wmaraci reklam

Abone olduğum derginin makalelerini kullansam?

24 Mesajlar 1.922 Okunma
wmaraci reklam

simaofcp simaofcp WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Medya Sektörü
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 292
  • Beğeniler 21 / 81
  • Ticaret 36, (%97)
Merhaba,

Profesyonel makale hizmeti sağlayan bir kullanıcı olarak birkaç konuda sizlere tavsiye sunmak istiyorum.

Abone olduğunuz veya takip ettiğiniz dergilerin makalelerini yayınlamak bir suç teşkil eder mi sorusunun yanıtı kocaman bir, 'EVET'

Bu suça ortak olma amacını taşıyorsanız, makaleleri özünden saptırmadan anlam bütünlüğü kaybolmadan internet ortamına aktarabilirsiniz.

Birebir makalelerin aktarılması durumunda, telif haklarından ciddi sıkıntılar yaşama olasılığınız oldukça yüksek diyebilirim. Sonuçta basılı veya dijital ortam telif hakları için bir şey fark etmiyor.

İlla ki ben makaleleri basılı ortamdan internet ortamına aktaracağım diyorsanız, ben şahsen şöyle bir yol izlerdim:

Makalenin ana konusu değiştirilmeden farklı bakış açıları ve örneklendirmeler ile süsleyerek yayına alırdım. Emeğe saygısızlığı minimuma düşürmek için, makale sonuna kaynakça bölümünde derginin adını kullanırdım. Bu şekilde bir yayında, dergi sizden telif hakkı isteyemez veya şikayet edemez.

Şöyle olur: Dergi editörü veya yazarı içeriği sitenizde gördüğünde, emeklerinin karşılığı olarak sizin ondan etkilendiğinizi ve ilham aldığınızı düşünür. Bu keyif verici bir mutluluk gibi gözükse de dergi yayın politikasının elini kolunu bağlar ve yaptırım uygulayamaz.

Şimdilik bu kadar.

Sevgiyle kalın.

wmaraci
reklam

BeHappyDude BeHappyDude Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** Y**
  • Mesajlar 233
  • Beğeniler 37 / 42
  • Ticaret 0, (%0)

simaofcp adlı üyeden alıntı

Merhaba,

Profesyonel makale hizmeti sağlayan bir kullanıcı olarak birkaç konuda sizlere tavsiye sunmak istiyorum.

Abone olduğunuz veya takip ettiğiniz dergilerin makalelerini yayınlamak bir suç teşkil eder mi sorusunun yanıtı kocaman bir, 'EVET'

Bu suça ortak olma amacını taşıyorsanız, makaleleri özünden saptırmadan anlam bütünlüğü kaybolmadan internet ortamına aktarabilirsiniz.

Birebir makalelerin aktarılması durumunda, telif haklarından ciddi sıkıntılar yaşama olasılığınız oldukça yüksek diyebilirim. Sonuçta basılı veya dijital ortam telif hakları için bir şey fark etmiyor.

İlla ki ben makaleleri basılı ortamdan internet ortamına aktaracağım diyorsanız, ben şahsen şöyle bir yol izlerdim:

Makalenin ana konusu değiştirilmeden farklı bakış açıları ve örneklendirmeler ile süsleyerek yayına alırdım. Emeğe saygısızlığı minimuma düşürmek için, makale sonuna kaynakça bölümünde derginin adını kullanırdım. Bu şekilde bir yayında, dergi sizden telif hakkı isteyemez veya şikayet edemez.

Şöyle olur: Dergi editörü veya yazarı içeriği sitenizde gördüğünde, emeklerinin karşılığı olarak sizin ondan etkilendiğinizi ve ilham aldığınızı düşünür. Bu keyif verici bir mutluluk gibi gözükse de dergi yayın politikasının elini kolunu bağlar ve yaptırım uygulayamaz.

Şimdilik bu kadar.

Sevgiyle kalın.

Çok Teşekkür ederim baya ufkumu açtınız. :)
simaofcp

kişi bu mesajı beğendi.

teknoimage teknoimage Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Bilgisayar Müh
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 231
  • Beğeniler 7 / 51
  • Ticaret 8, (%50)
Alıntı yok ama mutlaka kaynak belirt :D

binbiralem binbiralem WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 111
  • Beğeniler 7 / 13
  • Ticaret 1, (%100)
sizin için önemli olan dergideki makalelerin hiçbir web sitesinde yayınlanmamısıdır diğer kısmını alıntıdır yazarak halledebilirsin.

binbiralem.net
wmaraci
wmaraci

castiel castiel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 509
  • Beğeniler 94 / 97
  • Ticaret 4, (%100)

simaofcp adlı üyeden alıntı

Merhaba,

Şimdilik bu kadar.

Sevgiyle kalın.

Aman arkadaşım basın kanunu diye birşey var böyle şeylere girmeyin başınızı yakmayın sizin dediğinize istinaden basın kanununu 24.maddesi: Yayımlanmış haber, yazı ve resimleri kaynak göstermeksizin yeniden yayımlayanlar beşmilyar liradan onmilyar liraya kadar ağır para cezasıyla cezalandırılırlar. bunu içerisinden asıl kaynağın tahrip edilip tekrar değiştirilmeside var yani siz bir yazıyı alıp %20 %40 değiştirseniz bile kaynağın anlaşıldığı anda başınız yanar siz yazıyı öyle bir değiştirmeniz lazım ki yazının sahibi gelipte bu yazı benim diye hak edemesin aksi halde başınıza büyük iş açarsınız

www.parkpera.com

• Üyelik 27.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** Y**
  • Mesajlar 233
  • Beğeniler 37 / 42
  • Ticaret 0, (%0)
Kaynak göstererek yayınlayalım o zaman işte :)

castiel castiel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 509
  • Beğeniler 94 / 97
  • Ticaret 4, (%100)

BeHappyDude adlı üyeden alıntı

Kaynak göstererek yayınlayalım o zaman işte :)

Bakın biz Türk webmaster arkadaşların hatası burda bir yazıyı alıp yayınlarsanız ve altına kaynak link eklerseniz karşı taraf izin vermiyorsa bu yine yasak ama siz gidip yayınlamadan önce izin alır ve altına kaynak link eklerseniz sorun değil ama bizdeki yanlış yazının altına link ekledim birşey olmaz sanmamızdır geçenlerde benimde başıma geldi Ebru Şancı Playboy'a soyundu diye sitemde konu açtım mynet'te yayınlanan resimleri paylaşıp kaynakta belirttim ama ebru hanımın avukatları bana ulaşıp hem konuyu hemde google ön belleğinden silmem hakkında yasal uyarı yaptılar yani siz ne kadar konuyu ordan kopyaladım yazıyı burdan aldım desenizde adamlar kendileri haklı çıkıyorlar ve kanunda onlardan yana siz tedbirinizi alında sonra sıkıntı çekmeyin

www.parkpera.com

• Üyelik 27.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** Y**
  • Mesajlar 233
  • Beğeniler 37 / 42
  • Ticaret 0, (%0)

castiel adlı üyeden alıntı

Bakın biz Türk webmaster arkadaşların hatası burda bir yazıyı alıp yayınlarsanız ve altına kaynak link eklerseniz karşı taraf izin vermiyorsa bu yine yasak ama siz gidip yayınlamadan önce izin alır ve altına kaynak link eklerseniz sorun değil ama bizdeki yanlış yazının altına link ekledim birşey olmaz sanmamızdır geçenlerde benimde başıma geldi Ebru Şancı Playboy'a soyundu diye sitemde konu açtım mynet'te yayınlanan resimleri paylaşıp kaynakta belirttim ama ebru hanımın avukatları bana ulaşıp hem konuyu hemde google ön belleğinden silmem hakkında yasal uyarı yaptılar yani siz ne kadar konuyu ordan kopyaladım yazıyı burdan aldım desenizde adamlar kendileri haklı çıkıyorlar ve kanunda onlardan yana siz tedbirinizi alında sonra sıkıntı çekmeyin

Anladım. Çok Teşekkürler. Özgün yazı yazmaya devam.. :)

DarkJoueur DarkJoueur ! Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek M.
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** Ş**
  • Mesajlar 400
  • Beğeniler 24 / 96
  • Ticaret 5, (%100)
Dergini al önüne, makaleyi bir oku. Okudun mu konu ne Dış Temizliği kur kendi cümlelerini yaz makaleni, gör özgünlüğü ve sabret.
BeHappyDude

kişi bu mesajı beğendi.

İçim dışım bir olsaydı, bana bakan seni görürdü.

• Üyelik 27.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** Y**
  • Mesajlar 233
  • Beğeniler 37 / 42
  • Ticaret 0, (%0)

DarkJoueur adlı üyeden alıntı

Dergini al önüne, makaleyi bir oku. Okudun mu konu ne Dış Temizliği kur kendi cümlelerini yaz makaleni, gör özgünlüğü ve sabret.

Kafaları yiyorum zaten ne yapacağım diye aldik domaini temayıda hallettik içeriklerde sıra işte daha başlıyamadım yazmaya :) Senin dediğin mantık yapacağım artık başka çaresi yok. Zamanla alışırım herhalde..

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al