wmaraci reklam
lidertakipci

Böyle Bir Şey Nasıl Olabilir?

14 Mesajlar 1.974 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Last Ottoman Last Ottoman WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Makaleci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 64
  • Beğeniler 17 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Bir hosting firmasından yaklaşık 1 ay önce bir host satın aldım. (Durumu tam çözemediğim için firmanın adını şimdilik vermek istemiyorum.) Bir gün siteme erişim problemi yaşadım ve firmaya sebebini sorduğumda güncelleme var geçici erişim sorunları olabilir dediler. Neyse dedim. Aradan zaman geçti yine siteme erişim problemi yaşadım. Bitmedi mi yahu şu güncellemeleriniz dedim şu an güncelleme falan yok ayrıca biz sitenize erişiyoruz dediler.

Arkadaşlar aynı sorunu bugün de yaşıyorum adamlar yine biz sitenize erişiyoruz, internet sağlayıcınızda bir sorun vardır deyip kestirip atıyorlar. Bir çözüm yok. Diğer bütün sitelere erişim sağlayabiliyiyorum, sorun yok. Ayrıca siteme mobil ağdan bağlanmaya çalışıyorum yine bağlantı yok. Ben bu sürekli erişim problemiyle ne yapacağım?

Adamlara bu durumu araştırıp size döneceğim çünkü sizden kaynaklandığını düşünüyorum dedim, sorun bizde değil bu durumu nasıl tartışırsınız diyor!

Farklı bir hosting firmasıyla da çalışıyorum. Bugüne kadar böyle bir sorun kesinlikle yaşadım. Lütfen bir fikri olan yardımcı olsun...

SON DURUM:

Arkadaşlar söze konu başlığını tekrarlayarak başlamak istiyorum "Böyle bir şey nasıl olur?"

Yoğun ısrarlarım sonucu hosting firması TeamViewer ile bilgisayarıma bağlanarak durumu test etti ve sorunun internet sağlayıcımdan kaynaklanıyor olabileceği belirtip onları aramamı söyledi. İnternet sağlayacımı aradım onlar da sorun bizden kaynaklanmıyor bilgisayar üreticinizi arayın dedi. Üretici firmayı aradım ve onlar da "hadi canım, bu durumun bizle ne alakası olur" dediler.

Sonuç: Bilgisayarımdan siteme erişemiyorum ama evimdeki eski bir bilgisayardan erişim var.

Ek olarak, farklı DNS numaralarıyla ve modemi kapa aç yaparak girmeyi denedim ama nafile.

Ben şimdi ne yapacağım. Aklıma hosting firmasını değiştirmekten başka birşey gelmiyor. Ama bu çözüm olur mu ki? İnsan hayret ediyor...

wmaraci
reklam

cwt cwt Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 28.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ...
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 1469
  • Beğeniler 384 / 373
  • Ticaret 20, (%100)
sürekli sorgulama yapıyorsanız firewall'e ip numaranız takılmış olabilir.
downforeveryoneorjustme.com, zend.com veya archive.today'den kontrol edin

chimera chimera Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 31.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Otelcilik
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad V** C**
  • Mesajlar 334
  • Beğeniler 69 / 50
  • Ticaret 6, (%100)
Site nedir biz girebiliyormuyuz test edelim
Last Ottoman

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 15.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Makaleci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 64
  • Beğeniler 17 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

cwt adlı üyeden alıntı

sürekli sorgulama yapıyorsanız firewall'e ip numaranız takılmış olabilir.
downforeveryoneorjustme.com, zend.com veya archive.today'den kontrol edin

Hocam bu siteleri tam kullanamadım ama şu an farklı mobil ağlardan erişim sağlayabildim ancak kendi bilgisayarımda hala erişim yok. Eğer ip numaram engellendiyse ne yapmalıyım modemi kapatıp açtım düzelmedi.

Sorgulama ara ara yapıyordum ama hiç mi yapmamalıyım bir daha engellenmemesi için. Tabi eğer engellendiyse.

wmaraci
wmaraci

mustafabenli mustafabenli WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 548
  • Beğeniler 30 / 93
  • Ticaret 1, (%100)
Tarayıcı geçmişi silip öyle dene istersen.

muhendiss muhendiss tavsiyelazim.com Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1922
  • Beğeniler 52 / 360
  • Ticaret 54, (%100)
siteyi ver bakalım yada başka bilgisayardan sen dene

• Üyelik 15.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Makaleci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 64
  • Beğeniler 17 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Şu an farklı ağlardandan erişim sağlayabiliyorum ama bir süre önce mobil ağdan da erişemiyordum mesala ve sanırım 1 saati geçti, farklı tarayıcılardan denesem de kendi bilgisayarımdan hala erişemiyorum. Daha önce de böyle olmuştu ama ilk kez bu kadar uzun sürdü. Nedir bu durumun sebebi yok mu bir bilen arkadaşlar?

flatcast flatcast http://www.flatcast.fr Kullanıcı
  • Üyelik 05.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek Havayolu iscisi
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad Y** Ç**
  • Mesajlar 1351
  • Beğeniler 86 / 354
  • Ticaret 9, (%100)
Bundan uzun yillar once benimde ayni sekil oldu host yeri sadece tek ip ye izin veriyordu ben ikinci baska bir email adresi ile ikinci bir host aldim ikinci almis oldugum host ucretinide odemisken calismiyordu sizdede aynisi olabilir daha oncelerden ayni yerden host aldiysaniz simdi ikinci bir kisi gibi gorunebilirsiniz .Sebebi ile ugrasmak istemedim daha sonra baska hostan host satin aldim yani hostu degistirdim ucretinide aylik oduyordum herzamanda nereden host alirsam alayim aylik oderim sorun oldumu hostu degistiririm su anda 1 yildir godady de idim sorunlar cikmaya basladi iki gun once hosgatora tasindim tavsiyem hostunuzu degistirin.
Last Ottoman

kişi bu mesajı beğendi.

Degerini bilki degerin bilinsin
----------------------------------

cwt cwt Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 28.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ...
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 1469
  • Beğeniler 384 / 373
  • Ticaret 20, (%100)

Last Ottoman adlı üyeden alıntı

Hocam bu siteleri tam kullanamadım ama şu an farklı mobil ağlardan erişim sağlayabildim ancak kendi bilgisayarımda hala erişim yok. Eğer ip numaram engellendiyse ne yapmalıyım modemi kapatıp açtım düzelmedi.

Sorgulama ara ara yapıyordum ama hiç mi yapmamalıyım bir daha engellenmemesi için. Tabi eğer engellendiyse.

hosting firmanıza firewall kullanılıp kullanılmadığını sorun.
kullanılıysa ip numaranızı gönderip whitelist'e alınmasını isteyin
Last Ottoman

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 15.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Makaleci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 64
  • Beğeniler 17 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

flatcast adlı üyeden alıntı

Bundan uzun yillar once benimde ayni sekil oldu host yeri sadece tek ip ye izin veriyordu ben ikinci baska bir email adresi ile ikinci bir host aldim ikinci almis oldugum host ucretinide odemisken calismiyordu sizdede aynisi olabilir daha oncelerden ayni yerden host aldiysaniz simdi ikinci bir kisi gibi gorunebilirsiniz .Sebebi ile ugrasmak istemedim daha sonra baska hostan host satin aldim yani hostu degistirdim ucretinide aylik oduyordum herzamanda nereden host alirsam alayim aylik oderim sorun oldumu hostu degistiririm su anda 1 yildir godady de idim sorunlar cikmaya basladi iki gun once hosgatora tasindim tavsiyem hostunuzu degistirin.

Bu firmadan daha önce almış olduğum bir host yok, yine de sorun olur mu? Ve maalesef yıllık ödeme yaptım firmaya.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al