wmaraci reklam

Haber Sitesi Açmak

10 Mesajlar 1.562 Okunma
smmexpress

emrahavci emrahavci Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 101
  • Beğeniler 24 / 7
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba Arkadaşlar ;

Aylık Bin - 2Bin TL Kazanabilecegim ( İlk Etapta Degil İlerleyen Zamanlarda :) ) Bir Genel Haber Sitesi Açmayı Düşünüyorum Ajans Aboneligi Ve Seo İçin 20 BİN TL Bütçe Düşünüyorum Sizce Bu Sektörde Bizede Ekmek Düşermi :)

Görüşlerinizi Bekliyorum ...

wmaraci
reklam

ebubekiragbaba ebubekiragbaba http://ebubekir.org Kullanıcı
  • Üyelik 07.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek E-ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 1112
  • Beğeniler 202 / 160
  • Ticaret 23, (%100)
bence kesinlikle düşer hocam çok para var bu işte bizzat şahit oldum. bir hocam haber sitesi açtı hemen hemen hepsi kopya içerikle günde 150 civarı konu giriyordu 3-4 ayda 10k hit aldı
arslankerim emrahavci

kişi bu mesajı beğendi.

sorueki sorueki WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad S** i**
  • Mesajlar 1977
  • Beğeniler 639 / 720
  • Ticaret 3, (%100)
Eskiden düşerdi ama artık düşmez. Birbirinin kopyası ismi tuhaf binlerce haber sitesine girdikten hemen sonra çıkar oldum. Sırf bu yüzden eskiden sıkça kullandığım Google Haberler'i kullanmıyorum. Yahu bunları bırakın artık haber okumaz oldum. Benim 500.000 TL bütçem var, kanal ile birlikte haber sitesi kuracağım derseniz yapın. Şu anda oluşturulan bir sürü haber sitesi sahibinin de PR5'li, Google News kayıtlı haber sitesinden tanıtım yazısı yalnızca 100 TL diyerek, 100 TL peşinde koştuğunu da tüm webmaster forumlarının satış bölümlerine bakarak görebilirsiniz.

Bu nedenle ben asla önermiyorum.
emrahavci kalemdir horroz

kişi bu mesajı beğendi.

Durgun sular derin akar.

horroz horroz Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek internet cafe çalışanı
  • Konum Adıyaman
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 91
  • Beğeniler 59 / 16
  • Ticaret 5, (%80)
Farklı projeler düşünün hocam. Ajans aboneliğiydi, script ve host ödemesiydi sizi aşar...
emrahavci sorueki

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

abdulkerimbakir abdulkerimbakir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Eğitimci
  • Konum Rize
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 251
  • Beğeniler 69 / 46
  • Ticaret 5, (%100)
haber sitesi işi sadece parayla yapılabilecek bir iş kesinlikle değil. habercilik konusunda tecrübesi olan, bir haber nasıl yazılır, başlığı nasıl yazmam gerekir vs vs bir çok konuyu düşünebilecek olan en az 4 5 kişilik bir ekibin günlük 4 5 saat ayırması gerekecek bir iş. ki genel olarak düşünüyorsan bu süre daha da ileriye gider.

ayrıca habercilik bir açıdan ne yazık ki bir taraftan newsden ekmek yiyenler olarak iyi ki (aslında durumdan haber sektöründe olanlar olarak memnun değiliz ama masrafları kurtarıp para kazanmak istiyorsan durum bu) google news haber sektörünü çok farklı şekillendiriyor. ve anormal bir durum alıyor habercilik.

bu yüzden param var. haber sektörüne gireyim demek çok mantıksızca. haber sektörü dediğim gibi hem çok fazla vakit emek istiyor hem de geniş bir ekip istiyor. newse girmedikten sonra da öyle kısa sürede dönüş beklemek mümkün değil. bu yüzden elindeki bütçeyle kısa sürede dönüş alabileceğin bir işe girebilirsin ya da satılık sitelere göz atabilirsin.

yıllarını haber sektörüne veren birisi olarak şuanda boş zamanı, riske edecek parası ve haber sektöründe bilgisi olan geniş bir ekibi olmayanlar KESİNLİKLE HABER SEKTÖRÜNE GİRİŞ YAPMASIN. diyorum
emrahavci

kişi bu mesajı beğendi.

saydek saydek Saydek.NET Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 673
  • Beğeniler 36 / 197
  • Ticaret 1, (%100)
Bende bir dönem bu sektörde iş yaptım ama şunu diyim yapılacak iş değil. Yapılan haberler kelime veya şahıs üzerine dikkatli yapılmalıdır ki aksi durumda direk karşı tarafın avukatıyla karşı karşıya kalıyorsunuz. Bir ekip şart, maddi olarak güçlü olunmalı, haber metinleri özgün yapılmalı vs vs.
emrahavci

kişi bu mesajı beğendi.

telegram: saydekofficial

Efsane06 Efsane06 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek inşaat teknikeri
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 123
  • Beğeniler 17 / 13
  • Ticaret 11, (%100)
Benimde bir bılgım olmadıgı ıcın konuyu takıp ettım :D ama yazılanları gorunce fılm sıtesınden daha kotu ve zormus :D ama gercekten ıncelık isteyen bır iş gıbı gozukuyor .. kolay gelsin
emrahavci

kişi bu mesajı beğendi.

SerhadNet SerhadNet Ben Yeniyim Kullanıcı
  • Üyelik 20.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 85
  • Beğeniler 11 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
Peki genel bir haber sitesi değil yerel bir haber sitesi oldugunda da durum aynımıdır sizce.Atıyorum bulundugumuz ilin ya da ilçenin haber sitesini açsak,reklam alımı vs de olabilir diye düşünüyorum ben.

sanalvadi.net

abdulkerimbakir abdulkerimbakir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Eğitimci
  • Konum Rize
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 251
  • Beğeniler 69 / 46
  • Ticaret 5, (%100)

SerhadNet adlı üyeden alıntı

Peki genel bir haber sitesi değil yerel bir haber sitesi oldugunda da durum aynımıdır sizce.Atıyorum bulundugumuz ilin ya da ilçenin haber sitesini açsak,reklam alımı vs de olabilir diye düşünüyorum ben.

evet böyle bir avantajı var. sonuçta ulusalda özel reklam bulma imkanın kesinlikle SIFIR. yerelde reklam almak daha kolay. mesela 2 3 K hit ile bir reklam alabilirsiniz. ulusalda değil 2 3 K 20 30 K hiç bir şey.

yerelde başarılı olabilmek için de haberleri en önce ve kaliteli girmeniz lazım. sonuçta büyük siteler yerel haberleri yayınlıyor ve ilk sıraya yerleşiyorlar.

google da çıkmanın yanında marka değerini artırmak ve marka bilinirliğini yükseltmek gerekiyor.

Sirius Sirius WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Youtube
  • Konum ABD
  • Ad Soyad B** M**
  • Mesajlar 1332
  • Beğeniler 0 / 468
  • Ticaret 17, (%100)
news kayıt ettirirsen yada kayıtlı site alırsan ilk ayda bile 2 binden başlarsın.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al