Doping Creative adlı üyeden alıntı

Konu dışı olarak algılanmasın çalışmanız hocam biraz amatör ama beğendim fakat. Şunu ayırt edelim bence Ben din gözetmeyen bir insanım türküm bu arada.Fakat şunu ayırt edemiyoruz 3. göz olarak söylüyorum:

Türklerin dini göktanırıdır yaradıcı vardır tekdir.Ona seslenirken bir isim kullanmayız içimizdedir hukuk ise vicdandır iyiliktir. İslam arablara özgüdür.Türklere dayatılmış zorla kabul edilmiştir.Bence bu konuda herkes kendine şunu sorsun türkmüyüm arapmıyım.Eğer arap olarak görüyorsan doğru yoldasın. ama türk görüyorsan siline yozlaştırılan silinen dinine sahip çıkmalısın.Bunu bi düşünün isterim herkes tabiki. Yanlış anlanmasın bu hep dikkatimi çekiyor nerde din temalı birşey görsem.Hemen altında şu sureyi okuyun vb. böyle şeyler.Lütfen koyun gibi gitmeyelim.Once tarihe bakalım tarafımızı seçelim herkesi buna davet ediyorum.Burda bana karşı çıkanlar olacaktır fakat ben 3. göz olarak söylediğim için doğruya daha yakınım din sahibi değilim.Dindar arkadaşlardan muhtemelen ters cevaplar gelecek klasik.Çünkü inanç savunma mekanizması var içinde normaldir onlarda kendine göre haklı...

dostum islamda zorlama yoktur 15 yy.dan beri zorla mı kabul ediliyor?Biraz araştırıyor olsan kusura bakma bilirdin İslam'ın tüm insanlara ve cinlere hak din olarak geldiğini bilirdin.Küçümser yorumlardan kurtulma ve düşünceni kendine saklaman dileğiyle