Bence önemli bir konu biraz araştırma yaptım ama tam bu başlığı bulamadım. Bir makale yazıyoruz ve google bunu kendince bir özgünlükten geçiriyor. Bu özgünlük nedir? Mesela şiir, atasözü ve deyim sitelerini tutun da sadece nakliyat sitelerine kadar içerik hepp benzer olmak zorunda. Yani sadece künefe satan bir kişi özgün larak ne yazabilir ki ? Her gün hangi konuyu girecek ki ? ve en önemlisi google bu içeriklerin özgünlüğünü neye göre belirliyor.

Başlık ?
Acıklama ?
Etiket ?
Ya da bizzat içerik mi ?

Bu sorularıma cevap alınca şunu soracağım "mesela ben künefe veya basit bit ürün için site yapıyorum. Ne yazarsam yazayım büyük ihtimal googleda benzeri yazılmıştır. Şimdi kalkıp da künefe yeme hakkında bir maceramı yazsam bu sienin genel içeriğiyle alakasız olacak. Ama her yerde site içeriğiyle alakasız yazı sıkıntı olur diyorlar. Bunu google açısından mı gelen ziyaretci açısında mı söylüyorlar ?Google acısındansa genek siteler ne olacak bir yerde telefondan bir yerde romatizmadan bahsediyorlar. tabi bütün bu soruları aslında sormadım. ilk sorduklarıma cevap alınca bunları da sorcam :) )