wmaraci reklam
lidertakipci

Ziyaretçi çekmekte problem yaşıyorum

21 Mesajlar 2.229 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

KaanGundovan KaanGundovan Kaan Gündovan Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Özel Sektör / Bilgi İşlem
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 520
  • Beğeniler 27 / 121
  • Ticaret 0, (%0)
İşte beyin fırtınası tam da burada başlıyor :

Ayrıca sürekli böyle devam edicek olsam nasıl ziyaretçi çekebilirim? Kimse tutup da Google'a "Konuşabilen Eğlenceli ve Akıllı Hayvanlar" yazacak değil. Bunun için reklam mı vermeliyim, nasıl olmalı.

İnsanlar "Konuşabilen Eğlenceli ve Akıllı Hayvanlar" yazmaz ancak "Komik kediler", "Komik köpekler" veya en kötü çoğumuzun bildiği ki ben daha geçen gün girdim "Allah diyen karga" (tövbe estağfurullah) gibi şeyler araştırırlar.

Konularınızın başlıklarını şöyle yazmanızı tavsiye ederim;

-Ben böyle bir şeyi araştırırsam arama motoruna ne yazabilirim ?
-İnsanlar genellikle nasıl araştırmalar yapıyor ?
-Başlığı nasıl yazarsam dikkat çeker ?

wmaraci
reklam

sametozkan sametozkan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Facebook Ticareti
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 95
  • Beğeniler 2 / 12
  • Ticaret 2, (%100)

KaanGundovan adlı üyeden alıntı

İşte beyin fırtınası tam da burada başlıyor :

İnsanlar "Konuşabilen Eğlenceli ve Akıllı Hayvanlar" yazmaz ancak "Komik kediler", "Komik köpekler" veya en kötü çoğumuzun bildiği ki ben daha geçen gün girdim "Allah diyen karga" (tövbe estağfurullah) gibi şeyler araştırırlar.

Konularınızın başlıklarını şöyle yazmanızı tavsiye ederim;

-Ben böyle bir şeyi araştırırsam arama motoruna ne yazabilirim ?
-İnsanlar genellikle nasıl araştırmalar yapıyor ?
-Başlığı nasıl yazarsam dikkat çeker ?

Örneğin "Konuşabilen Eğlenceli ve Akıllı Hayvanlar" yerine ne gibi başlık atmam gerekli?

"Derdim kadar olsaydı kuvvetim, benimle baş edemezdi kasvetim." -Sagopa Kajmer

• Üyelik 22.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 520
  • Beğeniler 27 / 121
  • Ticaret 0, (%0)

sametozkan adlı üyeden alıntı

Başlığa komik kediler yazmam çok klişe olmaz mı sizce de ?

Ben sadece fikir verdim. Bu fikri beğenip kendiniz yorumlayarak yeni ve daha iyi fikir oluşturabilirsiniz. Yani "böyle yapın !" diye yazmadım yada yazmak istemedim. Bu aralar çok yanlış anlatıyorum dediklerimi onun içinde kusura bakmayın :)

Ayrıca eklemek isterim; bir söz vardır Reklamın iyisi kötüsü olmaz diye. Dün veya bugün tam hatırlamıyorum başka bir konuya daha yazmıştım bu sözü. Sitenize sürekli webmaster olanlar veya webmasterlıkla uğraşan girmeyecektir. Önemli olan ziyaretçi kişiler, hedefiniz ziyaretçi kişiler olacağı için onlara yönelik başlıklar atmanız daha mantıklı olacaktır, benim düşüncem.

Örneğin video paylaşıyorsunuz. Videoda kediler yün yumağıyla oynuyorlar ve komik görünüyorlar. Google açısından başlığınızın ilk 3-4 kelimesi önemlidir. Google ilk 3-4 kelimeyi baz alarak araştırma yapar. Bu yüzden başlıkları uzun tutmamayı önerir seo ile uğraşan üstatlar. Tutupta bu videoya "Komik Kediler" diye bir başlık atarsanız ikinci komik kedi videosuna başlık kalmayacaktır. Bu yüzden "Topla Oynayan Komik Kediler" gibi daha sade ve anlaşılır başlık atarsanız daha doğru olacağını düşünüyorum.

Dip not : Hocam bu aralar kafam baya karışık. Ancak destek vermeyede devam etmek istiyorum. Eğer saçmaladıysam kusuruma bakmayın. :o

castiel castiel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 509
  • Beğeniler 94 / 97
  • Ticaret 4, (%100)

Örneğin "Konuşabilen Eğlenceli ve Akıllı Hayvanlar" yerine ne gibi başlık atmam gerekli?

Eğlenceli hayvanlar komik hayvanlar gibi anahtar kelime oluşturup o anahtar kelimeler üzerinden çalışmanız lazım mesela wmaraci.com anahtar kelimeleri neler bakalım: webmaster portalı, webmaster aracı, webmaster araçları, webmaster forumu, webmaster, wm demek istediğimi umarım anlamışsınızdır

www.parkpera.com
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 09.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 95
  • Beğeniler 2 / 12
  • Ticaret 2, (%100)

KaanGundovan adlı üyeden alıntı

Ben sadece fikir verdim. Bu fikri beğenip kendiniz yorumlayarak yeni ve daha iyi fikir oluşturabilirsiniz. Yani "böyle yapın !" diye yazmadım yada yazmak istemedim. Bu aralar çok yanlış anlatıyorum dediklerimi onun içinde kusura bakmayın :)

Ayrıca eklemek isterim; bir söz vardır Reklamın iyisi kötüsü olmaz diye. Dün veya bugün tam hatırlamıyorum başka bir konuya daha yazmıştım bu sözü. Sitenize sürekli webmaster olanlar veya webmasterlıkla uğraşan girmeyecektir. Önemli olan ziyaretçi kişiler, hedefiniz ziyaretçi kişiler olacağı için onlara yönelik başlıklar atmanız daha mantıklı olacaktır, benim düşüncem.

Örneğin video paylaşıyorsunuz. Videoda kediler yün yumağıyla oynuyorlar ve komik görünüyorlar. Google açısından başlığınızın ilk 3-4 kelimesi önemlidir. Google ilk 3-4 kelimeyi baz alarak araştırma yapar. Bu yüzden başlıkları uzun tutmamayı önerir seo ile uğraşan üstatlar. Tutupta bu videoya "Komik Kediler" diye bir başlık atarsanız ikinci komik kedi videosuna başlık kalmayacaktır. Bu yüzden "Topla Oynayan Komik Kediler" gibi daha sade ve anlaşılır başlık atarsanız daha doğru olacağını düşünüyorum.

Dip not : Hocam bu aralar kafam baya karışık. Ancak destek vermeyede devam etmek istiyorum. Eğer saçmaladıysam kusuruma bakmayın. :o

Hocam beni biraz yanlis anlamissiniz galiba. Son yazdigim yorumda kaba ve sert bir yorum atmisim gibi algilamissiniz. Benim amacim fikrinizi sormakti.

Bu yorumunuzda da tam aradigim cevabi vermissiniz. İlkinde baslik atinca digerine hangi baslik atilmali sorusunun cevabini dusunuyordum. Dedikleriniz bana cok dogru geldi. Degerli yorumunuz icin tesekkur ederim.

• Üyelik 22.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 520
  • Beğeniler 27 / 121
  • Ticaret 0, (%0)

Hocam beni biraz yanlis anlamissiniz galiba. [emoji1] Son yazdigim yorumda kaba ve sert bir yorum atmisim gibi algilamissiniz. Benim amacim fikrinizi sormakti. [emoji4]

Bu yorumunuzda da tam aradigim cevabi vermissiniz. İlkinde baslik atinca digerine hangi baslik atilmali sorusunun cevabini dusunuyordum. Dedikleriniz bana cok dogru geldi. Degerli yorumunuz icin tesekkur ederim. [emoji3]

Yok yok hocam yanlış anlamadım. Ben kendimi yanlış anlattım diye düşündüm.

Yorum için rica ederim, her zaman :)

• Üyelik 09.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 95
  • Beğeniler 2 / 12
  • Ticaret 2, (%100)

castiel adlı üyeden alıntı

Eğlenceli hayvanlar komik hayvanlar gibi anahtar kelime oluşturup o anahtar kelimeler üzerinden çalışmanız lazım mesela wmaraci.com anahtar kelimeleri neler bakalım: webmaster portalı, webmaster aracı, webmaster araçları, webmaster forumu, webmaster, wm demek istediğimi umarım anlamışsınızdır

Anahtar kelimelerden kastiniz etiketler mi oluyor, yoksa arama aciklamasi mi?

binbiralem binbiralem WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 111
  • Beğeniler 7 / 13
  • Ticaret 1, (%100)

Yazmasına yazarım fakat ilerde ziyaretçilerin artması ile adsense ile reklam alıp para kazanma gibi bir durum olabilir mi? Sizin para kazanmak için açtığınız blogun türünü öğrenebilir miyim? Her yazımda merhaba gevezeblog okuyucuları ile başlamamın nedeni ise bir yerde seoya yararlı olduğunu okumuş olmam. Ne kadar doğru orasını bilemem.

Kabul ettim hocam, fakat biraz sonra bilgisayarı kapatacağım. Müsait bir zamanda muhabbet ederiz.

Güncel olan kelimeleri trend olan aramaları buradan öğrenebilirsin : http://www.google.com.tr/trends/?hl=tr

binbiralem.net

• Üyelik 09.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 95
  • Beğeniler 2 / 12
  • Ticaret 2, (%100)

binbiralem adlı üyeden alıntı

Güncel olan kelimeleri trend olan aramaları buradan öğrenebilirsin : http://www.google.com.tr/trends/?hl=tr

Tesekkurler hocam

erkolay erkolay webmaster.bbs.tr Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Hosting, Domain, Marka, Patent
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 134 / 216
  • Ticaret 20, (%100)
Tarayıcımda adblock eklentisi aktif olduğu halde 15-20 sn'den fazla bekledim. Sayfanız geç açılıyor. Yüklenmesi tamamlanmadan kaçırdı beni.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al