wmaraci reklam
lidertakipci

Ziyaretçi çekmekte problem yaşıyorum

21 Mesajlar 2.217 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

sametozkan sametozkan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Facebook Ticareti
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 95
  • Beğeniler 2 / 12
  • Ticaret 2, (%100)
Merhaba arkadaşlar, 1 ay önce açtığım Geveze Blog ile devam ediyorum. Özgün olacak şekilde 20 içerik girmiş bulunmaktayım. Tabi ki çok az ve blog daha çok yeni farkındayım fakat sizlerden birkaç fikir almak istedim.

İlk zamanlarda kafama ne eserse, her konuda (oyun, program, kendi dünyam gibi) içerikler giriyordum. "Kabuk değiştiriyoruz" yazımı yayınladıktan sonra düzenli şekilde yabancı sitelerden çeviri yaparak yazı girmeye başladım. Böyle devam edip etmeme konusunda biraz kararsızım. Bu konu hakkında da düşüncelerinizi almak istiyorum.

Ayrıca sürekli böyle devam edicek olsam nasıl ziyaretçi çekebilirim? Kimse tutup da Google'a "Konuşabilen Eğlenceli ve Akıllı Hayvanlar" yazacak değil. Bunun için reklam mı vermeliyim, nasıl olmalı.

Sosyal medya cevabı verecek arkadaşlar için hiç beceremiyorum, sosyal medya hesapları açıp yazılarımı yayınlıyorum fakat 1 kişi bile çekemiyorum. Kendi halinde orada duruyor.

Evet arkadaşlar yorum atacak arkadaşlar için şimdiden teşekkürler.

"Derdim kadar olsaydı kuvvetim, benimle baş edemezdi kasvetim." -Sagopa Kajmer
wmaraci
reklam

ArdaEgridere ArdaEgridere Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 1247
  • Beğeniler 77 / 110
  • Ticaret 6, (%83)
güncel banada lazım

uslanmaz91 uslanmaz91 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Baggi Tekstil A.Ş
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad E** U**
  • Mesajlar 872
  • Beğeniler 100 / 104
  • Ticaret 15, (%100)
Güncel konulara yoğunlaş derim :) Veya googlede en çok aranılan kelimelere cümlelere

WebDost WebDost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 4329
  • Beğeniler 331 / 899
  • Ticaret 16, (%100)
Sosyal ağı kullanmalısınız. Hemde sık bir şekilde.

örnek:
https://www.facebook.com/bilgiehli
http://twitter.com/bilgiehli

wmaraci
wmaraci

binbiralem binbiralem WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 111
  • Beğeniler 7 / 13
  • Ticaret 1, (%100)
Bende 25 gün önce blogumu açtım 105 tane özgün yazım mevcut gözle görülür hitleri şuan organik olarak alıyorum 20 yazı için çok erken denebilir.Günlük düzenli olarak içerik girmen lazım en az 2 en fazla 5-6 içerik girmen lazım zira blogun google ın gözünde yeni doğmuş bir bebek olduğu için fazla içerik girmende mantıklı değil.

Zira şu aralar bende dahil hitlerim neden düşük yada neden artmıyor gibi birçok kişiden teselli bekliyordum ve herkeste duyduğum acele etme sabırlı ol sözü benim için pek tatminkar düzeyde olmasada ben sabır ettim 25 gün boyunca günlük 3-5 içerik girdim özgün olmak kaydıyla ve şu an günlük tekil hitlerim 200 300 civarında.Sende başlangıçta yazılar yazıp paylaşacaksın ama kimse bakmayacak ya bi arkadaşına söyleseyeceksin site açtım bakarmısın deyip günlük 4-5 hitin olacak ama yazıları ekledikçe google tarafından indexlendikçe hitlerinde artışlar olacaktır ufak tefek ama önce sabır edip günlük düzenli içerik girdikten sonra istemesen bile hitlerin artacaktır.

binbiralem.net

ssyazilim ssyazilim I'm retired from the NET! Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Industry Engineering
  • Konum Isparta
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 734
  • Beğeniler 106 / 213
  • Ticaret 8, (%100)
dostum sizin yine blog haber teknoloji tabanlı site biz gibi uygulama projeleri olanlar ne yapsın ? özgün içerik giremiyoruz sadece hit tabanlı çalışmalar yaparak tanınabilirlik ve adversting üretiyoruz. Bence sizin tek yapmanız gereken görselliği arttırıp özgün yazılara devam. forum tanıtımlarıyla destekleyin gerisi zamana kalmış

• Üyelik 09.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 95
  • Beğeniler 2 / 12
  • Ticaret 2, (%100)

Çoğu blog sahibi bu konudan muzdarip sanırım.

uslanmaz91 adlı üyeden alıntı

Güncel konulara yoğunlaş derim :) Veya googlede en çok aranılan kelimelere cümlelere

Google'da en çok aranan kelimeyi nasıl bulabilirim ayrıca takip etmem gereken bloglar hakkında bilgin varmı, link alabilir miyim?

WebDost adlı üyeden alıntı

Sosyal ağı kullanmalısınız. Hemde sık bir şekilde.

örnek:
https://www.facebook.com/bilgiehli
http://twitter.com/bilgiehli

Hocam daha önceden diğer sitelerim için açtım hiçbir yararını görmedim. 1 beğeni ve 1 takipçi de kaldı hepsi. O yüzden sosyal medyadan ümidimi kestim. İlerde belki.

binbiralem adlı üyeden alıntı

Bende 25 gün önce blogumu açtım 105 tane özgün yazım mevcut gözle görülür hitleri şuan organik olarak alıyorum 20 yazı için çok erken denebilir.Günlük düzenli olarak içerik girmen lazım en az 2 en fazla 5-6 içerik girmen lazım zira blogun google ın gözünde yeni doğmuş bir bebek olduğu için fazla içerik girmende mantıklı değil.

Zira şu aralar bende dahil hitlerim neden düşük yada neden artmıyor gibi birçok kişiden teselli bekliyordum ve herkeste duyduğum acele etme sabırlı ol sözü benim için pek tatminkar düzeyde olmasada ben sabır ettim 25 gün boyunca günlük 3-5 içerik girdim özgün olmak kaydıyla ve şu an günlük tekil hitlerim 200 300 civarında.Sende başlangıçta yazılar yazıp paylaşacaksın ama kimse bakmayacak ya bi arkadaşına söyleseyeceksin site açtım bakarmısın deyip günlük 4-5 hitin olacak ama yazıları ekledikçe google tarafından indexlendikçe hitlerinde artışlar olacaktır ufak tefek ama önce sabır edip günlük düzenli içerik girdikten sonra istemesen bile hitlerin artacaktır.

Yorumunu dikkate alacağım. Teşekkürler.

ssyazilim adlı üyeden alıntı

dostum sizin yine blog haber teknoloji tabanlı site biz gibi uygulama projeleri olanlar ne yapsın ? özgün içerik giremiyoruz sadece hit tabanlı çalışmalar yaparak tanınabilirlik ve adversting üretiyoruz. Bence sizin tek yapmanız gereken görselliği arttırıp özgün yazılara devam. forum tanıtımlarıyla destekleyin gerisi zamana kalmış

Haklısın. Yorumun için teşekkürler.

DeLi1SeY DeLi1SeY 1881 - 193∞, özlemle... Kullanıcı
  • Üyelik 24.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 1385
  • Beğeniler 232 / 263
  • Ticaret 2, (%100)
bende bir zaman blog acıp yazmayı denedim kendi dünyamdan yazacka bişey bulamayınca :D nerden para kazanırım kısmına yöneldim başarılıda olmuştum işi blog mantığıyla tutarsanız amacınız ne ziyaretci ne para olmalı sadece yazacaksınız tıpkı bir not defteri gibi ama amacınız para kazanmaksa blog olmayı bir kenara itip size hit kazandıracak bi alan bulmalısınız
edit tüm yazılarınıza merhaba gevezeblog okuyucuları diye başlamışın farklı bişeyler bulmalısın her zaman merhaba demek zorunda değilsin tabi bu benim düşüncem ben simdiki sitelerimde direkt konuya dalıyorum

Belki bir gün dünyadaki tüm kadınları anlayabilirim, ama Google'ı hiç bir zaman anlayamayacağım.

Webbiu Webbiu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 643
  • Beğeniler 194 / 98
  • Ticaret 10, (%100)
Merhaba,
Seni skypeden ekliyorum bir kaç taktik verelim birbirimize seni özel bir ağ ile tanıştırayım.

• Üyelik 09.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 95
  • Beğeniler 2 / 12
  • Ticaret 2, (%100)

DeLi1SeY adlı üyeden alıntı

bende bir zaman blog acıp yazmayı denedim kendi dünyamdan yazacka bişey bulamayınca :D nerden para kazanırım kısmına yöneldim başarılıda olmuştum işi blog mantığıyla tutarsanız amacınız ne ziyaretci ne para olmalı sadece yazacaksınız tıpkı bir not defteri gibi ama amacınız para kazanmaksa blog olmayı bir kenara itip size hit kazandıracak bi alan bulmalısınız
edit tüm yazılarınıza merhaba gevezeblog okuyucuları diye başlamışın farklı bişeyler bulmalısın her zaman merhaba demek zorunda değilsin tabi bu benim düşüncem ben simdiki sitelerimde direkt konuya dalıyorum

Yazmasına yazarım fakat ilerde ziyaretçilerin artması ile adsense ile reklam alıp para kazanma gibi bir durum olabilir mi? Sizin para kazanmak için açtığınız blogun türünü öğrenebilir miyim? Her yazımda merhaba gevezeblog okuyucuları ile başlamamın nedeni ise bir yerde seoya yararlı olduğunu okumuş olmam. Ne kadar doğru orasını bilemem.

Webbiu adlı üyeden alıntı

Merhaba,
Seni skypeden ekliyorum bir kaç taktik verelim birbirimize seni özel bir ağ ile tanıştırayım.

Kabul ettim hocam, fakat biraz sonra bilgisayarı kapatacağım. Müsait bir zamanda muhabbet ederiz.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al