wmaraci reklam

Analytics verilerinde çok sayıda sayfada, oturum süresi sıfır olması neden olabilir?

4 Mesajlar 1.682 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

rembrand rembrand WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** Ş**
  • Mesajlar 96
  • Beğeniler 7 / 14
  • Ticaret 11, (%100)
Firma rehberi içerikli sitemin Google Analytics verilerini incelerken ilginç bir durumla karşılaştım. Nedeni konusunda fikrinizi almak için aşağıda paylaşıyorum:

1 Aylık süreçteki "açılış sayfalarıma" baktım. 48bin civarında farklı sayfam listelendi. Hangi sayfalarda "hemen çıkma oranı yüksek" görmek için buna göre sıralama yaptırdım. %100 oranlı sayfalardan geriye doğru sıraladı.

Bu sayfaların ilk 27bin kadarında hemen çıkma oranı %100 , gezilen sayfa sayısı 1 ve en ilginci ortalama sitede geçirilen süre (0) sıfır! Oldukça ilginç geldi bana, Bu 27bin sayfa içinde 1-3-5-15 gibi birden fazla ziyaretçi almış pek çok sayfa var. Bir sayfaya giren yanlışlıkla gelmiş olsa bile 1sn-2sn-5sn gibi sürelerde sitede kalmış olması gerekmez mi?

Söz konusu sitemde analytics kodu etiketinden hemen sonra yer alıyor. Kodu eklediğim zaman analytics açıklamalarında bu şekilde yerleştirilmesi gerektiği yazıyordu. Bazı sitelerde etiketinden önce yerleştirilmiş. Bunun bir etkisi olabilir mi sizce?

wmaraci
reklam

CineArsiv CineArsiv WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Web master
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** İ**
  • Mesajlar 116
  • Beğeniler 3 / 33
  • Ticaret 2, (%100)
etiketinden öncesine koyman önerilir google tarafından.
ama nereye koyduğununda bir önemi yok aslında hemen çıkma oranın düşükse site beğenilmiyodurki bu kısa süre sonra google sıralamasını aşağı çekecektir acil olarak önlem almayı düşünmelisin tasarım değiştir mutlaka.

Eflaki Eflaki Ekşi Sözlük Kimlik Onayı
  • Üyelik 26.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Makine Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1310
  • Beğeniler 188 / 247
  • Ticaret 162, (%100)

Cine Arsiv adlı üyeden alıntı

etiketinden öncesine koyman önerilir google tarafından.
ama nereye koyduğununda bir önemi yok aslında hemen çıkma oranın düşükse site beğenilmiyodurki bu kısa süre sonra google sıralamasını aşağı çekecektir acil olarak önlem almayı düşünmelisin tasarım değiştir mutlaka.

Hemen çıkma oranı ne olmalı ortalama?
Www.kadirdurukan.com
Bir blog sitesi. Bunun için misal.

CineArsiv CineArsiv WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Web master
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** İ**
  • Mesajlar 116
  • Beğeniler 3 / 33
  • Ticaret 2, (%100)
Tarasım tahmin ettiğimden daha kötü.
Hemen çıkma oranı 50% den az olmalı
Sitede kalma süresi 2dk dan fazla olmalı
Biraz araştırın kategorideki en iyi siteleri örnek alın tasarımı onlara uyarlayın ben şu üç siteyi beğendim diyebilirim.
webrazzi.com
teknoblog.com
teknolojioku.com

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al