wmaraci reklam
lidertakipci

Domain ve Hosting Konusunda

7 Mesajlar 802 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

yasarsahbaz yasarsahbaz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Ticaret
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad Y** Ş**
  • Mesajlar 165
  • Beğeniler 13 / 15
  • Ticaret 2, (%100)
Arkadaşlar Natro Hosting'de bulunan bir sitem çok büyük sıkıntılar yaşadı. Problemi düzeltiyoruz dediler ve site komple 503 hatası verdi.

Ben de yeter artık dedim ve diğer tüm sitelerimin barındığı godaddy'deki boş bir hosting'ime sitenin yedeği + mysql yedeği ile siteyi kurdum. Site çalışıyor, sorun yok. Fakat sitede gezinmek için bir linke tıklayınca 5 saniye civarı sunucunun cevap vermesi bekleniyor ve sonrasında pat diye sayfa açılıyor.

Domain ve hostingi farklı yerde olan ilk ve tek sitem bu. Yaptığım işlem de şu; Natro Hostingin paneline girip DNS ayarlarında CNAME A kayıtını godaddy'nin verdiği IP adresi ile değiştirdim. Bu değişikliğimin üzerinden 24 saat geçiyor. Yani artık DNS'lerin oturmuş olması lazım. Dediğim gibi site açılıyor ama her linke tıklayınca 4-5 saniye yanıt verme süresi bekleniyor. Bu sıkıntıdan nasıl kurtulabilirim?

wmaraci
reklam

Kiroglumarket Kiroglumarket Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Esnaf
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 1681
  • Beğeniler 631 / 817
  • Ticaret 1, (%100)
natroyu terkederek . Bende az çemedim ondan mysql gone away hatasımı ararsın..

• Üyelik 17.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Ticaret
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad Y** Ş**
  • Mesajlar 165
  • Beğeniler 13 / 15
  • Ticaret 2, (%100)

Kiroglumarket adlı üyeden alıntı

natroyu terkederek . Bende az çemedim ondan mysql gone away hatasımı ararsın..

Hocam hosting konusunda natroyu tamamen terk etmiş durumdayım. Sadece domain natro'da duruyor. Bu hala beni biraz natrolu mu yapar? :)

sterk sterk boş kalsın olunca yazarım Kullanıcı
  • Üyelik 29.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Atama bekliyor
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** Y**
  • Mesajlar 1296
  • Beğeniler 339 / 338
  • Ticaret 6, (%100)
Sunucunun geç cevap vermesi domainle alakalı değil hostingde yani sitenizde sorun var optimize etmeniz gerekir.Çok cpu yiyen bir eklenti vardır mutlaka hangi eklentiler var.Hangi sistemi kullanıyorsunuz.
yasarsahbaz

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 17.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Ticaret
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad Y** Ş**
  • Mesajlar 165
  • Beğeniler 13 / 15
  • Ticaret 2, (%100)

sterk adlı üyeden alıntı

Sunucunun geç cevap vermesi domainle alakalı değil hostingde yani sitenizde sorun var optimize etmeniz gerekir.Çok cpu yiyen bir eklenti vardır mutlaka hangi eklentiler var.Hangi sistemi kullanıyorsunuz.

Cevabın için teşekkür ederim hocam. Sistem olarak Joomla kullanıyorum. Siteyi size özel mesaj olarak attım. Ben sunucunun 4-5 saniye bekleyip bir anda sitenin açılmasını açıkçası sitedeki içerikten değil de sunucudan, ayarlardan, natro'dan falan diye düşünmüştüm.

Şimdi sen deyince düşünüyorum da evet fazla CPU yiyen eklentim olabilir. Bir de sen incelersen memnun olurum.

Immortal Immortal Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Medya Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 260
  • Beğeniler 19 / 38
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba, bende uzun yıllar Natro müşteriyim eskisi kadar aktif olmasam da 1-2 domainim ve 1 tane hostingim var. Natro'da adil kullanım hakları diye bir durum var sözleşmede belirtilen. Siteniz, yazımsal bir hatasından dolayı çok fazla cpu kullanımına neden olduğu için durdurulmuş olabilir diye düşünüyorum. Godaddy'de de sıkıntı oluyorsa bu açılma problemi eklentilerinize yada yazılımınıza bir göz atın derim. İyi forumlar

• Üyelik 17.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Ticaret
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad Y** Ş**
  • Mesajlar 165
  • Beğeniler 13 / 15
  • Ticaret 2, (%100)

Immortal adlı üyeden alıntı

Merhaba, bende uzun yıllar Natro müşteriyim eskisi kadar aktif olmasam da 1-2 domainim ve 1 tane hostingim var. Natro'da adil kullanım hakları diye bir durum var sözleşmede belirtilen. Siteniz, yazımsal bir hatasından dolayı çok fazla cpu kullanımına neden olduğu için durdurulmuş olabilir diye düşünüyorum. Godaddy'de de sıkıntı oluyorsa bu açılma problemi eklentilerinize yada yazılımınıza bir göz atın derim. İyi forumlar

Teşekkürler hocam. Problemi çözdüm çok şükür. Burdan natro hosting'in yetersiz bilgiye sahip ekibine de selamlar olsun!

Siteyi godaddy'ye taşıdım hocam, meğer hala mysql verilerini natro'dan çekmeye devam ediyormuş da o yüzden 5 saniye bekleyip açılıyormuş site. Joomla sitedeki configuration.php dosyasındaki mysql bilgilerini yeni godaddy bilgileri ile güncelleyince site ışık hızında açıldı.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al