wmaraci reklam

CITATION FLOW ne demek

14 Mesajlar 4.426 Okunma
wmaraci reklam

HeroTurk HeroTurk Ne Mutlu Türküm Diyene!!! Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Cnc programcısı
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 3962
  • Beğeniler 315 / 705
  • Ticaret 47, (%100)
CITATION FLOW ne demek ne anlama geliyor değeri kaç olmalı?

https://www.ozgurblog.net/
wmaraci
reklam

TechnicaL TechnicaL Ruhumun Afrikası Kullanıcı
  • Üyelik 08.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek -
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad H** Ş**
  • Mesajlar 195
  • Beğeniler 13 / 81
  • Ticaret 2, (%100)
Hatırladığım kadarıyla Majestic SEO'nun metriklerinden birisi.

Citation Flow metriği, Trust Flow metriği ile birlikte değerlendirildiğinde daha bir anlamlı oluyordu.

Citation kelime anlamı olarak kaynak akışı, alıntı akışı gibi anlamlara geliyor.
Bu da demek oluyor ki, sitenizden alıntı yapıp ya da kaynak link verenleri ölçümlediği bir değer oluyor.

Trust Flow ile güven akışı anlamına geliyor ki bu daha çetrefilli bir terim, açıklaması biraz daha uzun ve dolambaçlı.
Yazmak isterdim ama Galatasaray'ımın maçı kaçıyor. İsterseniz bu konuya daha müsait bir zamanda değinebilirim. :)

• Üyelik 29.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Cnc programcısı
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 3962
  • Beğeniler 315 / 705
  • Ticaret 47, (%100)

TechnicaL adlı üyeden alıntı

Hatırladığım kadarıyla Majestic SEO'nun metriklerinden birisi.

Citation Flow metriği, Trust Flow metriği ile birlikte değerlendirildiğinde daha bir anlamlı oluyordu.

Citation kelime anlamı olarak kaynak akışı, alıntı akışı gibi anlamlara geliyor.
Bu da demek oluyor ki, sitenizden alıntı yapıp ya da kaynak link verenleri ölçümlediği bir değer oluyor.

Trust Flow ile güven akışı anlamına geliyor ki bu daha çetrefilli bir terim, açıklaması biraz daha uzun ve dolambaçlı.
Yazmak isterdim ama Galatasaray'ımın maçı kaçıyor. İsterseniz bu konuya daha müsait bir zamanda değinebilirim. :)

bekliyorum.

• Üyelik 08.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek -
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad H** Ş**
  • Mesajlar 195
  • Beğeniler 13 / 81
  • Ticaret 2, (%100)

Trust Flow, backlink aldığınız sitelerin ya diğer bir deyişle size backlink veren sitelerin
altyapısal olarak sağlam (güvenilir) olmasıyla ilgili. Yani, size backlink veren site
spam backlink kasmıyorsa, otoriter sitelerden backlink alıyorsa, ziyaretçileri sitede zaman geçiriyorsa
vb. bir çok kriter o sitenin güvenilir olmasını sağlar ki bu da güven akışı anlamına gelen [B]Trust Flow[/B] puanına etki eder.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 29.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Cnc programcısı
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 3962
  • Beğeniler 315 / 705
  • Ticaret 47, (%100)

TechnicaL adlı üyeden alıntı

Trust Flow, backlink aldığınız sitelerin ya diğer bir deyişle size backlink veren sitelerin
altyapısal olarak sağlam (güvenilir) olmasıyla ilgili. Yani, size backlink veren site
spam backlink kasmıyorsa, otoriter sitelerden backlink alıyorsa, ziyaretçileri sitede zaman geçiriyorsa
vb. bir çok kriter o sitenin güvenilir olmasını sağlar ki bu da güven akışı anlamına gelen [B]Trust Flow[/B] puanına etki eder.

Citation Flow yüsek olması mı gerekli?

• Üyelik 08.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek -
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad H** Ş**
  • Mesajlar 195
  • Beğeniler 13 / 81
  • Ticaret 2, (%100)

HeroTürk adlı üyeden alıntı

Citation Flow yüsek olması mı gerekli?

Doğal olarak öyle olması gerekli, ne kadar yüksekse o kadar iyidir. :)

Grafikod Grafikod WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Programlama
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 2
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
İngiliz Dili ve Edebiyatı okuyorum. Makale yazarken çokça kullanıyoruz bu CITATION'ı. Alıntı aldığın kitabın, blogun veya her neyse onun referansını vermek için kullanıyoruz.

MagaraAdami MagaraAdami PM atabilirsiniz Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 2814
  • Beğeniler 382 / 974
  • Ticaret 2, (%100)
citation'nun googlede ki karşılığını bildiğim kadarıyla yazayım.
Elimizde 3 tane site olsun. A,B ve C.
A ve B siteleri, C sitesinden Link almış olsun. Google Bu linkleri okudugu zaman, Şöyle bir algı oluşturur. C sitesi hem A sitesine hemde B sitesine Link veriyorsa, Demek ki A ve B sitesinin içerikleri benzerdir der. Eğer A sitesi Spam Yapan bir site ise, Bu B sitesinede zarar verir.

Benim bildiğim Bu. Bir nevi Kişi-Dost ilişkisi. Bana dostunu söyle, sana Kim oldugunu Söylim'in google gözünden Bakışı denilebilir.

Okşadıkça insanları, içinden çıkıyor Cini...

Machine Machine www.wptreni.com Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcılığı & FED
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1041
  • Beğeniler 73 / 328
  • Ticaret 12, (%100)

Mağara Adamı adlı üyeden alıntı

citation'nun googlede ki karşılığını bildiğim kadarıyla yazayım.
Elimizde 3 tane site olsun. A,B ve C.
A ve B siteleri, C sitesinden Link almış olsun. Google Bu linkleri okudugu zaman, Şöyle bir algı oluşturur. C sitesi hem A sitesine hemde B sitesine Link veriyorsa, Demek ki A ve B sitesinin içerikleri benzerdir der. Eğer A sitesi Spam Yapan bir site ise, Bu B sitesinede zarar verir.

Benim bildiğim Bu. Bir nevi Kişi-Dost ilişkisi. Bana dostunu söyle, sana Kim oldugunu Söylim'in google gözünden Bakışı denilebilir.

Bu çok yanlış bir düşünce böyle ise bittik demektir. Çünkü benim yerime biri backlin yaparsa ne olucak ? c sitesini hiç bilmiyorum art niyetli birisi sitemin linkini oraya verdi ?.

Ben özgün içerik giren,düzenli araklıklarla içerik ekleyen google 'nin istediği gibi bir site isem başkasının yaptığı şey yüzünden zarar görürsem ve sitem bu yüzden gelişmezse bu zararı kim karşılayacak ?,Açıksası söyledikleriniz tartışmaya açık bir konu :D öyle olmaz bence ya o zaman hepten gider tüm siteler :rolleyes:

wptreni.com |  Wordpress Blogu

MagaraAdami MagaraAdami PM atabilirsiniz Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 2814
  • Beğeniler 382 / 974
  • Ticaret 2, (%100)

Machine adlı üyeden alıntı

Bu çok yanlış bir düşünce böyle ise bittik demektir. Çünkü benim yerime biri backlin yaparsa ne olucak ? c sitesini hiç bilmiyorum art niyetli birisi sitemin linkini oraya verdi ?.

Disavow aracı Bu yüzden Var zaten. Black Hat Seo konusunu araştır istersen hocam :)

Okşadıkça insanları, içinden çıkıyor Cini...
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al