wmaraci reklam
lidertakipci

iFrame Kullanmak Zararlı mı?

25 Mesajlar 4.224 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Morfran Morfran Hi again. Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Tasarım, Yazılım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad V** Ç**
  • Mesajlar 763
  • Beğeniler 106 / 172
  • Ticaret 16, (%100)

KaGaN adlı üyeden alıntı

Javascript kodlarıyla uğraşıp ajax yenileme falan deneyeceğim artık ne kadar becerebilirsem :D
Sunucuyu fazla yormuyor dediler ajax için.

Div refresh click vs gibi aramalar yapın çözüm üretirsiniz. http://kimjoyfox.com/using-ajax-to-reload-only-a-div/ şu adresi de inceleyin 2 sayfadan çekiyor ama 2 sayfa da aynı sayfa olursa refresh attırabilir. Şuan bir şeylerle uğraştığımdan meşgulüm kusura bakma fazla araştırma yapamıyorum. Bir de sözlüklerin tam sistemini bilmediğimden. Ama cpu zorlayacak bir hit alıyorsanız ve gönüllü bir proje değilse kazancınızı sunucuya yatırmanızı öneririm. Gönüllü proje ise bunun için bağış toplayabilirsiniz. Sonuçta bunu kullananalr destek vermek zorunda.

wmaraci
reklam

KaGaN KaGaN 1881-193∞ Kullanıcı
  • Üyelik 01.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Coğrafyacı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 334
  • Beğeniler 40 / 77
  • Ticaret 2, (%100)

Medyads adlı üyeden alıntı

Div refresh click vs gibi aramalar yapın çözüm üretirsiniz. http://kimjoyfox.com/using-ajax-to-reload-only-a-div/ şu adresi de inceleyin 2 sayfadan çekiyor ama 2 sayfa da aynı sayfa olursa refresh attırabilir. Şuan bir şeylerle uğraştığımdan meşgulüm kusura bakma fazla araştırma yapamıyorum. Bir de sözlüklerin tam sistemini bilmediğimden. Ama cpu zorlayacak bir hit alıyorsanız ve gönüllü bir proje değilse kazancınızı sunucuya yatırmanızı öneririm. Gönüllü proje ise bunun için bağış toplayabilirsiniz. Sonuçta bunu kullananalr destek vermek zorunda.

Maalesef gönüllü bir proje o açıdan bütçe sorunu var. Bağış toplamak çok sıkıntı çıkarır diye yapmıyorum özellikle de İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü bunu duyarsa başıma iş alma ihtimalim yüksek gibi görünüyor :D
Sayfayı inceleyeceğim, umarım anlarım(pek kod bilgim yok).
İşinizin arasında zaman ayırdığınız için de ayrıca teşekkür ediyorum :)

• Üyelik 06.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad V** Ç**
  • Mesajlar 763
  • Beğeniler 106 / 172
  • Ticaret 16, (%100)

KaGaN adlı üyeden alıntı

Maalesef gönüllü bir proje o açıdan bütçe sorunu var. Bağış toplamak çok sıkıntı çıkarır diye yapmıyorum özellikle de İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü bunu duyarsa başıma iş alma ihtimalim yüksek gibi görünüyor :D
Sayfayı inceleyeceğim, umarım anlarım(pek kod bilgim yok).
İşinizin arasında zaman ayırdığınız için de ayrıca teşekkür ediyorum :)

O zaman, istanbul üniversitesi rektörlüğü bunun için bütçe sunucu ayırması gerek. Bu proje gönüllülük esasına kurulu sonuçta ve birileri buna destek vermeli. Eğer bağış toplayamıyorsan rektörlükten yardım almalısın.

Bağış toplayabilirsin bu konuda sıkıntı çıkmaz diye düşünüyorum ama sunucu masraflarını ve gelen bağışları duyurman gerekmekte.

• Üyelik 01.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Coğrafyacı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 334
  • Beğeniler 40 / 77
  • Ticaret 2, (%100)

O zaman, istanbul üniversitesi rektörlüğü bunun için bütçe sunucu ayırması gerek. Bu proje gönüllülük esasına kurulu sonuçta ve birileri buna destek vermeli. Eğer bağış toplayamıyorsan rektörlükten yardım almalısın.

Bağış toplayabilirsin bu konuda sıkıntı çıkmaz diye düşünüyorum ama sunucu masraflarını ve gelen bağışları duyurman gerekmekte.

Konuyu rektörlükle görüşeceğim aklımda o var zaten.
Bağış olursa da aynen o şekilde yaparım diye düşünüyorum. Sonuçta insanların nereye bağış yaptığını bilmeleri lazım.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 06.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad V** Ç**
  • Mesajlar 763
  • Beğeniler 106 / 172
  • Ticaret 16, (%100)

KaGaN adlı üyeden alıntı

Konuyu rektörlükle görüşeceğim aklımda o var zaten.
Bağış olursa da aynen o şekilde yaparım diye düşünüyorum. Sonuçta insanların nereye bağış yaptığını bilmeleri lazım.

Hocam bu arada sayfanız kendi kendine refresh atıyor. Yani direkt anasayfa yazı içleri bu cpu kastırır bunu kaldırınız. Ayrıca yazıyı okurken refresh atıyor yazı kayboluyor kullanıcı kaybettirir bunları yapmayın. Sorununuz çözülebilir.

• Üyelik 01.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Coğrafyacı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 334
  • Beğeniler 40 / 77
  • Ticaret 2, (%100)

Hocam bu arada sayfanız kendi kendine refresh atıyor. Yani direkt anasayfa yazı içleri bu cpu kastırır bunu kaldırınız. Ayrıca yazıyı okurken refresh atıyor yazı kayboluyor kullanıcı kaybettirir bunları yapmayın. Sorununuz çözülebilir.

Onları kaldırayım. Alexa için iyi olur demişlerdi de.

• Üyelik 06.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad V** Ç**
  • Mesajlar 763
  • Beğeniler 106 / 172
  • Ticaret 16, (%100)

KaGaN adlı üyeden alıntı

Onları kaldırayım. Alexa için iyi olur demişlerdi de.

Alakası yok hocam alexa için iyi olmaz bunu tartıştık ayrıca cpunuzu da kötü etkiler sayfanın sürekli refresh atması hem kullanıcı açısından hem sunucuyu kastırması açısından sıkıntıdır.

Ayrıca sonuçta gönüllü bir projesiniz boşverin alexayı falan stabilliğe ve içeriğe önem verin.

lagweb lagweb Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
sadece seçtiğiniz divide yenileyebilirsiniz... dersleri mevcuttur.

• Üyelik 01.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Coğrafyacı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 334
  • Beğeniler 40 / 77
  • Ticaret 2, (%100)

Alakası yok hocam alexa için iyi olmaz bunu tartıştık ayrıca cpunuzu da kötü etkiler sayfanın sürekli refresh atması hem kullanıcı açısından hem sunucuyu kastırması açısından sıkıntıdır.

Ayrıca sonuçta gönüllü bir projesiniz boşverin alexayı falan stabilliğe ve içeriğe önem verin.

Haklısınız. Kaldırdım şu an yenilemeyi(Önbellekten dolayı 30dk sürebilir).

lagweb adlı üyeden alıntı

sadece seçtiğiniz divide yenileyebilirsiniz... dersleri mevcuttur.

İşte dersler mevcut ama Coğrafya bölümü öğrencisiyim ben alakam yok aslında bu konularla yani pek anlamıyorum da. Yine de bakarım bir ara. Geçenlerde div yenileme bulmuştum ama o da sitenin üstünü altına bindirdi bir acayip oldu.

hkntll hkntll WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Web Sistemleri
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 420
  • Beğeniler 51 / 50
  • Ticaret 12, (%100)
iframe kullanmak seo açısından zararlı bir uygulamadır.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al