wmaraci reklam

Site düşmanlığı ?

11 Mesajlar 1.362 Okunma
smmexpress

CivanDemir CivanDemir Merhaba Dünya Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Teknisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 330 / 389
  • Ticaret 14, (%100)
Arkadaşlar, şimdi ben uzun bir süreden sonra tekrar bir blog açmaya karar verdim (blogger) hatta açtım. Ama bir birimize karşı soğuk savaş yaşadığımız bir forum sitesi var. Yaşadığımız diyorum çünkü yakında gerçekten aramızda bi' rekabet söz konusu olacak. Çünkü içeriklerimiz aynı türden ama o forum sitesi bense blogger alt yapısını kullanıyorum. O forumun admini ile ben bir birimize çok kılız.. e şimdi benim sistem blogger , adam yakında kalkıp benim sitemin üzerinde hit hilesi yaparsa ben google adsensede ban yerim. Bu da beni bitirir.. Bunun önüne nasıl geçebilirim? adam 1 hafta düzenli olarak siteme bot hit çekse direk google bunu algılayacak ve bitirecek beni.. Onca emek vereceğim blog çöpe gidecek. Ne olacak bu iş? bu kadar kolay olmaması lazım. Akıl fikir alayım dedim ?

wmaraci
reklam

SafakCALiSKAN SafakCALiSKAN lafliyorum.com Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Amele V.2
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ş** Ç**
  • Mesajlar 4640
  • Beğeniler 1124 / 1124
  • Ticaret 7, (%100)
site adresini nereden biliyor? biliyorsa başka bir bloga geç
google botları zaten saymıyor ama geçersiz etkinlikten hesabı bloke edebilir
sonrasında itiraz formunu doldurur adsense e gönderirsin. bu böyle devam eder

• Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Teknisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 330 / 389
  • Ticaret 14, (%100)

depresan adlı üyeden alıntı

site adresini nereden biliyor? biliyorsa başka bir bloga geç
google botları zaten saymıyor ama geçersiz etkinlikten hesabı bloke edebilir
sonrasında itiraz formunu doldurur adsense e gönderirsin. bu böyle devam eder

Ya zaten rekabetimiz sosyal medya sayfasından başladı. İkimizde aynı isimde sayfa açtık, sonra başa baş gittik. Bu lavuk daha sonradan gitti forum açtı v.s. v.s.. Bende bloğuma hit'i sosyal medya hesaplarından alacağım için, sitenin bana ait olduğunu o ve onun arkadaşları kısa sürede öğrenecek. ÜStelik sürekli blog değiştiremem. Her açıdan dezanvataj olur bu..

SafakCALiSKAN SafakCALiSKAN lafliyorum.com Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Amele V.2
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ş** Ç**
  • Mesajlar 4640
  • Beğeniler 1124 / 1124
  • Ticaret 7, (%100)
oluruna bırak bakalım. tehdit mesajlarını ss al sakla, sitene birşey olursa suçlu duruma düşebilir. hatta bilişim suçu işleyeceği için bağlı bulunduğun karakolun bilişim departmanına mail atabilirsin. burnu sürterse uğraşmayı bırakır. zaten adamsa rekabetin verimi arttıracağını bilir, ikinizde ekmeğinizi yersiniz.
Batuhan CivanDemir

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Teknisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 330 / 389
  • Ticaret 14, (%100)

depresan adlı üyeden alıntı

oluruna bırak bakalım. tehdit mesajlarını ss al sakla, sitene birşey olursa suçlu duruma düşebilir. hatta bilişim suçu işleyeceği için bağlı bulunduğun karakolun bilişim departmanına mail atabilirsin. burnu sürterse uğraşmayı bırakır. zaten adamsa rekabetin verimi arttıracağını bilir, ikinizde ekmeğinizi yersiniz.

aynen bi' oluruna bırakalım, olmadı yapacaz bir şeyler artık. Teşekkürler hocam..

01101011 01101011 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 51 / E
  • Meslek eğitimci, akademisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 107
  • Beğeniler 54 / 39
  • Ticaret 2, (%100)
Hocam ortada henüz belirgin bir tehdit yok, bir kere ihtimaller üzerine daha açılmamış bir sitenin geleceği kararmasın.

Fakat işler öyle "kolay" değil. Neden?

Ülkemiz, bu söz ettiğiniz türden gelişmemiş, hatalı gelişmiş, yahut az gelişmiş insan kaynağı açısından hayli zengin. Bakın, pek çok insan sitesini, hitini, kazancını gizleme gereği duyuyor malum insan türü yüzünden.

Ha, kendilerine uzun vadede faydaları olsa, bitirsinler bitirmesine de, interneti bir zamanların "taşı toprağı altın" istanbul gibi dalıp, sonra hayal kırıklığı yaşayıp üç beş kuruş için hem kendisi, hem rekabet ettiği diğer siteleri çöpe döndürüyor bu insanlar.

Bu faaliyet o site bu site ile sınırlı da kalmıyor. Ülkemiz bu türden faaliyetler açısından mimli üç beş "star" ülke ile birlikte anılır oluyor, sağ olsunlar.

Yukarıda söylediğim gibi öyle fake hit ile site bitirme durumu söz konusu değil. Daha doğrusu, siz sitenizle ilgileniyorsanız sorun değil. Google açısından sorun yok, o bu sahte hitleri ayırt edebiliyor zaten. Ama reklam açısından işler hassas.

Şöyle diyor Google yanlış hatırlamıyorsam: "Kötü niyetli olmasa da, yanlışlıkla yapmış olduğunuz bir hareketi de görmezden gelmiyoruz". Bu, yanlışlıkla bir kez bilemedin iki kez kendi reklamına tıkladığında senin "oradan" nasıl göründüğünün resmidir.

Ama aynı zamanda "şüpheli işlem" "kötü niyetli işlem" bildirebilir, bunun kaynağının sen olmadığını söyleyebilirsin. Çünkü bu durumu şüpheli işlem olarak bildirdiğinde gün, saat vs. yanında senin düşüncelerini de soruyor formda.

En güzeli, şu yaşadığımız siber alemi daha güzel hale getirebilmek çabasıyla işine bakmak. Sonra para da gelir, ün de. Gelmese ne olur? Kendi türüne bir faydan olur.

Kolay gelsin.
CivanDemir

kişi bu mesajı beğendi.

KodAds KodAds Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 163
  • Beğeniler 61 / 25
  • Ticaret 9, (%100)
Kardeşim gel sana .com veya .net domain alayım. Belli ki emekçi bir arkadaşsın. Bana p.m at üstelik 6 aylık hostinginide ben karşılıyorum. p.m ni bekliyorum.

riko riko Skype: oogunoozturk Kullanıcı
  • Üyelik 26.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 611
  • Beğeniler 116 / 154
  • Ticaret 21, (%100)

KodAds adlı üyeden alıntı

Kardeşim gel sana .com veya .net domain alayım. Belli ki emekçi bir arkadaşsın. Bana p.m at üstelik 6 aylık hostinginide ben karşılıyorum. p.m ni bekliyorum.

10 konudan birinde illaki bu tarz mesajlarla görüyorum sizi. Ve ayakta alkışlıyorum..
Pm atıyorum. İlgilenirseniz sevinirim...

Questom Questom Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad Ü** D**
  • Mesajlar 278
  • Beğeniler 0 / 27
  • Ticaret 2, (%100)

riko adlı üyeden alıntı

10 konudan birinde illaki bu tarz mesajlarla görüyorum sizi. Ve ayakta alkışlıyorum..
Pm atıyorum. İlgilenirseniz sevinirim...

Sana ne oluyor onu anlamadım, diğer arkadaş'a söylemiş. Gül gibi tasarımından paranı kazanmaya bak sen.

riko riko Skype: oogunoozturk Kullanıcı
  • Üyelik 26.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 611
  • Beğeniler 116 / 154
  • Ticaret 21, (%100)

Questom adlı üyeden alıntı

Sana ne oluyor onu anlamadım, diğer arkadaş'a söylemiş. Gül gibi tasarımından paranı kazanmaya bak sen.

Merak etmeyin host domain istemedim. Kiralık sunucu fiyatlarını sordum. Boş vakti olan çok tabi..

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al