freelance iş ilanları

+18 Video sitesi açmak

99 Mesajlar 66.163 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

ssyazilim ssyazilim I'm retired from the NET! Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Industry Engineering
  • Konum Isparta
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 734
  • Beğeniler 106 / 213
  • Ticaret 8, (%100)

WebDost adlı üyeden alıntı

konu baya ilgi görmüş :)

Evet konuyu açan 20 yaşında lise öğrencisi ****o sitesi açıcam hergün ****o sitemle uğraşıcam para kazanıcam ben bu işden abi diyor. Daha güzel bir projeyle devam et diyip hukiki dayanaklarını gösteriyorum. Bazı ot beyinlilerde destek veriyor aç diye. Çocuk açacak onlarda ahlaksızlıklarını geliştirecek sanırım... işin garibi ahlaki açıdan sakıncılarını anlatıyoruz dinci fetocu filan diyorlar. ne garip insanlar var ahlak demek sadece din değil insani değer demektir. Bunu anlayamamışlar. Amerikada bizim dinden yok ama bu olaya en çok karşı çıkan ülkelerden birisi...

wmaraci
reklam

WebDost WebDost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 4329
  • Beğeniler 331 / 899
  • Ticaret 16, (%100)

ssyazilim adlı üyeden alıntı

Evet konuyu açan 20 yaşında lise öğrencisi ****o sitesi açıcam hergün ****o sitemle uğraşıcam para kazanıcam ben bu işden abi diyor. Daha güzel bir projeyle devam et diyip hukiki dayanaklarını gösteriyorum. Bazı ot beyinlilerde destek veriyor aç diye. Çocuk açacak onlarda ahlaksızlıklarını geliştirecek sanırım... işin garibi ahlaki açıdan sakıncılarını anlatıyoruz dinci fetocu filan diyorlar. ne garip insanlar var ahlak demek sadece din değil insani değer demektir. Bunu anlayamamışlar. Amerikada bizim dinden yok ama bu olaya en çok karşı çıkan ülkelerden birisi...

Yahu bizim kültürel ve ahlaki değerlerimiz var. Bunu yıkmak demek yüzyıllardır gelen geleneklerimizi yıkmak demektir. Böylesin bir site açmaktansa internete hiç girmesin daha iyi. Bunu kültürel ve ahlaki değerleri yanı sıra hukuksal bir boyutu da mevcut. Asla böyle bir projeye adım atmasını destekleyemem.

FilmleriTV FilmleriTV WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Eğitmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 2077
  • Beğeniler 522 / 448
  • Ticaret 21, (%90)
Olayı kısaca arkadaş için kişisel tartışmalardan arındırarak özetleyeyim:

1- XXX sektöründe tık başına kazanç oranları oldukça düşüktür. Normal bir sitede aynı hite bin TL bırakacaksa bu sizde 100 lirayı geçmez.
2- Hukuki boyutuna gelecek olursak, Türkiye'de çocuk ****osu dışında sadece ****o sitesi var diye hapse giren ben henüz duymadım. Ancak durum bir nevi şikayete tabidir. Biri şikayet ederse ahlak şube ansızın kapınızda belirir. ***'da böyle bir arkadaş vardı araştırırsanız bulursunuz.
TCK'ya göre müstehcen yayın yapmak suçtur. Burası tartışılmaz. Yani kanunen suçtur yaptığınız. Bunun haricinde bir de telif hakkı mevzusu var. Şuana kadar xxx sitelerde telif hakkında dolayı bir mağduriyet yaşayanı da duymadım. Şöyle ki sizi tazminata mahkum etmeleri için Türk vatandaşı olduğunuzdan dolayı Türkiye'de hakkınızda dava açmaları gerekir. Bu zahmete girerler mi zannetmiyorum. Girseler bile Türk savcıları xxx video telif hakkı için dava açar mı bana kalırsa çok zor. Bu telif olayında yanılıyor olabilirim hukukçu varsa aydınlatırsa daha sağlıklı olur.
3- Hit illaki alırsınız internet kullanıcılarının çok büyük bir bölümü ****o izler(Forumlarda ****oyu ilk defa duymuş ne olduğunu sözlükten açıp öğrenmiş taklidi yapmalarına kanmayınız)
4- SEO konusunda yapacağınız tek şey hacklinktir. Bütün ****o siteleri hacklink kullanır. Zaten normal siteler bu tür sitelere link satışı yapmaz.
5- Güncel tutmak önemlidir.

Eksileri ve artılarıyla değerlendirirsek zahmetine değeceğini kendi adıma düşünmüyorum. Gerçekten bir şeyler kazanabilmeniz için yüksek hitlere ulaşmanız gerekir. Ulaştığınız siteniz büyük ihtimalle TİB'den engellenir. Yeni domaine 301 ile devam edebilirsiniz ama nereye kadar? Diğer arkadaşların da dediği gibi her gün ****o sitesine içerik ekleyeceğinize makale yazsanız çok daha iyi bir kazanç elde edebilirsiniz. En azından kafanız rahat olur.

Le10 Le10 İlk bakışta anlaşılan Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Reklam & Pazarlama
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 108
  • Beğeniler 29 / 13
  • Ticaret 0, (%0)
Özel üyelikler ile yayınlanan ****o içerik yasal mıdır, değil midir bunu tartışmak lazım aslında. Kanun maddesinde açık var ve bu açığı kullananlar var.

-Özel üyelik ile içeriğini gösterdiği takdirde yasadışı bir unsur olacağını sanmıyorum. Bunun emsal teşkil edebilecek örnekleri mevcut.
-Telif hakkı konusunda ise, embed koduna izin veren sitelerden alınan içerikte telif hakkı sorunu olacağını sanmıyorum.
-Son olarak bu iş yeterince dikkatli ve her türlü kurala uygun olarak yapılırsa gerçekten iyi kazandırabilir.
-Reklamlarını sadece adult içerikte yayınlayabilen birsürü sektör var sonuçta. Bu konuda en hassas tutumu olan adsense bile gece saatlerinde, yetişkin içeriğe yönlendiren reklamlar yayınlıyor.

wmaraci
wmaraci

fatihclkl fatihclkl WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Back-End Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 469
  • Beğeniler 162 / 43
  • Ticaret 8, (%100)

onlysound adlı üyeden alıntı

Yararları iyi bir gelir :) fakat zararları konusunda benimde bilgim yok. Özelliklede telif konusunda :)

Hocam site girişinde eğer 18 yaşından küçükseniz giremezsiniz diye bir intro koyarsan TİB sitene karışamaz.Sen uyarıyı koymuşsun ziyaretçinin kendi kararına kalmıştır.Bu olay böyle işler.Belirtmek istedim.

onlysound onlysound Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yazılım Müh.
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 340
  • Beğeniler 40 / 25
  • Ticaret 2, (%50)
Arkadaşlar işin din boyutunu geçin dedim maşallah konu içeriği ile ilgili 3-4 tane yorum hariç hepsi din yönünden. Bırakında herkesin dini kendine olsun.

Peki videoları nasıl çekebilirim? Bot falan var mıdır bu sektörde?
sacon

kişi bu mesajı beğendi.

Ugurcan Ugurcan , Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 938
  • Beğeniler 13 / 213
  • Ticaret 4, (%100)
Bir arkadaş cevaplamıştı sanırım bu soruyu, bot değilde kendin eklesen daha yararlı olur. Hem ne eklediğini bilmiş olursun.

SafakCALiSKAN SafakCALiSKAN lafliyorum.com Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Amele V.2
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ş** Ç**
  • Mesajlar 4640
  • Beğeniler 1124 / 1124
  • Ticaret 7, (%100)
din boyutunu konuşursanız bu sadece +18 sitesiyle kısıtlanmamalı
illegal site açacaksan yurt dışı kayıtlı olmalı

Ek Olarak: ayrıca bu siteye "müslüman" zaten girmeyecek

TheLacivert TheLacivert Invictus Maneo Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Psikolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 1400
  • Beğeniler 497 / 496
  • Ticaret 0, (%0)
Bir gün sadece konuyla alakalı yorumların olduğu bir konu göreceğim bu sitede.

wmaraci
Konuyu toplam 5 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 5 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al