 199 / 130
  • Ticaret 61, (%95)

toprak adlı üyeden alıntı

Hocam size önerim bir vps kiralayıp kullanmanız tek ip adresinde sadece sizin siteniz bulunur

fiyatları nedir acaba. O zaman farklı ip olmaz sanırım birkac site olunca aynı ipte bulunmazlar mı yine? teşekkürler

Kumrat Kumrat asliyet.com Kullanıcı
  • Üyelik 16.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web Developer - Kurumsal
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad V** A**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 135 / 134
  • Ticaret 52, (%100)
seo hosting almanızdaki mantık doğru seo ile alakalı olduğu için ip kullanımını sadece siz yapmalısınız fiyatta zaten ona göre belirlenir normal hostingler paylaşımlıdır aynı ip yüzlerce site barınır buda seo hosting olarak satılmaz sadece bunlar değil tabiki işin içine hız limtlerini koymak lazım yani sayga gösterimlerinizde hızlı olmalı arkadaşın dediğin gibi projeniz büyük ise ise vps ile başlayın ama ufaktan başlayacağım diyorsanız her hangi bir hosting paketi alıp satın aldığınız kendi ipnizi kullanın
UrcBilisim

kişi bu mesajı beğendi.

İlanrehberim.com | Ücretsiz olarak firmanızı tanıtabilir, ürün ve iş ilanlarınızı yayınlayabilirsiniz

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Makale Yazarı
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad C** U**
  • Mesajlar 687
  • Beğeniler 199 / 130
  • Ticaret 61, (%95)

Kumrat adlı üyeden alıntı

seo hosting almanızdaki mantık doğru seo ile alakalı olduğu için ip kullanımını sadece siz yapmalısınız fiyatta zaten ona göre belirlenir normal hostingler paylaşımlıdır aynı ip yüzlerce site barınır buda seo hosting olarak satılmaz sadece bunlar değil tabiki işin içine hız limtlerini koymak lazım yani sayga gösterimlerinizde hızlı olmalı arkadaşın dediğin gibi projeniz büyük ise ise vps ile başlayın ama ufaktan başlayacağım diyorsanız her hangi bir hosting paketi alıp satın aldığınız kendi ipnizi kullanın

Projem buyuk çaplı değil. Tabi ilerisiviçin bunu düşünmüyorda değilim. Seo hostingin seo yapmanın dışında bir faydası olmazmı acaba

• Üyelik 16.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad V** A**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 135 / 134
  • Ticaret 52, (%100)
seo hosting dediğiniz olayın en başta geleni kendi ipniz diğer hosting paketleri arasında pek fazla fark bulunmamaktadır firmalar olarak wordpress hosting, seo hosting vb çok fazla hosting paketleri alternatifleri var ama aralarında çok fazla bir fark yok siz normal hosting paketi alıp bir ip ataması yapabilirsiniz. Seo hosting olarak takılmayın bence normal bir hosting paketide işinizi görücektir özel ip tanımlatarak

İlanrehberim.com | Ücretsiz olarak firmanızı tanıtabilir, ürün ve iş ilanlarınızı yayınlayabilirsiniz

• Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Makale Yazarı
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad C** U**
  • Mesajlar 687
  • Beğeniler 199 / 130
  • Ticaret 61, (%95)

Kumrat adlı üyeden alıntı

seo hosting dediğiniz olayın en başta geleni kendi ipniz diğer hosting paketleri arasında pek fazla fark bulunmamaktadır firmalar olarak wordpress hosting, seo hosting vb çok fazla hosting paketleri alternatifleri var ama aralarında çok fazla bir fark yok siz normal hosting paketi alıp bir ip ataması yapabilirsiniz. Seo hosting olarak takılmayın bence normal bir hosting paketide işinizi görücektir özel ip tanımlatarak

Artık aldımda. Benim merak ettiğim pakette 5 c-class dendiği halde neden aynı c-classta 30-40 farklı sitenin daha bulunuyor olması ve sadece aynı ipte kendi sitelerimin olabilmesi için seo hosting paketi olduğu halde neden her site için aylık +10 tl ödeyip özel ip almam gerektiğini anlamış değilim.

• Üyelik 16.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad V** A**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 135 / 134
  • Ticaret 52, (%100)

C-Uruc adlı üyeden alıntı

Artık aldımda. Benim merak ettiğim pakette 5 c-class dendiği halde neden aynı c-classta 30-40 farklı sitenin daha bulunuyor olması ve sadece aynı ipte kendi sitelerimin olabilmesi için seo hosting paketi olduğu halde neden her site için aylık +10 tl ödeyip özel ip almam gerektiğini anlamış değilim.

doğru söylüyorsun seo hosting amacı o zaten

inceleCo inceleCo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 110
  • Beğeniler 22 / 46
  • Ticaret 0, (%0)
Benim seo hosting konusuna biraz farklı bir bakış açım var. Uzunca bir makale yazdım. Belki işinize yarar: http://www.incele.co/en-iyi-seo-hosting-firmalari-tavsiye/
UrcBilisim

kişi bu mesajı beğendi.

İnce eleyip sık dokuyanların sitesi http://www.incele.co
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al