Anlatımı cpanele göre yapıyorum ama diğer panellerdede panel girişi hariç aynıdır.

Videolu Anlatım:

Yazılı ve Resimli Anlatım:

1) siteisminiz.com/cpanel yada siteisminiz.com:2082 ye giriyoruz

2) Cpanel kullanıcı adı ve şifremizi giriyoruz.

3) Cpanel anasayfasından Phpmyadmin e giriyoruz.Databases(Veri Tabanları) bölümünde.

4) Phpmyadmin sayfasından sol üstten veritabanımıza giriyoruz.(information_schema nın altındadır.)

5) Sol tarafta ve önümüze tablolar geliyor.Bu tablolardan wp_users 'e giriyoruz.(Tablo ön ekiniz farklı olabilir wp_ değilde bk _ gibi)

6) Önümüze bir sorgu geliyor.

buradan düzenleye tıklıyoruz.

7) user_pass bizim şuanki şifremiz böyle $P$Bpd0iVhsdoBeqX220gB8ThcSGveYiZ1gözükür.Biz bu md5 ile şifrelenmiş şifreyi wmaraci aracı md5 ve sha1 şifre oluşturma yardımıyla değiştiricez.

8) Buradan araca giriyoruz. 123456 yazıp git diyoruz ve karşımıza md5,sha1,md5sha1,sha1md5 ile şifrelenmiş kodlar çıkıyoruz.Şimdi sadece md5 ile şifrelenmiş şifreyi alıp user_pass bölümüne yapıştırıyoruz.Alltaki resimdeki gibi

ve ardından git diyoruz.

9) Son olarak siteisminiz.com/wp-login.php den kullanıcı adı ve md5 ile şifrelediğiniz şifreyi girerek(123456) giriş yapıyorsunuz.Bundan sonra panelden daha güvenli bir şifre ile şifrenizi güncelleyebilirsiniz.

Yazar: Batuhan Küçükali
Kategori: WordPress
Web Adresim: batuhankucukali.com