skypeogretmenim adlı üyeden alıntı

Cihan bey, peki benim HTML dosyasi Google icin uygun mu? ''özel ders'' diye arayınca 1 hafta 10 gun once felan 5. ya da 6. sayfalardaydim, sonra 7-8 oldu ve suan 14-15. sayfalardayım. Mesela, baska bir sitede Keywords metasını silin gereksiz diye okudum ve sildim. Bir de Title ve Desc. metalarının karakter sayılarını da kısalttım.. Sonra da h1h2h3 taglarını da koydum.. HTML dosya için bi tavsiyeniz var mı? Neden Google da düştüğünü anlamadım.

Google'ın sıralaması an be an değişen bir sıralama 2 dk. önce olduğunuz yerde şuan olmaya bilirsiniz. Bu değişimin sebebi ise her an her dakika birilerinin web sitelerinde birşeyler baylaşmasından kaynaklanıyor, fakat sizin siteniz bildiğim kadarı ile 2-3 sayfadan oluşan bir web site, doğal olarak siz sitenizi güncellemiyorsunuz. Google güncel siteleri sizin ön sıranıza alırken siz geriye doğru gidiyorsunuz. Tasarımınız,kodlarınız ne kadar iyi olursa olsun siteniz güncel olmazsa bir anlam ifade etmez. Güncel olmadan da üst sıralara çıkamazmısınız çıkarsınız tabiki fakat bunun için de büyük bir sosyal medya desteğine ihtiyacınız var. Uzun lafın kısası, bu şekilde web sitenizi güncel tutmak çok zor olacaktır dolayısı ile wordpress,blogger,drupal gibi İçerik yönetim sistemlerine geçmenizi ve sitenizi haftada 4-5 kez de olsa güncel tutmanızı, içerik paylaşmanızı öneriyorum. Böyle bir karar verirseniz, gerekli konularda yardımcı olmaya çalışırım, gerekirse beraber sistemi kurar hazır ederiz, veya direk blogger alt yapısına da geçebilirsin, alan adını yönlendirip, güzel bir tema seçeriz. Böylelikle hem google'ın kanatları altında olursunuz hemde içeriğinizi çok kolay bir şekilde güncelleyip, geliştirebilirsiniz.