wmaraci reklam
lidertakipci

Sitem Banlı Mı?

12 Mesajlar 2.132 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

ExheptaN ExheptaN WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 34
  • Beğeniler 4 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar düşüncesizlik yaptım ve geçenlerde aldığım domaini kontrol etmedim. Bu sabah aklıma takıldı ve kontrol edeyim dedim. WMaracı'nda "Banlı veya yeni kayıt" uyarısı alırken bir kaç sitede daha deneim ve bazıları kesin olarak banlı uyarsı verdi.

Açıkçası bu moralimi bozdu biraz. Şimdi ise bir umut yabancı sitelerde de deneyeyim dedim ve banlı olmadığını söyleyen sonuçlar aldım. Neye inanayım bilemedim. Kabul site yeni ama google'da doğrudan domaini aratıncada bir sonuç alamıyorum. Biraz siteyi deneyipte mi kontrol edeyim ? Sadece 1 sonuç çıkıyor anasayfa çıkmıyor.Bu konularda biraz yeniyim ondan soruyorum bu şekilde.

site adresi bilgiguctur.net

wmaraci
reklam

RhomaNtiC RhomaNtiC Dmoz Editör Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Bilgisayar/Donanım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 336
  • Beğeniler 37 / 74
  • Ticaret 2, (%100)
banlı değil, google'da site:bilgiguctur.net seklinde arayın, sitenizin linkleri cıkarsa problem yoktur, cıkmıyorsa banlanmışsınızdır ki sizin sitenizin linkleri aramada çıkıyor.
ExheptaN

kişi bu mesajı beğendi.

Men arefe nefsehu, fekâd arefe Rabbehu! - Nefsini bilen, Rabbini bilir!

• Üyelik 07.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 34
  • Beğeniler 4 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

RhomaNtiC adlı üyeden alıntı

banlı değil, google'da site:bilgiguctur.net seklinde arayın, sitenizin linkleri cıkarsa problem yoktur, cıkmıyorsa banlanmışsınızdır ki sizin sitenizin linkleri aramada çıkıyor.

Daha yeniyim buralarda açıkçası buradan edindiğim bilgi kadar bilgi sahibiyim. Ansayfa çıkmıyorda alt sayfalar çıkıyorsa banlı olduğunu sanıyordum. Teşekkürler.

RhomaNtiC RhomaNtiC Dmoz Editör Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Bilgisayar/Donanım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 336
  • Beğeniler 37 / 74
  • Ticaret 2, (%100)
Sizin anasayfanız da, alt sayfalarınız da çıkıyor, dert etmenize gerek yok :)

Men arefe nefsehu, fekâd arefe Rabbehu! - Nefsini bilen, Rabbini bilir!
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 07.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 34
  • Beğeniler 4 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

RhomaNtiC adlı üyeden alıntı

Sizin anasayfanız da, alt sayfalarınız da çıkıyor, dert etmenize gerek yok :)

1 Dakika, gerçekten öyle. Sabah endişelenmemin sebebi açıkçası domaini arattığımda anasayfa çıkmıyor ve alakasız siteler aramada yer alıyordu. Acaba domaini mi yanlış yazdım sabah sabah. Teşekkürler yeniden.
RhomaNtiC

kişi bu mesajı beğendi.

webmaster1996 webmaster1996 Atatürk'ün Askeri! Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad G** Y**
  • Mesajlar 519
  • Beğeniler 28 / 89
  • Ticaret 100, (%100)
banli degil hocam
ExheptaN

kişi bu mesajı beğendi.

BilgeAdam BilgeAdam Sms Onayı Gerekli Telefon Onaysız
  • Üyelik 26.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Telekomünikasyon
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 337
  • Beğeniler 59 / 58
  • Ticaret 0, (%0)
Yeni domain lerin kendi isminde çıkması zaman alır.

Yapmanız gerekenler; seo ayarları, özgün içerikler, güncel konular, özel temalar, kendi kategorisine sahip web sitelerden temiz link tanıtım vb. kirli geçmiş link vb. temizleme, iyi bir hosting

yapmamanız gerekenler; paylaşımlı ip hosting, her siteden link tanıtım vb. alma. kopya içerik, aynı resimleri kullanma, hit programlarından kaçınma ve birçok durum söz konusu.

Bilgi sahibi olmak için okumak ve paylaşımlarda bulunmak gerekiyor. kendi kelimenize ait önünüzde bir çok tanınmış forum web vb. bulunmakta domain yaşınında 3, 5 ayı tamamlaması gerekiyor. yani aldım, kurdum, kazandır mantığı şuan için işlemiyor. web sitesi aşk gibidir ilgi ister özen ilgi sabır ve emek ister sonuca varmak öyle çokta basit değildir.

• Üyelik 07.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 34
  • Beğeniler 4 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

Bilge Adam adlı üyeden alıntı

Yeni domain lerin kendi isminde çıkması zaman alır.

Yapmanız gerekenler; seo ayarları, özgün içerikler, güncel konular, özel temalar, kendi kategorisine sahip web sitelerden temiz link tanıtım vb. kirli geçmiş link vb. temizleme, iyi bir hosting

yapmamanız gerekenler; paylaşımlı ip hosting, her siteden link tanıtım vb. alma. kopya içerik, aynı resimleri kullanma, hit programlarından kaçınma ve birçok durum söz konusu.

Bilgi sahibi olmak için okumak ve paylaşımlarda bulunmak gerekiyor. kendi kelimenize ait önünüzde bir çok tanınmış forum web vb. bulunmakta domain yaşınında 3, 5 ayı tamamlaması gerekiyor. yani aldım, kurdum, kazandır mantığı şuan için işlemiyor. web sitesi aşk gibidir ilgi ister özen ilgi sabır ve emek ister sonuca varmak öyle çokta basit değildir.

Hocam zaten bu site için baya bir uğraşım olacak, yazmayı seviyorum hoşuma gidiyor. Heleki derslerden geldikten sonra açıp bir şeyler yazmak beni çok rahatlatıyor. Bunu değerlendirmek amacıyla açtım. Sadece iş burada bitmiyor tabi ki, öğrenip elimden geldiğince işin içinde olma çabasındayım.
RhomaNtiC

kişi bu mesajı beğendi.

BilgeAdam BilgeAdam Sms Onayı Gerekli Telefon Onaysız
  • Üyelik 26.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Telekomünikasyon
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 337
  • Beğeniler 59 / 58
  • Ticaret 0, (%0)
1 siteyi kurarken ilk kurduğunuzda giydirmek daha iyidir tema olarak sonradan yapılan seo tema vb. işçilikler google de ceza almanıza ve bir o kadar yeniden 3,5 beklemenizi neden olacaktır.

• Üyelik 07.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 34
  • Beğeniler 4 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

Bilge Adam adlı üyeden alıntı

1 siteyi kurarken ilk kurduğunuzda giydirmek daha iyidir tema olarak sonradan yapılan seo tema vb. işçilikler google de ceza almanıza ve bir o kadar yeniden 3,5 beklemenizi neden olacaktır.

2 Adet içerik girmiştim temaları denerken iyi bir önizleme görmek için. Henüz içerik girme peşinde değilim sanırım bir tema ayarlama sürecim olacak daha sonra 1 2 eklenti ve ardından yayına başlama evresi diyebilirim

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al