wmaraci reklam

Adam gibi reklam yayıncılık projesi ne zaman çıkacak?

10 Mesajlar 589 Okunma
smmexpress

freewp freewp WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 275
  • Beğeniler 94 / 82
  • Ticaret 0, (%0)
herkes şu kadar param var ne yapabilirim diye başlık açıp duruyor. Hepsinin altına da "teknoloji sitesi" diye yanıt veriliyor.

Ve bir de Google Adsense bölümüne giriyorum. Herkes kazancından şikayetci veya TBM durumundan şikayetci. Adamlar tahminlerime göre kazancının 4/1'ini bile yayıncıya vermiyor.

Ben şöyle düşünüyorum. Bir yatırımcı çıksın veya girişimci demek daha doğru olur. Bir reklam yayıncı sitesi kursun. Yine aynı adsense mantığı fakat komisyondan kazanan olsun. Yani aracı gibi.

Şöyle örnekle anlatayım.

Reklam veren reklamı verir.
Yayıncı yayınlar.
Bedel diyelim ki 100 lira. 5 lira vergiler felan. %10'u da reklam verene gidiyor. Ve geriye kalan 75 lirayı yayıncı kazanıyor. Bu şekilde bu piyasa öyle canlanır ki kimse adsenseye başvurmamaya başlar.

wmaraci
reklam

nibleyn nibleyn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 49
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
haklısınız ama kimse onu yapmıyor iste herkes yüksek komisyonu kendine istiyor en iyisi bence anlaşmalı reklam satısı üsenmeden müsteri bulmak en yüsek kazanç bu bence

oorka oorka WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek serbest
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 664
  • Beğeniler 36 / 101
  • Ticaret 5, (%100)
Adsense de sizin kazandığınız para anaparanın %40 dır

%60 a yakınını adsense alır

• Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 275
  • Beğeniler 94 / 82
  • Ticaret 0, (%0)

nibleyn adlı üyeden alıntı

haklısınız ama kimse onu yapmıyor iste herkes yüksek komisyonu kendine istiyor en iyisi bence anlaşmalı reklam satısı üsenmeden müsteri bulmak en yüsek kazanç bu bence

Bence yapılabilir. İnsanlar hep ortada olan şeylere yatırım yapıyor.

Ek Olarak:

oorka adlı üyeden alıntı

Adsense de sizin kazandığınız para anaparanın %40 dır

%60 a yakınını adsense alır

Sanmam

wmaraci
wmaraci

cmyuksel cmyuksel Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** Y**
  • Mesajlar 203
  • Beğeniler 15 / 28
  • Ticaret 3, (%100)
Cok mantikli destekliyorum fikrinizi
freewp

kişi bu mesajı beğendi.

nibleyn nibleyn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 49
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
tabiki yapılabilir ama dediğim gibi herkes daha fazla kazanmak istiyor ve o yüzden firmalar kendilerine daha çok pay alıyorlar Türkiyede bu sistemin değişmesi bayağı bir uzun sürer

Ek Olarak: tabiki yapılabilir ama dediğim gibi herkes daha fazla kazanmak istiyor ve o yüzden firmalar kendilerine daha çok pay alıyorlar Türkiyede bu sistemin değişmesi bayağı bir uzun sürer

sorueki sorueki WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad S** i**
  • Mesajlar 1977
  • Beğeniler 639 / 720
  • Ticaret 3, (%100)
Türkiye'de internet için reklam müşterisi bulmanın zor olduğunu düşünüyorum. Bugüne kadar reklamcılık sektörü ile ilgili okuduğum ve gerçek yaşamda gördüğüm bilgiler doğrultusunda bunu böyle yorumluyorum. Yani tek sorun, sadece adam gibi reklam projesi çıkması değil de, işletmelerin reklam politikalarının olmaması. Hala al takke, ver külah gibi reklam anlaşmaları yapılması. Şirketlerin reklam stratejilerini bilmemesi ve bunlara para harcamaktan korkması. Elbette durum böyle olunca, elin gavuru geldi, nasıl şirketi büyüttü la.. yorumları da ağızlardan eksik olmuyor.

Hepsiburada'yı satın alırlar. Forumlarda bile herkes her şeyi kötüler. (Ben dahil) dmoz'da editörüm, adam burada dmoz hakkında yorum yapar, benim sitem oradaki sitelerden daha fazla bilgi içeriyor, neden benim sitemi almıyorlar? Kesin para alıyordur, bu editörler. derler. Birisi web sitesini yeni açar, adsense reklamlarının TBM ve BGBM oranlarının yüksek olduğu bir site gördüğü zaman, google hep böyle yapıyor der. Önüne gelen sitesini açtığında, aklı fikri para kazanmakta olur. Hemen konuyu patlatır... nasıl seo yaparım?. (Yapamazsın arkadaşım, yapamazsın. Siten bir süre otursun, sonra seo'mu ne zıkkımsa yaparsın.) Gibi, gibi nedenler ve sürekli olumsuzluklar. Kolay para kazanma hırsı. Yalan ile para kazanıldığını görenin, yani seo'cuyum deyip, evden iş yaptığı halde ofise geçtim, eve geçtim demesi ile para kazanıldığını anlayanlar, bir daha bu yalanları bırakmazlar.

Ama olmayacak iş midir? Olabilir. İki adet milli piyango bileti aldım. Çıksın ahdım olsun, en baba reklam şirketini açacağım.
fevzib

kişi bu mesajı beğendi.

Durgun sular derin akar.

• Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 275
  • Beğeniler 94 / 82
  • Ticaret 0, (%0)

nibleyn adlı üyeden alıntı

tabiki yapılabilir ama dediğim gibi herkes daha fazla kazanmak istiyor ve o yüzden firmalar kendilerine daha çok pay alıyorlar Türkiyede bu sistemin değişmesi bayağı bir uzun sürer

Ek Olarak: tabiki yapılabilir ama dediğim gibi herkes daha fazla kazanmak istiyor ve o yüzden firmalar kendilerine daha çok pay alıyorlar Türkiyede bu sistemin değişmesi bayağı bir uzun sürer

Eğer biri çıkıp ciddi yatırımlar yapıp çok sağlam bir sistem yapıp ve oranı düşük tutarsa ciddi paralar kazanır

oorka oorka WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek serbest
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 664
  • Beğeniler 36 / 101
  • Ticaret 5, (%100)

freewp adlı üyeden alıntı

Bence yapılabilir. İnsanlar hep ortada olan şeylere yatırım yapıyor.

Ek Olarak:

Sanmam

İşte Oranlar Yayıncılar, İçerik için AdSense'le reklam görüntüledikleri için, Google tarafından hizmetle bağlantılı olarak tahakkuk ettirilen gelirin %68'ini alır. Yayıncılar, Arama için AdSense için Google tarafından tahakkuk ettirilen gelirin %51'ini alır.

• Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 275
  • Beğeniler 94 / 82
  • Ticaret 0, (%0)

bilgive adlı üyeden alıntı

Türkiye'de internet için reklam müşterisi bulmanın zor olduğunu düşünüyorum. Bugüne kadar reklamcılık sektörü ile ilgili okuduğum ve gerçek yaşamda gördüğüm bilgiler doğrultusunda bunu böyle yorumluyorum. Yani tek sorun, sadece adam gibi reklam projesi çıkması değil de, işletmelerin reklam politikalarının olmaması. Hala al takke, ver külah gibi reklam anlaşmaları yapılması. Şirketlerin reklam stratejilerini bilmemesi ve bunlara para harcamaktan korkması. Elbette durum böyle olunca, elin gavuru geldi, nasıl şirketi büyüttü la.. yorumları da ağızlardan eksik olmuyor.

Hepsiburada'yı satın alırlar. Forumlarda bile herkes her şeyi kötüler. (Ben dahil) dmoz'da editörüm, adam burada dmoz hakkında yorum yapar, benim sitem oradaki sitelerden daha fazla bilgi içeriyor, neden benim sitemi almıyorlar? Kesin para alıyordur, bu editörler. derler. Birisi web sitesini yeni açar, adsense reklamlarının TBM ve BGBM oranlarının yüksek olduğu bir site gördüğü zaman, google hep böyle yapıyor der. Önüne gelen sitesini açtığında, aklı fikri para kazanmakta olur. Hemen konuyu patlatır... nasıl seo yaparım?. (Yapamazsın arkadaşım, yapamazsın. Siten bir süre otursun, sonra seo'mu ne zıkkımsa yaparsın.) Gibi, gibi nedenler ve sürekli olumsuzluklar. Kolay para kazanma hırsı. Yalan ile para kazanıldığını görenin, yani seo'cuyum deyip, evden iş yaptığı halde ofise geçtim, eve geçtim demesi ile para kazanıldığını anlayanlar, bir daha bu yalanları bırakmazlar.

Ama olmayacak iş midir? Olabilir. İki adet milli piyango bileti aldım. Çıksın ahdım olsun, en baba reklam şirketini açacağım.

Okurken durmadan "aynen aynen" dedim. Özellikle şu seo konusunda dediklerin. 70 milyon Türkiye'deki 60 milyon insan seo uzmanı sanırsam. Eğer olur ki böyle bir proje olursa kesinlikle elimden geldiğince desteklerim.

Ek Olarak:

özür dilerim o halde.
sorueki

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al