freelance iş ilanları

TTNET'in Foyası

15 Mesajlar 3.032 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Plain Plain Freelancer Kullanıcı
  • Üyelik 31.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 799
  • Beğeniler 64 / 241
  • Ticaret 42, (%100)
Merhaba,
Birkaç gündür ***** wmaraci.com gibi sitelere girmeye çalışırken (örneğin facebook, google gibi sitelerde hiç başıma gelmedi) beni sürekli ***** Pratik Çözüm (https://pratikcozum.*****.com.tr/ssm/dispatcher/downloadControls.do) sayfasına yönlendiriyor ve internetimde bir sorun varmış gibi kandırıyordu. Wmaracı'nın ip adresini yazarak giriş yapmama veya wmaraci.com yazarak giriş yapamama rağmen Google'ın yönlendirmesi ile siteye erişebiliyordum. ***** Pratik Çözüm bana internetimde bir sorun varmış ve düzeltmek için '***** PRATİK ÇÖZÜM'ü indirmem gerekmiş gibi gösteriyordu ancak sitenin verdiği uyarı aşağıdaki gibiydi:

IP adresi ile girmeye çalışırken de verdiği uyarı aynıydı:

Modemi açıp kapayıp CMD'den ipconfig /renew, ipconfig /release, ipconfig /flushdns gibi komutları girdikten sonra sorun çözülüyor birkaç saat sonra yeniden başlıyordu.

Ancak son siteye girişimde bir hata sonucu şuna ulaştım. ***** bunu bilerek yapıyor ve 307 kalıcı yönlendirmeyle siteye girmemi engelliyordu:

Google'dan girerken bir sorunla karılaşmamamın sebebi ise googleın beni doğrudan gerçek adrese yönlendirmesi. *****in yaptığı bir nevi DNS zehirleme saldırısını saldırı yapmadan doğrudan bilgisayarımdan giden istek üzerine gelen paketi düzenleyerek beni farklı bir sayfaya yönlendirmesi.

Benim teorime göre de bunu yapmasını tek sebebi bana zorla ***** Pratik Çözüm programını yükletmek ve yaptığım her şeyden haberdar olup bunları satmak. Çok paranoyak gibi görünüyor olabilirim ama *****'in veri satmak için neler yaptığını, GEZİNTİ servisini (Kullanıcı güvenliğini sağlayan servisi (!)) bilenler bilir.

Çok yakında internet servis sağlayıcımı değiştireceğim. Size de aynısını öneririm. Gezinti zaten uçuk bir servisti URL çubuğunda gezinti yazısını gördüğüm anda kaldırıp *****'den soğumuştum ancak bu kadarını beklemezdim.

Ody adlı üyeden alıntı

Şuanda aynı dert bende var 2 gündür çözemiyorum Arama Çubugundan hiç biyere girilmiyor.

***** Kullanıcıları için aradım şikayetimi bildirdim çözecekler hala.. !

Teknobilim adlı üyeden alıntı

geçen hafta bende de oldu fakat kendiliğinden ortadan kalktı

wmaraci
reklam

Ody Ody WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek xxx
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 123 / 71
  • Ticaret 8, (%100)
Şuanda aynı dert bende var 2 gündür çözemiyorum Arama Çubugundan hiç biyere girilmiyor.

xxxxx

• Üyelik 31.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 799
  • Beğeniler 64 / 241
  • Ticaret 42, (%100)

Ody adlı üyeden alıntı

Hocam herkesde var neredeyse bir sorun yok ortada amaçları size ***** Pratik Çözüm'ü yükletmek onu yüklediğinizde sorun çözülecektir ancak ben nolursa olsun o programı yüklemeyeceğim.

Ody Ody WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek xxx
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 123 / 71
  • Ticaret 8, (%100)
Valla yüklediğim halde yine aynı hatayı alıyorum sikayetim var konu açtım

Bunlarında SEO anlayışı böyle demekki

xxxxx
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 31.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 799
  • Beğeniler 64 / 241
  • Ticaret 42, (%100)
Bu insanların gizlilik hakkına zerre saygı duymayan şirketten herkesin kurtulması lazım. Bu konuyu bütün şikayet sitelerine ve bütün teknoloji ile ilgili büyük forumlara açmayı düşünüyorum.
Ody

kişi bu mesajı beğendi.

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)

deadhero adlı üyeden alıntı

Hocam herkesde var neredeyse bir sorun yok ortada amaçları size ***** Pratik Çözüm'ü yükletmek onu yüklediğinizde sorun çözülecektir ancak ben nolursa olsun o programı yüklemeyeceğim.

TTNet 'in aklıda bizim türkler gibi çalışıyor zorla insana birşey yaptıracaklar. Arkadaşlar bildiğiniz gibi bir arada şu GEZİNTİ saçmalığını çıkartmıştı, hatta halen devam ediyor o saçmalık arada tek türk karşılaşıyorum aklı sıra bizim üzerimizden para kazanacak aç gözlü dev. Milleti soyduğu yetmedi daha donunu istiyor. Ben henüz karşılaşmadım "Ticari Fiber" var belki ondan dolayı göstermiyor, sannımca normal hat kullananları salak yerine koyup kandırmaya çalışıyor. Ben ce hiçbir şekildeo programı yüklemeyin, tahminim o programı yüklediğinizde ileriki zamanlarda sizin yetkiniz dışında farklı site ve reklamlara gezinti veya tıklama yaparak para kazanma gayesinde kendileri.
Yasal Virüs TTnet.

:D

sorueki sorueki WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad S** i**
  • Mesajlar 1977
  • Beğeniler 639 / 720
  • Ticaret 3, (%100)
Eğer superonline'nın doğrudan hattının bulunmadığı bir yerde oturuyorsanız, hangi İSS'ye geçerseniz, geçin yine de *****'in sahibi olan ama sahibi gibi gözükmemek zorunda kalan Türk ******* üzerinden servis alacaksınız. *****, bu servisleri de kontrol ediyor zaten. Bu nedenle *****'in devlete geçmesine bazılarına göre 11 yıl, bazılarına göre ise 14 yıl var. Yapacak hiçbir şey yok. Bunu devlet görmediği (işine geldiği de diyebiliriz.) veya superonline (ya da başka bir şirket) her yere kendi hattını çekmediği sürece kimse de çözüm bulamaz.

Durgun sular derin akar.

• Üyelik 31.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 799
  • Beğeniler 64 / 241
  • Ticaret 42, (%100)

bilgive adlı üyeden alıntı

Eğer superonline'nın doğrudan hattının bulunmadığı bir yerde oturuyorsanız, hangi İSS'ye geçerseniz, geçin yine de *****'in sahibi olan ama sahibi gibi gözükmemek zorunda kalan Türk ******* üzerinden servis alacaksınız. *****, bu servisleri de kontrol ediyor zaten. Bu nedenle *****'in devlete geçmesine bazılarına göre 11 yıl, bazılarına göre ise 14 yıl var. Yapacak hiçbir şey yok. Bunu devlet görmediği (işine geldiği de diyebiliriz.) veya superonline (ya da başka bir şirket) her yere kendi hattını çekmediği sürece kimse de çözüm bulamaz.

Hocam altyapı *****'e ait, yine bilgilerimizi alıyordur (çok detaylı olmasa da) ancak bunu arka planda biz siteye girerken yapıyordur. Bunu microsoft da yapıyor adobe de yapıyor bilgisayara yüklediğiniz yazılımların yarısı yapıyor zaten. Ama bilgisayarıma zorla program yükletip hem bilgisayarımın kaynaklarını boşuna kullanmasını hem de detaylı bir takip yapmasına göz yumamam.

Ek Olarak:

bilgive adlı üyeden alıntı

Hocam altyapı *****'e ait, yine bilgilerimizi alıyordur (çok detaylı olmasa da) ancak bunu arka planda biz siteye girerken yapıyordur. Bunu microsoft da yapıyor adobe de yapıyor bilgisayara yüklediğiniz yazılımların yarısı yapıyor zaten. Ama bilgisayarıma zorla program yükletip hem bilgisayarımın kaynaklarını boşuna kullanmasını hem de detaylı bir takip yapmasına göz yumamam.

MagaraAdami MagaraAdami PM atabilirsiniz Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 2814
  • Beğeniler 382 / 974
  • Ticaret 2, (%100)
Bu kadar Bilgi akışınızı düşünüyorsanız, *****'i boş verin. google ve google Chrome'den youtubeden, Analytics, adsense veya herhangi bir google servisi kullanılan sitelerden uzak durun. Bu Sitelerde yer alan her JS kodu sizin bilgilerinizi, yaptıgınızı ettiğinizi veritabanına yüklüyor.

Bilgi Depolamasının Babasını google,Facebook ve diğer sosyal medya siteleri / Arama Motorları yapıyor zaten.

Okşadıkça insanları, içinden çıkıyor Cini...

SafakCALiSKAN SafakCALiSKAN lafliyorum.com Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Amele V.2
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ş** Ç**
  • Mesajlar 4640
  • Beğeniler 1124 / 1124
  • Ticaret 7, (%100)
*****in amacı belli
o programı yükleterek olası illegal sitelere girişlerde seni fişleyecek
girdiğin sitelere göre sana reklam gösterecek

yani başka ne yapabilirler ki?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al