wmaraci reklam

Alastyr'i nasıl bilirdiniz?

48 Mesajlar 7.316 Okunma
wmaraci reklam

Powersuit Powersuit WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Front End Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad U** A**
  • Mesajlar 146
  • Beğeniler 30 / 24
  • Ticaret 0, (%0)
bu firmayı herkes övüyor fakat çalışmak nasip olmadı forumlardan okuduğm kadarıyla müşterileri memnun

wmaraci
reklam

Jengawer Jengawer Tıp Öğrencisi E-Mail Onaysız
  • Üyelik 20.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Tıp Öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 256
  • Beğeniler 107 / 74
  • Ticaret 20, (%100)
Ben yaklaşık 9 aydır Alastyr ile çalışıyorum. Şu ana kadar bi sıkıntı yaşamadım. Teknik anlamda da şu ana kadar yaşadığım sıkıntıların hepsini çözdüler. CPU aşımında müsamaha gösteriyorlar. WebAdam'la çalışırken suspendi kitliyorlardı direk. Alastyr'a geçen gece ikide ticket attım. Nasıl olsa cevaplamazlar diye uyudum. Sabah kalkıp baktığımda ikiyi on geçe cevaplamışlardı. Tavsiye ederim yani.

Mehmet Tahta Mehmet Tahta Human Geek Kullanıcı
  • Üyelik 31.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Data Scientist
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 73
  • Beğeniler 0 / 33
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar,

Normalde bu tip konulara müdahil olmayı sevmem, isteyen istediği gibi at koşturabilir forumlarda saygı ve yasal çerçeveler içerisinde kaldığı sürece. Servis satın almış ve fikirlerini paylaşmaya değer bulan her kullanıcıya da saygımız sonsuz. Netice itibariyle olumlu yorumlar müşteri portföyünün genişlemesine, olumsuz yorumlar ise servis kalitesini arttırmamıza olanak sağlıyor.

KingStar adlı üyeden alıntı

Alastry her ne kadar uygun olsada ekibi tam bir amatör. Sebebi sunucu, cache gibi kaynaklanan olaylarda üstüne yıkmalarında 1 numara.

Tavsiyem; netiyi.com

Hızlı olmak , kaliteli olmak değildir. :)

Bu iki mesajınıza yanıt vermeden geçemedim çünkü gerçek dışı ve biraz nankör bir yorum olmuş. Niye böyle dediğimi de biraz açıklamak isterim.

Servis sağlayıcılar size altyapı servisi sunarlar. Bunu basit bir mantıkla ev kiralamak gibi düşünebilirsiniz. Ev sahibi evi kiralar ve kirasını ödediğiniz sürece sorun yaşamazsınız. Yasal sınırlar çerçevesinde kullandığınız sürece kullanmanıza müsaade edilir yani. Ev sahibiniz sizin evi nasıl dekore ettiğiniz ile ilgilenmez, televizyonu evin neresine koyayım diye soramazsınız, hangi marka perde alırsam daha iyi olur diyemezsiniz. Çünkü o sizin ev sahibinizdir, size ev kiralıyordur. Evin dekorasyonu ile ilgili sorularınız varsa bir uzmana danışmanız doğru olur.

Yani özetle biz müşterilere disk alanı ve trafik sağlıyoruz. Müşteriler kendi web sitelerini kendileri oluşturmalılar, web sitelerini geliştemiyorlarsa bu işi yapan profesyonellerden destek almalılar, kendileri ilerlemek istiyorlarsa da internette bu konuda destek veren forumları okumalılar. Hosting firmasının işi sizin web sitenizdeki sorunları çözmek veya sizin web sitenizi geliştirmenize yardımcı olmak değildir.

Zaten birçok kullanıcı bunu biliyordur, özellikle belirtmemin sebebi ise aşağıda değineceğim konular.

9 tane bildirim oluşturmuşsunuz sistemimizde, bu bildirimlerinizin 8 tanesinde çok memnun kalmışsınız. Her bildiriminiz ortalama 10 dakika içerisinde yanıtlanmış, bazıları 2-3, bazıları 11-15dk arasında. Memnun kalmadığınız 9. bildirimde ise biz üzerimize düşmediği halde, ilgi alanımız olmadığı halde, destek kapsamında olmadığı halde, sırf işiniz görülsün diye yukarıda bahsettiğim ev sahibinin dekorasyon konusunda yardımcı olması durumunda olmuşuz.

Kullandığınız yazılım PHP 5.3 e göre düzenlenmiş, fakat sizin servis aldığınız sunucu php 5.4 idi. Sunucu PHP sürüm bilgisini herhangi bir php dosyasına aşağıdaki kod satırını ekleyerek ulaşabilirdiniz. Veya cPanel'e giriş yapıp PHP Sürümünü kendiniz seçebilirdiniz.

Arkadaşımız kardeşim sitenle ilgili sorun bizi ilgilendirmiyor diyip işten kolayca sıyrılabilecekken, aşağıdaki hata mesajını inceleyip

Warning: PDO::__construct(): The server requested authentication method unknown to the client [mysql_old_password] in /home/XXXXX/public_html/yonetim/php/BasicDB.php on line 29

PDO'nun PHP 5.4 sürümü ile uyumlu olmadığı, isterseniz cPanel'den php 5.3 e hesabınızı çevirebileceğiniz bilgisini size vermiş ve işinizi çözmüş.

Ertesi gün yine aynı bildirim üzerinden sitenizin istediğiniz hızda olmadığını, yavaş olduğunu söylemişsiniz. Çok kibar bir dille yazmışsınız, çıkmazda olduğunuzu çözemediğinizi belirtmişsiniz, biz de yine işiniz görülsün diye yardım etmişiz, hatta bildiriminizi de ben yanıtlamışım.

Sitenizin 4MB boyutunda olduğunu, normal bir web sitesinin 400kb ile 1.2mb arasında olduğunu, 4MB boyutun çok yüksek olduğunu, web sitesi geliştirirken ülkedeki insanların kaç mbit bağlantıyla internete bağlandığını da göz önünde bulundurmanız gerektiğini söylemişim. Üstelik sitenizde hataların bulunduğunu, gelmeyen javascript, imaj dosyalarını söylemişim, bunların sitenizi yavaşlattığını söylemişim. Sorgu sayılarının yine olması gerektiğinden fazla olduğunu belirtmişim. Bu gözlemleri yapabileceğiniz, sitenizi sorgulayıp hatalarını giderebileceğiniz web sitesi bağlantısını vermişim.

Siz ise bu hataları gidermek yerine "sunucuyu bi kapatıp açsak" demişsiniz, biz de sunucuyu kapatıp açınca site boyutunuz 4MB boyuttan 400kb'a düşmez, hataları düzeltmelisiniz demişiz.

Ve bunlardan memnun kalmamışsınız. Bu yüzden nankör bir yorum olarak nitelendiriyorum. Sanırım sağladığımız ödeme kolaylıkları, hızlı geribildirim almanız ve her sorununuzun 5-10 dakika gibi dünyanın hiçbir yerinde olmayan hızda günün her saati çözülmesi, işimiz olmadığı halde web sitenizi geliştirmenize yardımcı olmamız ve sizi yönlendirmemiz bizi amatör olarak nitelendirmenize sebep oldu.

Her ne kadar 13 yıldır bu alanda faaliyet gösteren, 50 binden fazla web sitesini barındıran, Türkiye'nin en büyük yer sağlayıcılarından birisi olarak kabul görülsek dahi her zaman için işimizi profesyonel çerçevede amatör ruhla yapmayı tercih ediyoruz. Amatörüz çünkü müşteri memnuniyetini her şeyin üstünde tutuyoruz, insanlar mutlu olsun istiyoruz, bu yüzden hiçbir firmanın yapmadığı konularda hizmet kapsamında olmasa dahi sizinle ilgilenen operatör insiyatif alıp size yardımcı oluyor. Tabii bunda da güzel üslubun önemine de değinmeme gerek yoktur.

Gupur adlı üyeden alıntı

Hocam teknik destekte çok iyiler, ekip için ise bugüne kadar başıma hiçbirşey gelmedi, çıkan problemlerde benden önce davranıp gerekli maili atıyorlar, ve hiçbir kesinti felanda yaşamadım bugüne kadar.

Güzel düşünceleriniz için teşekkür ederiz.

SUSKUN72 adlı üyeden alıntı

Bence Çok İyi Ve Kaliteli Bir Firma

JrFree adlı üyeden alıntı

Çok iyi herhangi bir kesinti yaşamadım.

teknoimage adlı üyeden alıntı

:D amatörlükte liderler

Sizin de hesabınızı inceledim. Her sorunuza yanıt almışsınız, 1-2-5 dk gibi ortalamalarla, biz kaynaklı hiç problem yaşamamışsınız. Hatta hesabınızda da hiç problem yaşamamışsınız. Sadece son bildiriminizde biraz olumsuzluk olmuş, bireysel hosting paketi almışsınız kullanmışsınız, daha sonra bayi hostinge geçmişsiniz memnun kalıp. Bireysel paketi iptal etmemişsiniz, bu yüzden bir süre sonra site askıya alınmış. Bireysel paketinizdeki alan adı için bayi planınızdan hesap açmışsınız ama tek dns yapısı kullandığımız için ve ilk açılan hesap hangisi ise o sunucuya ait dns kayıtları kullanıldığı için siteniz askıda gözükmüş. Bildirdiğinizde de düzeltmişler. Amatörlükte lider derken neyi kastettiğinizi, yaşadığınız tecrübeleri diğer internet kullanıcılarıyla paylaşırsanız eminim daha iyi olur.

gokaybjkkk adlı üyeden alıntı

Alastyr kullanıyorum, ve şuana kadar herhangi bir sorun yaşamadım. Aksine inanılmaz memnunum. müşteri hizmetleri chat yapar gibi ne zaman saat kaçta yazarsanız yazın cvplıyorlar.

ben tavsiye ederim.

Engin07 CRI Gupur

kişi bu mesajı beğendi.

yuem yuem WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek ...
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 128
  • Beğeniler 31 / 4
  • Ticaret 1, (%100)
benım 1,5 yıldır 2 siteme host sağlıyor bi sıkıntı yaşamadım.teknik destek gayet hızlı.
sadece wp iletişim formundan mesaj atmıyor.sormuştm sunucuları izin vermıyor.tarif etmiştiler ama yapamadım.ben de jotformla işi çözmüştüm.

wmaraci
wmaraci

BertugErdem BertugErdem Eski Nick: KingStar Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Creative Director
  • Konum İngiltere
  • Ad Soyad B** E**
  • Mesajlar 2665
  • Beğeniler 418 / 579
  • Ticaret 113, (%100)
Öncelikle sizden memnundum ve ödemelerimide hiç bir zaman geçiktirmedim. Ne zaman böyle kodlar vermişsiniz merak ettim.

Mehmet Tahta Mehmet Tahta Human Geek Kullanıcı
  • Üyelik 31.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Data Scientist
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 73
  • Beğeniler 0 / 33
  • Ticaret 0, (%0)

Öncelikle sizden memnundum ve ödemelerimide hiç bir zaman geçiktirmedim. Ne zaman böyle kodlar vermişsiniz merak ettim.

Müşteri panelinizden geçmiş bildirimlerinizi görüntüleyebilirsiniz.

Edit: Yaşına şimdi dikkat ettim. Genç bir arkadaşımız olduğun için konuyu uzun uzadıya tartışmaya gerek yok diyorum.

İyi çalışmalar

BertugErdem BertugErdem Eski Nick: KingStar Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Creative Director
  • Konum İngiltere
  • Ad Soyad B** E**
  • Mesajlar 2665
  • Beğeniler 418 / 579
  • Ticaret 113, (%100)

Mehmet Tahta adlı üyeden alıntı

Ben sizin hızınıza bir problemim var demedim. Sadece amatör bir ekibiniz bulunduğunu + olarak sizin saçma sapan cevaplarınızı diğer firmaların 1 cümlede çözdüğünü dile getirmek istedim. Sizinle çalışıp sizinle memnun olmam gerektiğine dair bir şey yok. İstediğim şekilde yorumlayabilirim kusura bakmazsanız. Sizinle tartışmaya vb şeylerede girmek istemiyorum çünkü tartışılacak kadar kaliteli değilsiniz.

brknt brknt WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Grafik
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 124
  • Beğeniler 120 / 29
  • Ticaret 25, (%100)
Başlığı görünce patladı sandım. :) Benim de bir sitem orada bulunuyor diğer hosting firmamla bu ay yenilemede sorun yaşarsam tüm sitelerimi oraya taşımayı düşünüyorum. 2 ay oldu hiçbir sorun yaşamadım.

Gerekli açıklamaları ilgili kişi yapmış şununla bitireyim; İyi biliriz.

News News Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 69
  • Beğeniler 1 / 13
  • Ticaret 1, (%100)

Mehmet Tahta adlı üyeden alıntı

Edit: Yaşına şimdi dikkat ettim. Genç bir arkadaşımız olduğun için konuyu uzun uzadıya tartışmaya gerek yok diyorum.

İyi çalışmalar

Daha önce hizmet almadım ama çok tuhafıma gitti. Siz yaşa göre mi davranıyorsunuz bir başkasına? Arkadaşımız genç bir arkadaş olabilir ancak zekası, yaşı, yaşadığı yer, memnun olup olmadığı, sizi sevip sevmediği gibi sorunları yaşa göre davranamazsınız. Bu fikirden sonra 16 yaşındaki bir genç arkadaşımız bu firma yaşa göre hizmet veriyor ilgilenmez diyebilir bence her zaman yaşa göre değil konuşma tavrına göre yanıt verin çok saçma bir soruysa da yanıt vermeyin. Yani yaşı daha iyi olsaydı yani daha büyük olsaydı tartışacaktınız anlamına geliyor, buda kaliteyi ortaya koyuyor. Cevap vermenize gerek yok sadece bir öneri, siz nasıl öneri veriyorsanız bizimde size öneri verme şansımız var sayemizde para kazanıyorsunuz sonuçta, bir müşteri yoksa sizin için 10 lira kayıp demektir, bu 10 lira ilerledikçe batışlar imkansızdır.
BertugErdem

kişi bu mesajı beğendi.

Engin07 Engin07 Engin ÖZTÜRK Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 1965
  • Beğeniler 700 / 560
  • Ticaret 36, (%100)

Neredeyse 2 yıldır sitem ALASTYR'de. Bugüne kadar hiçbir sorun yaşamadım, destek ekibi gayet iyi ve yeterli. Görevi olmayan sorularada ellerinden geldiği kadar cevap veriyorlar.

News adlı üyeden alıntı

Daha önce hizmet almadım ama çok tuhafıma gitti. Siz yaşa göre mi davranıyorsunuz bir başkasına? Arkadaşımız genç bir arkadaş olabilir ancak zekası, yaşı, yaşadığı yer, memnun olup olmadığı, sizi sevip sevmediği gibi sorunları yaşa göre davranamazsınız. Bu fikirden sonra 16 yaşındaki bir genç arkadaşımız bu firma yaşa göre hizmet veriyor ilgilenmez diyebilir bence her zaman yaşa göre değil konuşma tavrına göre yanıt verin çok saçma bir soruysa da yanıt vermeyin. Yani yaşı daha iyi olsaydı yani daha büyük olsaydı tartışacaktınız anlamına geliyor, buda kaliteyi ortaya koyuyor. Cevap vermenize gerek yok sadece bir öneri, siz nasıl öneri veriyorsanız bizimde size öneri verme şansımız var sayemizde para kazanıyorsunuz sonuçta, bir müşteri yoksa sizin için 10 lira kayıp demektir, bu 10 lira ilerledikçe batışlar imkansızdır.

Normal şartlarda arkadaşın konuştuğu üslup ile sen bir şirkete gidip konuşabilir misin? Anında güvenlik ensene yapışır tekmeyi basar.
Okudum arkadaşın mesajlarınıda, Mehmet beyin mesajlarınıda çıkardığım sonuç,

Arkadaş benim gibi genç fakat bir agresif, sinirlerine biraz hakim olsa her işi çözülür. Mehmet bey güzelce açıklamış arkadaşta bunun yalan olduğuna dair sonradan cevap atmayıp yine atar yaptığına göre haksızlığı bir nebze ortaya çıkıyor.

Mehmet bey firmasını savunabilir, sonuç olarak sen adamların adını delilsiz karalamaya çalışıyorsun, Mehmet Bey delilleriyle gerçek olmadığını kanıtlayıp firmasının kötü izlenim bırakmasını önlemek istiyor. Sizinde belirttiğiniz gibi 10 lira eksilmemesi için çabalıyor.

Ek Olarak:

temp542 adlı üyeden alıntı

Peki bildiğin iyi bir fransa/almanya lokasyonlu hosting servisi var mıdır?

Burası iyidir, konusunu açsan aynı bu konudaki gibi sayfalarca iyi yorum gelir ;)
https://www.guzel.net.tr/almanya-webhosting.php

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al