freelance iş ilanları

Sosyal paylaşımın seo 'ya getirileri gözleriniz ile görün

28 Mesajlar 3.397 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

KaanGundovan KaanGundovan Kaan Gündovan Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Özel Sektör / Bilgi İşlem
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 520
  • Beğeniler 27 / 121
  • Ticaret 0, (%0)
Gerçekten çok büyük ders çıkardım bu konudan. Şimdiye kadar hiç alıntı yapmadım hep özgün yazdım ama özgün yazarken bile nelere dikkat edeceğimi yazmadığınız halde anladım.

Çok teşekkürler.

wmaraci
reklam

ziyakgul ziyakgul Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Z** A**
  • Mesajlar 260
  • Beğeniler 36 / 59
  • Ticaret 0, (%0)
Güzel bir tespit. Zaten Google son algoritmasında sosyal medya içerikli backlinklerin daha önemli olacağını duyurmuştu. Bu da güzel bir ispatı olmuş. emeğinize sağlık.

hzmhzm hzmhzm WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek editör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 330
  • Beğeniler 121 / 30
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam öncelikle teşekkürler güzel bir paylaşım olmuş.

Ben de sitemde sosyal medya paylaşımını arttırmaya yönelik yollar arıyordum. Site içerisinde yazıyı okuduktan sonra çıkmak istediğinde karşısına pop-up şeklinde açılacak yazımızı beğendiniz mi tarzında bir eklenti arıyorum wordpress eklentisi.

Yazıyı beğendim dediğinde facebook'ta da beğenmiş olacağı bir eklenti bilen duyan gören var mı?

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)

hzmhzm adlı üyeden alıntı

Hocam öncelikle teşekkürler güzel bir paylaşım olmuş.

Ben de sitemde sosyal medya paylaşımını arttırmaya yönelik yollar arıyordum. Site içerisinde yazıyı okuduktan sonra çıkmak istediğinde karşısına pop-up şeklinde açılacak yazımızı beğendiniz mi tarzında bir eklenti arıyorum wordpress eklentisi.

Yazıyı beğendim dediğinde facebook'ta da beğenmiş olacağı bir eklenti bilen duyan gören var mı?

Eklenti varmı bilemiyorum araştırmak lazım fakat aşağıdaki javascript kodları, web sayfasını kapatmak için çarpıya bastığında küçük uyarı kutusunun açılmasını sağlıyor. Biraz geliştirilerek istediğin şekle getirilebilir.

<script>
window.confirmExit;
function confirmExit()
{
return "Bu sayfadan çıkmak istediğinize eminmisiniz?";
}
</script>

Ayrıca da belirteyim, bu tür birşeyden hiç hazzetmem. Hele ki reklam sayfaları, adam benim bilgisayarımda bana kafa tutuyor, kapan diyorum uyarı, onu kapatıyorum birdaha uyarı. :D
hzmhzm

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 28.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek editör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 330
  • Beğeniler 121 / 30
  • Ticaret 1, (%100)

cihaneken adlı üyeden alıntı

Eklenti varmı bilemiyorum araştırmak lazım fakat aşağıdaki javascript kodları, web sayfasını kapatmak için çarpıya bastığında küçük uyarı kutusunun açılmasını sağlıyor. Biraz geliştirilerek istediğin şekle getirilebilir.

<script>
window.confirmExit;
function confirmExit()
{
return "Bu sayfadan çıkmak istediğinize eminmisiniz?";
}
</script>

Ayrıca da belirteyim, bu tür birşeyden hiç hazzetmem. Hele ki reklam sayfaları, adam benim bilgisayarımda bana kafa tutuyor, kapan diyorum uyarı, onu kapatıyorum birdaha uyarı. :D

:D :D evet işin biraz çakallığı oluyor, kimse sevmez sanırım bu tür bir uygulamayı,
Zorla sitede tutulmayı ben de sevmem ama gel gör ki hocam, sosyal paylaşımı arttırmak şart...

burakisci burakisci Wordpress Tema Yapımcısı Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Wordpress Tema Yapımcısı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** i**
  • Mesajlar 1897
  • Beğeniler 371 / 522
  • Ticaret 23, (%100)
Ülkemizde kimse kolay kolay bir Web sitesini sosyal medyada paylaşmıyor, bu yüzden ülkemizde büyük bir dönüş almak beklenemez. Eğer yabancı site sahibi iseniz paylaşım oranını rahat yakalarsınız. Örneğin önce kendimize bakalım? Her gün yüzlerce siteye giriyoruz ve kaç tanesini kendi hesaplarınız da paylaşıyorsunuz? Kendi adıma ayda yılda bir site paylaşırım genelde.

• Üyelik 28.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek editör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 330
  • Beğeniler 121 / 30
  • Ticaret 1, (%100)

burakisci adlı üyeden alıntı

Ülkemizde kimse kolay kolay bir Web sitesini sosyal medyada paylaşmıyor, bu yüzden ülkemizde büyük bir dönüş almak beklenemez. Eğer yabancı site sahibi iseniz paylaşım oranını rahat yakalarsınız. Örneğin önce kendimize bakalım? Her gün yüzlerce siteye giriyoruz ve kaç tanesini kendi hesaplarınız da paylaşıyorsunuz? Kendi adıma ayda yılda bir site paylaşırım genelde.

Ben bu konuya katılmıyorum, kendi adıma ben de paylaşım yapmıyorum ama facebook listemdeki çoğu kişi paylaşım yapıyor, herkes kendi alanı ilgili olduğu konu ile ilgili paylaşımlarda bulunuyor. Kimse paylaşmıyor değil, günde 10 defa facebooka girip kim ne yapmış diye bakıyorsak eğer, belli ki birileri bir şeyler paylaşıyordur.

zack zack WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Z** Y**
  • Mesajlar 43
  • Beğeniler 8 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Bende çok fazla kişinin facebookta bir internet sitesinin haberini paylaştığını görmedim. Ama genellikle twitter'da paylaşılıyor. Buradan çıkarmamız gereken sonuç galiba boş boş girmemek. Yani az gireceksin ama ateşi doğru yere ediceksin sanırım. Futbol maçı gibi sahada en çok koşan adam boşa koşuyorsa eğer bunun ona ne yararı olabilir?

Bilgiler çok güzel , konuyu açan arkadaşa çok teşekkürler.
cihaneken

kişi bu mesajı beğendi.

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
Örnek bir site daha, pageran değeri 6 ve sadece 52 sayfa index'e sahip.

Belirtmek istediğim birşey daha var burada, HTML5 kelimesi özellikle son 1 senedir çok müthiş derecede rağbet gören ve aranma hacmine sahip olan bir kelime.

Ek Olarak: Arkadaşlar bu başlık altında bu tür siteleri güncel olarak paylaşmaya karar verdim. Eminimki bir çoğumuz için önemli ayrıntılar çıkarabileceğiz bu sayede.

Örnek bir siteye daha dikkat çekmek istiyorum. Kelime analizine özellikle göz atın.

TheAnalyzer TheAnalyzer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Özel
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 1305
  • Beğeniler 134 / 415
  • Ticaret 5, (%100)
Tek sayfa ilede böyle olur alexa zaten sitede kalma süresine göre sıralama yapıyor. Sen bu siteye direk giriyorsan manuel yazıp bunun indexle alakası yok demektir. Bu tip siteler indexsizde ayakta kalabilirler. Facebook'a index ile mi giriyorsun mesela? :)

wmaraci
Konuyu toplam 4 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 4 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al