wmaraci reklam
lidertakipci

WebTabanlı oyun projem

43 Mesajlar 4.309 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

MrB MrB WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 945
  • Beğeniler 87 / 262
  • Ticaret 1, (%100)
Merhabalar kısa süre önce yeni bir projeye başadım,text tabanlı bir rpg oyun olucak,oyunda şuan 7tane karakter var bunların kendine özgü özellikleri ve farklı hikayeleri olacak.

Hikaye

M.Ö 5600 yıllarında Günümüz tarihinde bilinmeyen,dönemine göre ileri teknolojiye sahip Yüce bir imparatorluk vardı. Azıma adındaki bu imparatorluk 4 bir yanı yüksek dağlarla çevrilmiş binlerce kilometrelik çok büyük bir alanda hüküm sürdü. yüz yıllarca süren refah dolu yönetim sonunda bir ihanete uğradı.Kendine Akaba adını veren Bu soylu kişi imparatorluğa ihanet ederek karanlık iblislerle iş birliği yaptı.Azıma imparatorluğunu çevreleyen yüce duvarlardan biri olan Aso Büyük bir gürültü ile Delindi. Dağların arkasında karanlık içinde yaşayan iblisler Azıma imparatorluğuna büyük zulüm yaşattılar. Yıllarca süren savaşlar sırasında imparatorluğun dayanacak gücü kalmadı ve diyarın dört bir yanına haberler yayıldı. Bu olaylar başlamadan önce çiftçi,şair,marangoz,demirci gibi basit işler yapan insanlar diyarı korumak ve iblisleri kovmak için Birleştiler.Artık uyanan ve direniş için hazır olan halk iblisleri yıllar boyunca Dağların dışında tutmayı başardı. Ancak Kendine Zatara diyen iblis Kraliçesi Gücünü arttırmaya başladı ve imparatorluk bir türlü eski günlerine dönemedi.
İŞTE SİZLER BU ZORLU DÖNEMDE. BU İMPARATORLUĞUN HALKINDAN BİRİ OLARAK AZIMA İMPARATORLUĞU İÇİN İBLİSLERE KARŞI KOYACAKSINIZ!

Yapılanlar

[*]Üyelik sistemi
    [*]Karakter seçme sistemi
    [*]Basit harita sistemi
    [*]Sql açıkları fixed
    [*]Chat sistemi

KARA DIYAR - 23.12.2014 NELER YAPTIM ?

Merhaba arkadaşlar Bugün harita sistemini değiştirmeye karar verdim. önceki sistem yabancı bir kaynaktan alıntıydı bazı düzenlemeler yapmıştım sadece ancak geliştirmeme engel oluyordu bu durum. bende kendimce bir şeyler yapmayı denedim. Başarılı oldu şuan için tabi.
Kordinat yerine Pixel'leri kullanan çok basit bir sistem oldu. Hareket etmek için bulunduğu Pixel'e İlave ediyor veya eksiltiyor. WASD tuşları ile oynayabiliyorsunuz.

Çalışma mantığı tam olarak şu.

>Bir çerçeve görevi gören div var. bu divin içinde harita isimli başka bir div. bu çerçevenin style'ında overflow:hidden; var buda harita ne kadar büyük olursa olsun sadece berlilenmiş alanı görmemizi sağlıyor.
>Harita divinin boyutu fazlasıyla büyük karkaterler,objeler bu divin içinde bulunuyor. Giriş yapan kullanıcı veri tabanında bulunan left ve top bölümündeki sayılara göre haritada bir noktaya atanıyor.

23.12.2014 saat 22.08. Güncellemesi.

Harita sistemi Realtime Multiplayer özelliği kazandırıldı.

Uzun çabalar sonunda Karakterimizin haritada hareket edişlerini Veritabanına update ettirdim. Bu sayede haritaya Oturup açan kullanıcıları çektirince gerçek zamanlı olarak hareket edebilecekler.çok iyi bir js bilgim olmadığı için baya zorlandım açıkcası biraz kafa yorup küçük bir algoritma oluşturmam yetti kafamda. karatere yön verdiğimiz tuşlara her basışımızda Karaterin bulunduğu alanı bir inputa otomatik olarak eklettim. Ve bu tuşa basılınca bu inputu otomatik olarak post ettirdim tabi bunları sayfayı yenilemeden gerçekleştirdim :)

Görüşleriniz çok önemli unutmayın. Çok eksik var şuan yavaş yavaş hallediyorum

Sürekli güncel Geliştirici bloğu: Tıkla
izleyerekogren balporsugu

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

bjlkl bjlkl WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** C**
  • Mesajlar 1843
  • Beğeniler 269 / 263
  • Ticaret 1, (%100)
Oyunu oynayan ne kasar kisi var

• Üyelik 16.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 945
  • Beğeniler 87 / 262
  • Ticaret 1, (%100)

bjlkl adlı üyeden alıntı

Oyunu oynayan ne kasar kisi var

Oyun daha yayında değil.

KaanGundovan KaanGundovan Kaan Gündovan Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Özel Sektör / Bilgi İşlem
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 520
  • Beğeniler 27 / 121
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam Allah işinizi rast getirsin. Sizin gibi insanlara ihtiyaç duyduğumuzu düşünüyorum. Bir yerden başlamak lazımdı. Başarılar.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 16.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 945
  • Beğeniler 87 / 262
  • Ticaret 1, (%100)

KaanGundovan adlı üyeden alıntı

Hocam Allah işinizi rast getirsin. Sizin gibi insanlara ihtiyaç duyduğumuzu düşünüyorum. Bir yerden başlamak lazımdı. Başarılar.

teşekkürler hocam. Çok eksiği açığı olacak belki ama zamanla düzelteceğime inanıyorum. Azmin sonu zaferdir sonuçta :)

iCloud iCloud Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrencilik
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 212
  • Beğeniler 0 / 24
  • Ticaret 2, (%100)
Başarılar diliyorum fakat grafiken oyun gelişmeli

• Üyelik 16.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 945
  • Beğeniler 87 / 262
  • Ticaret 1, (%100)

iCloud adlı üyeden alıntı

Başarılar diliyorum fakat grafiken oyun gelişmeli

Şuan oyun sistemlerine yönelik çalışıyorum grafik ondan sonra düzenlenecek hocam,teşekkürler

iCloud iCloud Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrencilik
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 212
  • Beğeniler 0 / 24
  • Ticaret 2, (%100)

MrB adlı üyeden alıntı

Şuan oyun sistemlerine yönelik çalışıyorum grafik ondan sonra düzenlenecek hocam,teşekkürler

Bu arada bende tavsiye vereyim oyun içinde yetenekler veya statü gibi şeyler olursa daha hoş olur ek olarak görevler aman eksik olmasın Türk yapımı ve bu wmaracından çıkma biri olunca insanın oynayası geliyor

• Üyelik 16.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 945
  • Beğeniler 87 / 262
  • Ticaret 1, (%100)

iCloud adlı üyeden alıntı

Bu arada bende tavsiye vereyim oyun içinde yetenekler veya statü gibi şeyler olursa daha hoş olur ek olarak görevler aman eksik olmasın Türk yapımı ve bu wmaracından çıkma biri olunca insanın oynayası geliyor

öneriniz için teşekkürler hocam. Artık elimden ne gelirse yapacağım

bjlkl bjlkl WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** C**
  • Mesajlar 1843
  • Beğeniler 269 / 263
  • Ticaret 1, (%100)
eksikli eksiksiz sonuçta Türk yapımı ve görmek istediğimiz de bu.

ben de bir ara düşünüyordum web tabanlı oyun ama sonra vazgeçmiştim. bir yandan da benim hayalimi gerçkelştirmektesiniz
MrB

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al