wmaraci reklam
lidertakipci

Rota Online [%100 Türk Yapımı Oyun Geliyor]

87 Mesajlar 15.608 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

sofgames sofgames WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazar - Eğitmen
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 332
  • Beğeniler 109 / 45
  • Ticaret 30, (%100)

anlpakkan adlı üyeden alıntı

Hocam maddi olarak desteğe ihtiyaç duyarsanız iletişime geçebilirsiniz. Facebook'dan takip ediyorum sağlam bir çalışma olacak gibi gözüküyor. Başarılarınız daim olsun :)

desteğiniz ve güzel yorumlarınız için teşekkürler, maddi destek olarak birkaç sponsor bize başvurdu ancak kabul etmedik çünkü bize sadece maddi destek sağlayıp her işimize karışıyorlar hatta sürekli kendi ofislerine çağırıp işi görmek istiyorlar ancak bu tür gitgelleri bizi epey zorluyor ve bizde kabul etmiyoruz
Oyun içinde yardım falan toplama'da yapmak istemiyoruz çünkü oyun adı lekeleniyor sonra dilenci falan diye yorumlar geliyor buda bizi üzüyor :(
Şuan için bağımsız bir ekibimiz var genelde HomeOffice çalışıyoruz ama sağlam ekip hiç sorunumuz yok bütçe olarakda kendi bütçemizle çabalıyoruz ben oyun başkan ve reklam sorumlusuyum :)

Ek Olarak:

alkinkasap adlı üyeden alıntı

ingilizce olsaydı kickstarta koyun derdim. ekonomik olarak inanılmaz derece de rahatlardınız.

böyle bir oyun böyle bir proje altından kalkması kesinlikle kolay şeyler değil. ekibiniz iyi çalışıyor görüyorum ama dağıtım başladıktan sonra daha iyi grafikler daha farklı özellikler vs için daha çok uzman tutmanız gerekecek. siz ilk adımı atmışsınız fikir fena değil insanlar ilgi de gösterirse oyununuzun tutmaması için bir sebep yok.

başarılar.

Oyunu ilk çıkardığımızsa Sadece Türkiyede ve Türkçe Şekilde çıkaracağız aslında birkaç daha dil ve birkaç tane daha ülkede çıkarmayı hedefliyorduk ancak oyunu hem birkaç tercüman arkadaşa o dil'e çevirdikten sonra çevirdiğimiz dilleri kullanan ülkelerde oyunun reklamını yapmak bizim bütçemizi epey zorlayacaktır onun için yapamayız ancak oyunun ileriki durumuna göre hem yurt dışınada açılabilir hemde bir ofis açabiliriz ancak şuanda planlarımız bu şekilde devam ediyor

Ek Olarak:

turkmaxi adlı üyeden alıntı

Güzele benziyor.Zaten mount and blade severim çok güzel bir oyun.Eğer grafiklerden örnek alacaksınız. pirates of the caribbean 2003 çok severim

videosu da bu http://www.youtube.com/watch?v=0h3p-0fUljM

Ayrıca eğer varsa hani yanımıza fedailer alıp bölgeleri atamak hani iç işlerinde bağımsız dışta bize bağlı bi sistem güzel olur ya da var mı bilmiyorum

grafikleri elimizden geldiği kadar güzel ve düzgün yapmaya çalışıyoruz sanırım isteyen herkes kendi bilgisayarına göre ayarlayabilecek şuanda böyle düşünüyoruz tabi yapması mümkün olursa, online oyunlarda sistem biraz farklıda...

wmaraci
reklam

Troublet Troublet AllahümmeSalliÂlâMuhammed Kullanıcı
  • Üyelik 31.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci-Çalışan
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 348
  • Beğeniler 0 / 63
  • Ticaret 0, (%0)
hiç bağlantınızı kopartmayın projeden bu oyundan vazgeçmeyin kardeşim diğer arkadaşlarında aynı şekilde sürekli daha iyi hale getirmeye devam edin inşaAllah güzel yerlere geleceksiniz bu konularda. biz elimizden gelen desteği vermeye çalışalım. iyi kötü ne olabilirse siz yapmaya devam edin yeterki :)

turkmaxi turkmaxi Webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Planlama
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 893
  • Beğeniler 253 / 253
  • Ticaret 4, (%100)
grafik derken ondan kastetmedim bu oyundaki grafikler fikir verir buna benzer yapabilirsiniz manasında :)

https://www.turkmaxi.org Webmaster Forumu

xrople xrople Sms Onayı Gerekli Telefon Onaysız
  • Üyelik 17.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 298
  • Beğeniler 107 / 61
  • Ticaret 1, (%100)
Gerçekten güzel çalışma yapmışsınız sanırım mount & blade tarzı bir oyun olacak galiba o da Türk yapımıydı inşaAllah projeniz sorun çıkmadan düzgün bir şekilde biter.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 15.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazar - Eğitmen
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 332
  • Beğeniler 109 / 45
  • Ticaret 30, (%100)
Eski çağ köy evleri yapımına devam ediyoruz

Oyunumuzda Kullanacağımız Kalelerden Birisi
Baykan Kalesi

Takip etmek için
www.facebook.com/RotaOnline

alkinkasap alkinkasap girişimci, öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek girişimci, öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 277
  • Beğeniler 67 / 66
  • Ticaret 4, (%100)
oyunun son durumu ne diye sorayım istedim ama askıya alınmış, üzüldüm.
anlamadığım şey burada sponsorluk paradan bahsedildiğinde yukarıda

böyle bir şey paylaşmış sponsor istemediğinizi söylemiş;
facebookta ise

böyle bir şey paylaşıp sponsorsuzluktan iptal ettiğinizi belirtmişsiniz.

keşke sponsor ayağınıza geldiğinde kabul etseydiniz bir m&b gibi türk oyunu daha görseydik piyasada.

• Üyelik 15.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazar - Eğitmen
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 332
  • Beğeniler 109 / 45
  • Ticaret 30, (%100)

alkinkasap adlı üyeden alıntı

oyunun son durumu ne diye sorayım istedim ama askıya alınmış, üzüldüm.
anlamadığım şey burada sponsorluk paradan bahsedildiğinde yukarıda

böyle bir şey paylaşmış sponsor istemediğinizi söylemiş;
facebookta ise

böyle bir şey paylaşıp sponsorsuzluktan iptal ettiğinizi belirtmişsiniz.

keşke sponsor ayağınıza geldiğinde kabul etseydiniz bir m&b gibi türk oyunu daha görseydik piyasada.

Yorumunuz için teşekkür ederiz. Bizlerde böyle bir oyunu piyasaya çıkartmak için çok çabalar sarf ettik elimizden geldiği kadar bütçemizi zorladık ücretli ekip arkadaşları çalıştırdık ancak belli bir yere kadar dayanabildik malesef,

İlk başlarda sponsor desteği araması yapıyorduk ancak sonradan Facebook olsun başka forumlar olsun bazı arkadaşlar yüzünden adımız lekelenmeye gitti çünkü haberimiz olmadan bizden habersiz oyunu sahiplenen arkadaşlar bazı küçük forumlara (öğrencilerin takıldığı) konular açmışlar ve oyun adını lekelemeye çalışmışlar sonradan fark ettik bunları bazı oyuna destek olmak isteyen arkadaşlar bu konuları bizim açtığımızı düşünerek sürekli bizden hesap sormaya başladı bizlerde sponsor olmak isteyenlere rest çektik.

Çünkü bu paylaşımları biz yapmadığımız halde bize güvenmeyen bir sponsor'a asla ihtiyacımız olmaz. Sonrasında tekrar sponsor arama çabasında olmadık belli bir yere kadar yine oyun yapımını devam ettirdik ancak biliyorsunuzki oyun yapımı meşakatli bir iştir

Grafiker, Model Yapımcısı, Harita Düzenleyicisi, Tasarım vs. gibi birçok alanda ücretli arkadaşlar çalıştırıyorduk ancak bütçede sıkıntımız çıkınca mecburen oyunu duraklatmak zorunda kaldık.

Umarızki oyunumuzu tekrar yapmaya başlar ve bitmiş şekilde piyasaya sunarız ancak oyun yapımı devam edermi? Neler olur malesef bilmiyoruz

Tüm Konu takipçilerimize ve ne olursa olsun bize destek vermeye çalışan yorumlar atan facebook ve diğer hesaplardan bize yorum ile destek veren en azından konumuzu okuyan merak edip içine giren herkese Sonsuz Teşekkür Eder Saygılar Sunarız.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al