bakın beyler burdaki temel görüş şu ! bizim milletimiz bir siteye girince içerigin yarısını okumadan çıkar,sıkılır ve bitirmeye tahammulu yoktur. meraklı degıldır yanı..Ayrıca işi bitince yani ögrenmek ıstedıgını aldıgı zaman siteden çıkar. Reklam tıklama potansiyeli yoktur yanı sag sidebar da çıkan reklam gorselının reklam oldugunu bıle bılmez. Genelde erkeklerimiz bayanlardan daha ilgisizdir bu konuda. son bir kaç yıldır bayanlarda bu konuda ılgısız olmaya basladı...Gelelim yabancı potansiyelineki mantıga! yabancı bir ziyaretci kendi ülkesinde girdigi bir web sitesınde aradıgı konuyu buldugu an dikkatli bir sekılde okur. okuması bittigi zaman ise o konuya yakın farklı bir bilgi alacagı baska konu varmı dıye yıne sıtenızde gezınmeye devam eder. yine bulur konuyu okur takıp eder.ögrenmek istedıgını aldıktan sonra sag da ya da sol da çıkan reklam gorsellerıne tıklamadan cıkmaz. tıkladıgının reklam oldugunu muhakkat bılır..biz web sitelerimizdeki üst butonlara ana sayfa yazmasak, bizim insanımız anasayfa ya nasıl donecegını bıle bılmıyor. o ev seklınde çatılı sımgenın ,onu ana sayfa ya goturecegının bıle farkında degil.illaki ana sayfa dıye yazıcagız..ben bayanlara yonelik siteler yaparak adsense den para kazanıyorum çünkü biliyorum ki erkeklerimiz ilgisiz ve meraksız. boşa zaman harcamaya gerek yok..özellikle teknoloji siteleri açan arkadaslar adsense den uzak dursunlar. bu gibi siteleri ziyaret eden kullanıcılar bilinçli oldugu için neyin reklam oldugunu bılır ve reklamı çok az tıklarlar. bayan agırlıklı sıteler özellikle diyet sektörü güzel para kazandırır. 10 gun de 15 kılo verdıren diyet programını okuduktan sonra ,konu altında çıkan karatay diyeti reklamını ister istemez tıklarlar çünkü ihtiyacları var..kişisel zevkinize göre site açmaktansa professionel gibi düşünüp para getiren hangi sektörler var onları arastırın derim