lostyazilim

Hosting Sektöründe Devrim Olabilir

36 Mesajlar 5.300 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Yaman Yaman Yazıyor... Kullanıcı
  • Üyelik 31.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad Ş** Y**
  • Mesajlar 741
  • Beğeniler 127 / 240
  • Ticaret 16, (%100)
Hocam ilerde zarar'a girecekseniz hiç girişmeyin bence.

wmaraci
reklam

cadettt cadettt WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Memur
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 53
  • Beğeniler 13 / 7
  • Ticaret 3, (%100)
bence fiyatı o kadar düşük tutma şu an 10 TL ile mükemmel bir hizmet versen bile devrim yapmış olursun yani 1 TL abartı olur biraz çünkü çok kaliteli bir firma olucam diyosan eğer, gerçekten iyi bir sermayeye ihtiyacın var.Bunu karşılamak için kâr yapman gerekir. Sana tavsiyem eğer makul fiyatta sorunsuz hizmet vereceksen daima iş yaparsın ama kesinlikle sorunsuz olması lazım.
kendoka Gupur

kişi bu mesajı beğendi.

"Bilgi güçtür"
mavimagaza.net

Ugurcan Ugurcan , Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 938
  • Beğeniler 13 / 213
  • Ticaret 4, (%100)
Eğer iki paket olacaksa 1 liralık paketin hiç satmayacağını düşünüyorum. Çünkü 1 lirayı veren 5 lirayı da verir bence.

Penunbra Penunbra <?web Geliştiricisi Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Developer
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 378
  • Beğeniler 218 / 117
  • Ticaret 4, (%100)
Merhabalar;

Tam olarak fikriniz açıklamamıssınız benim anladığım kadarı ile 1 tl ile tek bir domain ekleme ama diğer özellikle sınırsız yani paylaşımlı hosting yapmayı planlıyorsunuz bu fikir bence çok yanlış niye derseniz ilk başta talep çok olursa ki olurda cpu'nuz yetmez sunuculara aşırı yük biner ve mesaj üstüne mesaj yağmaya başlar yani hem sizin hemde alıcılar için çok zararlı bir fikir olur.

wmaraci
wmaraci

Morfran Morfran Hi again. Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Tasarım, Yazılım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad V** Ç**
  • Mesajlar 763
  • Beğeniler 106 / 172
  • Ticaret 16, (%100)
1 TL'ye hizmet verip tüm müşterilerinize yetişebilmeniz için çalıştırmanız gereken işçi sayısını bence bir daha düşünün :) Ha birde, Avrupa Standartı diyorsun dosya veri kaybı olması durumunda yedek alınmaması durumunda adam 1 tlye aldığı şirketi bile bunun neresi avrupa standartı diyecek 1 tllik hizmet için başını ağrıtacak.

Ben hayır diyorum.

best54 best54 sakaryadan haber Kullanıcı
  • Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 62 / E
  • Meslek medya sahibi
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 852
  • Beğeniler 86 / 93
  • Ticaret 0, (%0)
Proje çok iyi düşünülmüş arkadaşı tebrik ederim finans sorununuz yoksa biraz uzun vadede tekel bile olursunuz.

kendoka kendoka Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geleneksel Tedavi Usulleri Uzmanı
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)

cadettt adlı üyeden alıntı

bence fiyatı o kadar düşük tutma şu an 10 TL ile mükemmel bir hizmet versen bile devrim yapmış olursun yani 1 TL abartı olur biraz çünkü çok kaliteli bir firma olucam diyosan eğer, gerçekten iyi bir sermayeye ihtiyacın var.Bunu karşılamak için kâr yapman gerekir. Sana tavsiyem eğer makul fiyatta sorunsuz hizmet vereceksen daima iş yaparsın ama kesinlikle sorunsuz olması lazım.

İçimden geçenleri yazmış arkadaş. Abi mevzu aslında 1 veya 10 değil. Tabi ki 1 tl mükemmel bir fiyat.
Ama ben bu tarz hizmetlerde hep şu alttan akan küçücük okunamayan yazılar vardır ya işte onlardan görüyorum. 200 lira sınırsız domain sınırsız trafik alan her neyse. Eee bir gün bakıyorum 6 gb ile host dolmuş. Hemen bir destek bildirim. ! saat sonra bir dönüş cevap da hakeret eder gibi :)
"dosya limitini aşmışsınız"
Tövbe tövbeee. Arkadaş o dediğin şey nedir. Ne değildir . Bir açıkla. Alanı ve trafiği sınırsız yapıp da dosya limiti koymak ve bunu alırken okunacak şekilde sözleşmeye yazmamak forumda söyleyemeyeceğim sözleri hakediyor.
Bunları niye yazdım. Ben isterim ki gerçekten işini yapan biri çıksın ve burdayım desin. Kimse sizin zarar etmenizi istemez. Keşke olsa. Yani 1 lira değil 10 lira olsa ama olsa.
Birde bence reklem amacıyla söyle bir şey yaparsanız satış ağınızı bir anda uçsuz bucaksız bir hale getirirsiniz.
Blog açmak için subdomain verin. Firma abc.com ise verin subdomaini içine koyun hazır site şablonu. Ücretsiz site diye bir çok insan atlar. Burada hizmeti kısıtlı tutun tabi ki. Sizi kasmayacak kadar verin trafik alan. Sonra bu altdomain sahipleri de sizin efektif müşteriniz olsun.
Ama 1 lira demeyin nasıl para yollasınlar. Hmmm. Bir saniye. Tamam o yol da kolay telefondan ücret ödemesi yapabilirsiniz.
Şimdi orta okulda düşünüyorum. İnternet kafeye gitmişim ve pc açılırken ücretsiz site sahibi ol diyor. Hemen atladım "sitem var" diyebilmek için. Giriş yaptım kurdum tek sayfa ve kullanımı kolay bir şablon var. Sonra bir panel bana preimum özellikleri sıralıyor biraz daha güzel şablonlar falan. Ve diyor ki "şu numaraya kısa mesaj atarak ödeme yapın" Kaç lira ?
1 lira
ohooo o. Düşünmem bile.
Demedi demeyin bu iş size bizden daha çok kazandırır.
Biraz uzun oldu ama kusura bakmayın fikrim geldi.
Şimdi bu tarz bir satış ile webmasterlara host satmayı karşılaştırın lütfen.
wm 1 lira verir içine sınırsız diye resim video ne var yok basar. E trafik de çeker. Diğer yandan wm olmayan internet heveslileri de 1 lira verir. 2 içerik ekler 2 ay sonra da sitesinin adını bile unutur.
Gelir bir site daha alır.
Şimdi "zaten ücretsiz siteler var" denilebilir. Bu bir şey değiştirmez. En ücretsiz site ücretliye geçişte deli para istiyor.
Siz halk web'i öğrensin diye bir kampanya başlatırsanız 1 tl verip site açan en fazla 2 resim ekleyip 2 ayada şifresini unutan binlerce insan bulursunuz.
Ben host işinden hiç ama hiç anlamam bakımı masrafı nedir. Ama bir wm 1 liralık alan kullanıp yetecekse sıradan birine 1 kuruşluk host bile fazla.
Usta bu iş tutar. Yürü sen. Bize bir host ısmarlarsın artık. Ya da boşver zaten bir lira :)
cadettt

kişi bu mesajı beğendi.

baranos baranos WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Journalist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 1621
  • Beğeniler 419 / 197
  • Ticaret 5, (%80)

kendoka adlı üyeden alıntı

İçimden geçenleri yazmış arkadaş. Abi mevzu aslında 1 veya 10 değil. Tabi ki 1 tl mükemmel bir fiyat.
Ama ben bu tarz hizmetlerde hep şu alttan akan küçücük okunamayan yazılar vardır ya işte onlardan görüyorum. 200 lira sınırsız domain sınırsız trafik alan her neyse. Eee bir gün bakıyorum 6 gb ile host dolmuş. Hemen bir destek bildirim. ! saat sonra bir dönüş cevap da hakeret eder gibi :)
"dosya limitini aşmışsınız"
Tövbe tövbeee. Arkadaş o dediğin şey nedir. Ne değildir . Bir açıkla. Alanı ve trafiği sınırsız yapıp da dosya limiti koymak ve bunu alırken okunacak şekilde sözleşmeye yazmamak forumda söyleyemeyeceğim sözleri hakediyor.
Bunları niye yazdım. Ben isterim ki gerçekten işini yapan biri çıksın ve burdayım desin. Kimse sizin zarar etmenizi istemez. Keşke olsa. Yani 1 lira değil 10 lira olsa ama olsa.
Birde bence reklem amacıyla söyle bir şey yaparsanız satış ağınızı bir anda uçsuz bucaksız bir hale getirirsiniz.
Blog açmak için subdomain verin. Firma abc.com ise verin subdomaini içine koyun hazır site şablonu. Ücretsiz site diye bir çok insan atlar. Burada hizmeti kısıtlı tutun tabi ki. Sizi kasmayacak kadar verin trafik alan. Sonra bu altdomain sahipleri de sizin efektif müşteriniz olsun.
Ama 1 lira demeyin nasıl para yollasınlar. Hmmm. Bir saniye. Tamam o yol da kolay telefondan ücret ödemesi yapabilirsiniz.
Şimdi orta okulda düşünüyorum. İnternet kafeye gitmişim ve pc açılırken ücretsiz site sahibi ol diyor. Hemen atladım "sitem var" diyebilmek için. Giriş yaptım kurdum tek sayfa ve kullanımı kolay bir şablon var. Sonra bir panel bana preimum özellikleri sıralıyor biraz daha güzel şablonlar falan. Ve diyor ki "şu numaraya kısa mesaj atarak ödeme yapın" Kaç lira ?
1 lira
ohooo o. Düşünmem bile.
Demedi demeyin bu iş size bizden daha çok kazandırır.
Biraz uzun oldu ama kusura bakmayın fikrim geldi.
Şimdi bu tarz bir satış ile webmasterlara host satmayı karşılaştırın lütfen.
wm 1 lira verir içine sınırsız diye resim video ne var yok basar. E trafik de çeker. Diğer yandan wm olmayan internet heveslileri de 1 lira verir. 2 içerik ekler 2 ay sonra da sitesinin adını bile unutur.
Gelir bir site daha alır.
Şimdi "zaten ücretsiz siteler var" denilebilir. Bu bir şey değiştirmez. En ücretsiz site ücretliye geçişte deli para istiyor.
Siz halk web'i öğrensin diye bir kampanya başlatırsanız 1 tl verip site açan en fazla 2 resim ekleyip 2 ayada şifresini unutan binlerce insan bulursunuz.
Ben host işinden hiç ama hiç anlamam bakımı masrafı nedir. Ama bir wm 1 liralık alan kullanıp yetecekse sıradan birine 1 kuruşluk host bile fazla.
Usta bu iş tutar. Yürü sen. Bize bir host ısmarlarsın artık. Ya da boşver zaten bir lira :)

Süpersiniz, çok teşekkür ederim fikriniz için aslında 1,5,15tl gibi 3 çeşit paket yapılabilir diye düşünüyorum.

veya sadece 1 tl birde daha yüksek fiyatlı premium ama gerçek anlamda sınırsız bir hizmet sağlanabilir.

Şuan için sadece fikir ve oluşturma aşaması bunlar çok teşekkürler.

GhostRider GhostRider Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Front-End Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Ç**
  • Mesajlar 1139
  • Beğeniler 125 / 136
  • Ticaret 46, (%100)
Bana göre fikir olarak güzel fakat, 1TL'den hosting herkes alır dener en azından fln ama örnek veriyorum şöyle bir şey olabilir benim düşüncem yani.

Bunun yerine;

2 ay deneme süresi koyarsın hosting paketlerine ( Memnun kalmazsanız para iade fln.)

Ondan sonra zaten sen kaliteli bir hizmet sunduğun taktirde zaten herkes tercih edecek ve seni önerecektir.
İyi bir reklam ile yapılmayacak bir şey değil bana göre.
Dediğim gibi ama burası çok önemli her şey reklam öyle bir reklam yaparsın ki herkes bilir seni, ama sen iyi bir reklam yapar ama hizmetin yetersiz kalırsa o zaman kimse önermez verilen o kadar emekte boşa gider, zararını saymıyorum bile.

Eğer iyi bir reklam yapar ve hizmetin kaliteli olursa en başta ben gelirim ve herkese önerir, gerekirse elimden bir şey gelirse eğer projene destek dahi olurum.

Amaç tabiki para kazanmak herşeyin bir karşılığı olucak, ama asıl hedef : Kaliteli,Hızlı,Güvenilir bir firma olmak.

Çünkü hosting şirketi kurmak kolay değil, milletin emeği söz konusu sen bir açık bırakırsın milletin onca emeği boşa gider.

Ben isterim ki olsun güzel işler yapılsın, bu forum sitesi açıldığından beri bu forumdayım.Yeri geldi birçok kişiye önerdim, birçok ticaret yaptım para kazandım.Bizlere böyle bir fırsat verdi "WMARACI" birçok webmasterın ekmek teknesi oldu.Bizim ekmek teknemiz forumlar açık konuşuyorum yani ve şunu da.Birçok kişinin sitesini kuruyor tasarımını çizip kodlamasını yapıyoruz siz eğer kaliteli bir hizmet sunarsanız biz çalıştığımız kişilere bile sizleri önerebiliriz.

Bilmiyorum ben böyle düşünüyorum, her şey sizin elinizde!

Hesabını kitabını iyi yap, kaliteli bir hizmet ver! Sonuna kadar buradaki herkesin desteği yanına olacağına inanıyorum.

NOT : Biraz uzun oldu :) okuduğunuz için vakit ayırdığınız için teşekkür ederim.

kendoka kendoka Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geleneksel Tedavi Usulleri Uzmanı
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)
Ustambu iş pazarlamaya ve halkı kucaklamaya bakıyor. Mesela ev hanımlarını kendine hedef kitle seç. Bir çok evde pc ve net var. Televizyonlarda dantel ve oya işlerini sergileyecekleri pasta kurabiye tarifi koyacakları bir sitenin sadece 1 tl olduğunu söylersen bence yetişemezsin işe. Ha bir de bir teyze çıkıp
"oya işlerimi internete koydum loesncılıstan müşteri çıktı"
derse "patladı gitti"
bırak sen bizi. bana 1 liraya sınırsız host versen içine gıcıklığına blue ray atarım :D

Neyse hayırlısı

wmaraci
Konuyu toplam 6 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 6 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al