wmaraci reklam

Ak Parti'den yeni adım: Klavyelerden bazı tuşlar kaldırılıyor

58 Mesajlar 5.440 Okunma
wmaraci reklam

Le10 Le10 İlk bakışta anlaşılan Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Reklam & Pazarlama
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 108
  • Beğeniler 29 / 13
  • Ticaret 0, (%0)
Aslında bu konuya cevap olarak eklenecek 10'larca video var. Ama konuda ne kadar parti ismi geçerse geçsin konu siyasi sayılmaz, o eklenen videolar siyasi sayılır. :)

"Akıl hastanesinin birinde, bir akıl hastası sabahtan akşama kadar duvardaki bir delikten içeri bakarmış. Günler geçmiş, haftalar, aylar derken... akıl hastası hala aynı deliğe bakmaya devam ediyormuş. Bir gün doktorlardan biri merak edip, o delikte ne var diye eğilip bakmış. İçeride bir şey olmadığını görünce hatasını anlamış. Ama akıl hastasının cevabı gecikmemiş.
-Ben aylardır bakıyorum bir şey göremedim, sen hemen göreceğini mi sandın?"

wmaraci
reklam

YazilimciHoroz YazilimciHoroz Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 422
  • Beğeniler 25 / 98
  • Ticaret 3, (%100)
Herşeye tamam yani yaptiklari bu gelismedeki her madde uygun fakat niye F herseyi Q klavyede yapsinlar F gerçekten hic hos bir klavye değil. Bana gore yaptiklari herşey güzel sadece F klavyede olması kotu :(

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)

ozgunlu adlı üyeden alıntı

bütün gezegende "delete" delete' dir, "enter" enter'dır, "space" space'dir falan filan. Saçmasapan işler yapıyorlar.

Aynen ne gerek var değil mi? Hatta Türkçe'den de sil, boşluk, giriş gibi kelimeleri çıkartalım olsun bitsin.
TeamScriptim

kişi bu mesajı beğendi.

CenkOnsoy CenkOnsoy Skype: cenkonsoy Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Uzman Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 4042
  • Beğeniler 77 / 1356
  • Ticaret 37, (%100)
Aslında hükümet denseydi sanırım reklama girmez, insan tepkisini bu kadar tek taraflı almazdı gibi geliyor bana konuyla ilgili yazıları okuduğumda. Devlet Bahçeli'den büyük adım! yazan ucuz haber siteleri gibi bir başlık olnca insanlar ilk cümleden tepkili başlıyor okumaya diye düşünüyorum. Partiden bahsederken siyasi değil demek yanlış geliyor bana; amaç hedefse özneden ziyade hedef konu başlığı ve ana ögesi olmalı derim. Nacizane.

Bilim Forum | Bilimgunlugu.com
wmaraci
wmaraci

ozgunlu ozgunlu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisliği
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ö** Ü**
  • Mesajlar 125
  • Beğeniler 7 / 22
  • Ticaret 0, (%0)

isousluer adlı üyeden alıntı

Aynen ne gerek var değil mi? Hatta Türkçe'den de sil, boşluk, giriş gibi kelimeleri çıkartalım olsun bitsin.

html' e de ara script yazsınlar o zaman. yazıyoruz, ne gerek var. yazmamız lazım!?

bilgisayar dili diye bir dil vardır, bilir misin? nerden bileceksin? num lock' u çevir bakiyim ne diye çeviricen mesela?

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)

ozgunlu adlı üyeden alıntı

html' e de ara script yazsınlar o zaman. yazıyoruz, ne gerek var. yazmamız lazım!?

bilgisayar dili diye bir dil vardır, bilir misin? nerden bileceksin? num lock' u çevir bakiyim ne diye çeviricen mesela?

Klavyenin üzerindeki delete tuşunun sil olarak değiştirilmesinden bahsediyoruz. Saçma sapan yorumlar yapmayın Allah aşkına. Ayrıca Num Lock da sayı kilidi demek. Öğrenmiş oldun.

Powersuit Powersuit WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Front End Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad U** A**
  • Mesajlar 146
  • Beğeniler 30 / 24
  • Ticaret 0, (%0)

isousluer adlı üyeden alıntı

Klavyenin üzerindeki delete tuşunun sil olarak değiştirilmesinden bahsediyoruz. Saçma sapan yorumlar yapmayın Allah aşkına. Ayrıca Num Lock da sayı kilidi demek. Öğrenmiş oldun.

:) boşverin hocam siyaset nereye girse ortalık karışıyor zaten kullandığımız dilde hangi kelimeler var gerçekten bilmiyoruz yıllarca özümüzde olan ne varsa zaten silmek için uğraştılar dilimizi bile !
isousluer

kişi bu mesajı beğendi.

cgrclk cgrclk Fortis Fortuna Adiuvat Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 3270
  • Beğeniler 1014 / 1983
  • Ticaret 53, (%100)
Klavyeyi Türkçeleştirmek güzel bir şey tabii buna destek veririm. Türkçe kullanımını artırmak için yapıyorlar tamam eyvallah ama okulda öğretmenin ya da öğrencinin önüne F klavyeyi koyunca bir saat harf arıyor ondan sonra basıyor küfürü (çok kez bizzat karşılaştım). Önce bir alt yapı oluşturulmalı bunun için, kurs ver, piyasada q klavye yerine f klavye satışına destek ol, millet her yerde Q yerine F görsün ki ondan sonra F klavye kullanılsın. F kullanıcısıyım on parmak olduğu için ben sorun yaşamıyorum ama çoğu kişi bu konudan muzdarip. Birini düzeltmeden başka işlere bulaşıyorlar, bu sefer hepsi yarım yamalak kalıyor.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al