freelance iş ilanları

Projemi daha hızlı nasıl geliştirebilirim (Her Öneri Özellikle Uygulanmaya Çalışılacak)

16 Mesajlar 1.834 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

MakaleHizmetleri MakaleHizmetleri Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Freelance çalışır, makale yazar editörlük yapar.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 33
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar bundan 1 ay önce düşünüp ortaya bişeyler çıkarmaya çalıştığım önce facebook ve instagram sayfası açtığım 1-2 gün öncede web sitesini açtığım bir projem var.

Sütlü Kahve

Şarkı Sözleri

Film Replikleri

Dizi Replikleri

Felsefe Sözleri

Kitap Alıntıları

Anonim Yazılar

Şeklinde paylaşımlar yapıyorum. Sizce başka bu proje ile ilgili ne yapılabilir ne eklenip, ne çıkarılması gerekir.

Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler.

wmaraci
reklam

BrutalStar BrutalStar Yazılımcı Kullanıcı
  • Üyelik 26.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** C**
  • Mesajlar 697
  • Beğeniler 149 / 137
  • Ticaret 0, (%0)
Geliştirmek her zaman 'genişletmek' anlamına gelmeyebilir, bence hedef kullanıcı kitlesini iyi belirlemek önemlidir. Sitenize 'bir şey' için girilmelidir, siz de siteniz için 'bir şey' seçin ve ona göre şekillendirin derim.

Konu sosyal medya ise, sitenize ait bir 'çatı sayfa' yerine paylaşım yaptığınız her kategoriye uyumlu sosyal medya hesapları açılıp biraz popülarite yakalandıktan sonra sitenizin ilgili bölümlerine yönlendirme yapılabilir.
chimera

kişi bu mesajı beğendi.

BLOG | http://safkaninsan.blogspot.com/

MagaraAdami MagaraAdami PM atabilirsiniz Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 2814
  • Beğeniler 382 / 974
  • Ticaret 2, (%100)
Bu şekilde backlink almayı düşünmekten vazgeçerek. Böylelikle farklı alternatif arayışına girer daha çok beyin jimnasitği yapmış olursunuz
Muhsin ASLAN

kişi bu mesajı beğendi.

Okşadıkça insanları, içinden çıkıyor Cini...

ebubekiragbaba ebubekiragbaba http://ebubekir.org Kullanıcı
  • Üyelik 07.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek E-ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 1112
  • Beğeniler 202 / 160
  • Ticaret 23, (%100)
kesinlikle temayı değiştir hocam çok göz yoruyor ayrıca görsel açıdan da güzel değil bence.

wmaraci
wmaraci

ismailweb ismailweb Mühendis Kullanıcı
  • Üyelik 25.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Makine Mühendisi
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 349
  • Beğeniler 4 / 52
  • Ticaret 0, (%0)

ebubekiragbaba adlı üyeden alıntı

kesinlikle temayı değiştir hocam çok göz yoruyor ayrıca görsel açıdan da güzel değil bence.

şahsen temayı beğendim ben

size yol gösterebilirler fakat yalnız yürümek zorundasınız !

TheLacivert TheLacivert Invictus Maneo Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Psikolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 1400
  • Beğeniler 497 / 496
  • Ticaret 0, (%0)
Kullanıcıları işin içine dahil et? Onlarda yollasın bişiler, diyorsan ki bir "gönderi taslağı" var bas parasını yaptır scripti taslağa uygun "caps yapma scripti" gibi kullanıcılarda ekleyebilsin, gönderilerin taslağı çok hoşuma gitti çoğu kişi de beğenecektir.

Sosyal medya hesaplarına üye kasarsın günün en çok beğeni alan girdisini hesaptan yayınlarsın, insanlar da kendi gönderileri bu hesaptan paylaşılsın diye orjinal işler çıkartmaya başlar.

Son olarak: ufak bir geliştirme olarak temayı "tamamen Türkçe" hale getirebilirsin, yorum alanı meselâ.

Son olarak2: siteye baktıkça aklıma bişi geliyor be, şu bilgileri "toggle" olarak ayarlayıp isteyen insanların görmesini sağlayabilirsin.

• Üyelik 09.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 33
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Öncelikle hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim değerli vaktinizi ayırıp incelediğiniz yorum yaptığınız ve projeme bi katkıda bulunduğunuz için. Hepinize hayırlı işler bol kazançlar dilerim.

BrutalStar adlı üyeden alıntı

Geliştirmek her zaman 'genişletmek' anlamına gelmeyebilir, bence hedef kullanıcı kitlesini iyi belirlemek önemlidir. Sitenize 'bir şey' için girilmelidir, siz de siteniz için 'bir şey' seçin ve ona göre şekillendirin derim.

Konu sosyal medya ise, sitenize ait bir 'çatı sayfa' yerine paylaşım yaptığınız her kategoriye uyumlu sosyal medya hesapları açılıp biraz popülarite yakalandıktan sonra sitenizin ilgili bölümlerine yönlendirme yapılabilir.

Hocam Sosyal medyayı hali hazırda çatı sayfa yerine direk paylaşım yapmak için kullanıyorum siteyi her yere bulaştırmıyorum farkettiyseniz görsellerde de bulunmuyor şuan için. İlerde de yapmayı planlamıyorum ha tabi belli yerlerde bulunacak fakat insanlara zoraki girin siteye amacı gütmeyecek. Duruma bağlı belki de güder :)

Mağara Adamı adlı üyeden alıntı

Bu şekilde backlink almayı düşünmekten vazgeçerek. Böylelikle farklı alternatif arayışına girer daha çok beyin jimnasitği yapmış olursunuz

Burda ki amaç backlinkin tamamen dışında insanların ilgi alanında ki örneklere bakmasını vebuna göre fikir oluşursa bunu paylaşmasını dediğiniz gibi beraber beyin jimnastiğine ek olarak fikir üretmek hocam. Burdan gelecek 4-5 backlink bana çokta fayda sağlamayacak.

ebubekiragbaba adlı üyeden alıntı

Site biraz yürüdükten sonra kendi temasını oluşturucam şimdilik bununla idare ediyoruz.

ismailweb adlı üyeden alıntı

şahsen temayı beğendim ben

Teşekkürler hocam.

TheIce adlı üyeden alıntı

Kullanıcıları işin içine dahil et? Onlarda yollasın bişiler, diyorsan ki bir "gönderi taslağı" var bas parasını yaptır scripti taslağa uygun "caps yapma scripti" gibi kullanıcılarda ekleyebilsin, gönderilerin taslağı çok hoşuma gitti çoğu kişi de beğenecektir.

Sosyal medya hesaplarına üye kasarsın günün en çok beğeni alan girdisini hesaptan yayınlarsın, insanlar da kendi gönderileri bu hesaptan paylaşılsın diye orjinal işler çıkartmaya başlar.

Son olarak: ufak bir geliştirme olarak temayı "tamamen Türkçe" hale getirebilirsin, yorum alanı meselâ.

Son olarak2: siteye baktıkça aklıma bişi geliyor be, şu bilgileri "toggle" olarak ayarlayıp isteyen insanların görmesini sağlayabilirsin.

Hocam size ayrı teşekkür ederim çünkü sayeniz de projeye yeni şeyler eklenecek.

Kullanıcılara yönelik öyle bir çalışmayı biz iletişim kutusundan yapılmasını istediği içeriği göndererek katkıda bulunmasını düşündük. Çünkü gelen içerik pekte stabil olmayacaktır. Bize gelirse seçip yapıp yayınlayabiliriz. Belki sizin sözleriniz alanı açılabilir gelen içerikte gönderen kişinin ismi yazabilir. Fakat incicaps de ki caps yapma mantığı pek uygun gelmiyor ama not aldım bunun detayını biraz düşünücez. Kaldı ki bunu yaptırmak için sitenin belli bi kitlede yayılması lazım :)

Türkçeleştirme .po dosyasında düzenlendi fakat kod kısmına edit gerekiyor vakit bulamadım bulduğum an halledicem.

Toggle dediğin olay filtreleme ise eğer biraz büyüdükten sonra sayende bunu da ekledim listeye :)

Tekrar teşekkür ederim

yakupahmet yakupahmet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad Y** Ş**
  • Mesajlar 180
  • Beğeniler 30 / 19
  • Ticaret 2, (%100)
valla tema çok şık bence hocam bana şirket temasıda olabilir gibi geldi free ise adresini öğrenebilirmiyim? :) birde sütlü kahve kısmında tema yavaş yükleniyor

Başarılıyı taklit edersen başarısız olduğunu kabul etmiş olursun

• Üyelik 09.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 33
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

yakupahmet adlı üyeden alıntı

valla tema çok şık bence hocam bana şirket temasıda olabilir gibi geldi free ise adresini öğrenebilirmiyim? :) birde sütlü kahve kısmında tema yavaş yükleniyor

sutlukahve kısmında site yavaş yükleniyor derken hocam ?

TheLacivert TheLacivert Invictus Maneo Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Psikolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 1400
  • Beğeniler 497 / 496
  • Ticaret 0, (%0)

MakaleHizmetleri adlı üyeden alıntı

sutlukahve kısmında site yavaş yükleniyor derken hocam ?

Arkaplan renkeri görsel olarak belirlediğin için yavaş çalışıyor olabilir. Kişilerin iletişime geçip yaptırması çok çekici değil, filtreleme sistemi yapabilirsin istersen editör onaylar istersen diğer kullanıcılar ana sayfaya çıkması ya da çıkmaması için oylama yapar.

Toggle dediğim bilgiler açılıp kapanır olsun.

wmaraci
Konuyu toplam 5 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 5 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al