wmaraci reklam
lidertakipci

Geliyoo Türkiye’de neler yaptı? (İnfografik)

264 Mesajlar 43.978 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

runnerrunner runnerrunner Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEM/SEO Expert
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad E** C**
  • Mesajlar 181
  • Beğeniler 11 / 36
  • Ticaret 39, (%92)
gördüğüm en overrated proje

wmaraci
reklam

sacmaliyoruz sacmaliyoruz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek programcı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 832
  • Beğeniler 65 / 138
  • Ticaret 1, (%100)
Yanlış anlamayın merakımdan soruyorum şirkette veya kişisel bilgisayarınızda arama motoru olarak google, yandex vs mı kullanıyorsunuz geliyoo' yu mu?

MrAuTHoR MrAuTHoR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 398
  • Beğeniler 72 / 145
  • Ticaret 1, (%100)

FathArsln adlı üyeden alıntı

Vah..

yerli bir projenin başarısız olma ihtimali sizleri bu kadar mutlu edecekseydi, söyleseydiniz sizin için serverları kapatır açardık!!!

Arkadaşlar forumdaki her konuya birşeyler söyleme ve nedense bu forumda olan herkese sanki kendilerini ıspatlama çabasında, açıkçası üzülüyoruz bu durumu görünce.. Keşke sizlerin vediği tavsiyeler üzerine Geliyoo'da faydalı değişimler, gelişmeler yapmış olsaydık ama "ben uyardım düzelttiler" kibiri nerden geliyor bilemiyorum..

WMARACI'na çok değer vediğimiz için forumun kıymetli üyelerinin Geliyoo'dan ilk haberdar olması ve bizlere gerçekten faydalı önerilerde bulunabilmesi, projemize bir nebze de olsa TÜRK webmasterların katkıda bulunması adına burada konular açtık ve ilk burada duyurduk bir çok şeyi..

FAKAT sizi üzmek istemezdim ama Geliyoo için çalışmalarımız aynı hızda ve inançla devam ediyor. Ve sizden ricamız Geliyoo ile ilgili konularda lütfen bize katılmayın, konuya yazmayın lakin siz fikir beyan etmek için değil kullanıcılara kendizi tanıtmak için yazıyorsunuz.. WMaracı bir sözlük değil, haksız mıyım?

BİZ elimizden geldiğince (yoğun çalışma sürecimizden vakit buldukça), özellikle wmaracı'nda hiçbir soruyu cevapsız bırakmadık, haklı eleştirilerde haksızlık etmedik vede etmeyiz. Sonuç itibari ile bir şirket olarak buradayız, profesyonel olarak bir proje geliştiriyoruz! Ürünün hatalı veya eksik olması tamamlanmamış ve Ar-Ge'si süren bir ürün için zaten özür sebebi değildir..

Mesajımda "keşke yanılsaydım" yazdım. E doğal olarak yazdığımız onca şeyin boşa yazılmadığını ve haklı çıkmaktan dolayı üzülecek değiliz elbet, ki bizi bu noktaya getirende sizin aşırı kibriniz oldu. Ortada bir şey yokken sanki çok şey varmış gibi verdiğiniz cevaplarınız bizi bu noktaya getirdi.

Hem diyorsunuz ki "önerilerde bulunmaları için, projemize katkıda bulunmaları için burada konular açtık" hemde diyorsunuz ki ""ben uyardım düzelttiler" kibri nerden geliyor bilmiyorum" ... Bu kadar tezatlık olmaz.

Bakın sayın yetkili yada ilgili; Bir WebMaster forumuna geliyorsunuz. Sanki çok büyük işler yapmış gibi konular açıyorsunuz. Sonra bu işlerin aslında ne kadar büyük olmadığını gösteren yorumlar ile karşılaşınca tepki gösteriyorsunuz.

Ar-Ge sürecindeyseniz, açtığınız konularda büyük cümleler kurup büyük beklentilere neden olmayacaksınız. Bir Ar-Ge çalışanı olarak, çalışmakta olduğum şirkette bir ürünü son kullanıcının temel konularda kusurlar bulmamasını sağlayacak araştırma ve geliştirmeler yapmadan o ürünü piyasaya sürmüyoruz. Fakat siz ilk önce hazır script kurup "biz geldik, açılın" havalarında piyasaya çıkıyorsunuz, sonra "olmadı, baştan yapıcaz" diyorsunuz. Baştan yapma sürecinin başında "gümbür gümbür geliyoruz" diyorsunuz sonra yine olan bir şey yok.

Siz Ar-Ge kelimesini yanlış anlamışsınız. Ar-Ge; Yani Araştırma ve Geliştirme, mevcut bir ürünü olduğundan daha iyi yapma sürecidir. Ürün meydana çıkarılır, her geçen gün daha iyiye gitmesi için araştırmalar ve geliştirmeler yapılır. Fakat sizin siteniz olduğundan daha iyi değil, olduğundan daha kötü. Bundan bir kaç ay önce en azından sitenize giriliyorken, şu anda girilemiyor.

Hadi hepsini geçtim, madem Ar-Ge sürecindesiniz, size hatalı noktalarınızı söyleyen kişiye teşekkür edeceğinize siz tepki gösteriyorsunuz. Ben çalıştığım şirkette, piyasaya çıkacak olan ürünün hatalı noktalarını bulup söylemek için para alıyorum, bunu size bedavaya yapıyorum fakat karşılığında teşekkür bile etmiyorsunuz.

Siz daha temel göreviniz olan arama görevinizi dahi yerine sorunsuz getiremiyorken hangi mantıkla buradaki kişilerden olumlu yorum bekliyorsunuz onu da anlamıyorum. Ne yapılsın? Açılmayan, arama yapıldığında zerre mantıklı sonuç vermeyen, bir dünya eksiği olan bir site için "süpersiniz, harikasınız, mükemmelsiniz" mi denilsin? Var mı böyle bir dünya?

"Kurucunuz" olduğunu söyleyen kişiye de söyledim. Olumsuz tepkiler almak istemiyorsanız, açarsınız bir blog sitesi, orada duyurusunu yaparsınız konuyu da yorumlara kapatırsınız, istediğinizi yazar, istediğiniz kadar atıp tutarsınız "biz süperiz, biz çok acayibiz" diye.

52 kişi 2 senedir uğraşıyorsunuz, ben bir yazılımcı olarak yemin ederim tek başıma 1 sene de sizin şu anda geldiğiniz noktadan daha iyi noktaya gelirdim. En azından şu anda ortada bir site olurdu.

Keşke adam gibi, dünya standartlarında bir arama motoru olsanız, hadi dünya standartlarını geçtim, Türkiye standartlarında olsanız da bizde destek verebilsek. Fakat elle tutulur tek bir noktanız bile yokken destek beklemeyin. Bekleyecekseniz de gelen olumsuz tepkiler karşısında bir nebze de olsa "haklısınız" deme erdemini göstermeyi bilin ve çok rica ediyorum, başarısızlığınızın yarattığı acıyı bizden çıkarmaya çalışmayın.

ermaneray adlı üyeden alıntı

Dostum biz bile basit wp sitemize test sayfası yapıp erişim olmadığı zaman o sayfayı koyuyoruz 741.000 eurodan fazla meblalar yazmışlardı hatta onu geç link bile paylaşmıştım forumda yabancı bir bağış toplama sitesinde bağış linkleri bile var eminim hala duruyordur kimin eli kimin cebinde belli degil sözde reklam için fon aramamışlar !!! ciddiyet desen firma duruşu desen diyecegim firma var mi yok mu diyeceğim ben bulamadım yok zamanında bakmıştım sanal ofis numarası bile x firma numarasi çıkmıştı şimdi bilemem ne durumda

Valla dostum yorumunu okuduktan sonra aklıma hiç iyi şeyler gelmiyor ... Her şeyden ziyade, ben 52 kişilik bir şirketin ve projenin kurucusu olucam, buraya gelip saatlerce uğraşıp konu açıcam ve cevap yazıcam ... Ne kadar kolaymış bir şirket ve proje sahibi olup onu yönetmek ... Bu kadar kolaysa bende yapıyorum yarın bir arama motoru. Adını da "gelemiyoo" koyucam. Hiç bir şey yapmasam bile en azından isim nedeniyle "E biz dedik zaten, "gelemiyoo" diye" derim.
NovaCep HoRoZz ermaneray

kişi bu mesajı beğendi.

SanalTespit.Com
TemaDownload.Com
ETicaretBul.Com

SukruAK SukruAK akwebhostingi.com Kullanıcı
  • Üyelik 21.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Veri merkezi Hizmetleri
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ş** A**
  • Mesajlar 704
  • Beğeniler 135 / 135
  • Ticaret 65, (%100)

FathArsln adlı üyeden alıntı

Değerli arkadaşlar, geliyoo.com ve subdomainlerimizi bir süreliğine kapattık. Herzaman belirttiğimiz üzere Geliyoo bir projedir, ar-ge'si tüm hızıyla devam eden büyük bir projedir. Hak verirsiniz ki büyük projeler büyük emek ve uzun zaman ister. Geliyoo Bilişim olarak arama motoru, internet tarayıcı, yerli işletim sistemi ve yerli iletişim uygulamalarımızı geliştirmeye devam ediyoruz.

Geliyoo'yu destekleyen, eksiklerini gidermek adına her türlü eleştiriyi bizlere ileten arkadaşlara gönülden teşekkür ederiz. Kaygı duyan arkadaşlarımıza da ayrıca teşekkür ediyoruz Geliyoo projesi kesinlikle öyle kolay vezgeçeceğimiz bir proje değildir, lütfen endişelenmeyiniz.

Ar-Ge çalışmalarımızın yoğunluğu ve testlerimizden dolayı zaman zaman geliyoo.com'un açılması ve kapanması tekrar edecektir. Yoğunluğumuzdan dolayı kaçırdğımız sorularınız olursa özelden de iletebilirsiniz, zaman buldukça sizlerle olmaya ve sizleri gelişmelerden haberdar etmeye devam edeceğiz.

Saygılarımızla

Şu an kontrol ettiğimde site açılmıyor. Ama bunların olacağını yazmışsınız.

Kesinlikle destekliyoruz. Googleye ilk olarak rakip olabilmesi için tabi çok çok zaman geçmesi gerkeecek. ancak kesinlikle takip ediyor ve destekliyoruz
FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

Crixus Crixus Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 245
  • Beğeniler 24 / 49
  • Ticaret 0, (%0)
Tebrikler ve başarılar.
FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

fckinglegendary fckinglegendary WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 223
  • Beğeniler 13 / 26
  • Ticaret 2, (%100)
Takipteyiz, başarılar.
FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

VipTema VipTema Vip Tema Web Tasarım Altın Üye
  • Üyelik 29.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Vip Tema Web Tasarım A.Ş.
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad Ö** I**
  • Mesajlar 1390
  • Beğeniler 703 / 703
  • Ticaret 21, (%100)
21 sayfa mesaj olmuş, bu geliyoo neden hala gelemiyoo
FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

Vaybe Vaybe Vaybe.Net Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Turizm
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 330
  • Beğeniler 9 / 87
  • Ticaret 9, (%100)

okanizm adlı üyeden alıntı

21 sayfa mesaj olmuş, bu geliyoo neden hala gelemiyoo

Biz türklerde böyle çok iyi başlangıç yaparız eser kükreriz sonrası muamma en basit örneği hemen hemen mutlu sonla biten kaçtane türk film'i var :)
FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

https://www.vaybe.net

darkknightt darkknightt WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** C**
  • Mesajlar 1132
  • Beğeniler 72 / 318
  • Ticaret 1, (%100)
en büyük hastalığımız ... gibi olmaya çalışmak yeni bir şey ortaya koyamamak. google, ilk başta yahoo ya da msn gibi olmaya çalışsaydı google olamazdı. vizyonumuzu genişletmemiz lazım biraz. geliyooo baz alınarak yapılmış bir yorum değildir...
FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

Revexserv Revexserv Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek internet works ~
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 57
  • Beğeniler 2 / 24
  • Ticaret 3, (%100)
24 Ekim 2013 12:54 tarihinden bu yana hiç birşey başaramayan bir site benim gözümde :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al