wmaraci reklam

ACİL YARDIM.. Domainime 15.000 USD teklif verildi dolandırıcı olabilir mi?

72 Mesajlar 9.614 Okunma
smmexpress

YASiNHUTAR YASiNHUTAR webhazine.com Kullanıcı
  • Üyelik 01.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webtasarım
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Y** H**
  • Mesajlar 638
  • Beğeniler 65 / 199
  • Ticaret 40, (%100)
Hocam sizinki ne ki geçen mail geldi tam 600.000.00 USD kazandınız yazıyor. Bana loto çıkmış.

wmaraci
reklam

HoRoZz HoRoZz www.horozz.net Kullanıcı
  • Üyelik 12.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 689
  • Beğeniler 57 / 190
  • Ticaret 0, (%0)

YASİNHUTAR adlı üyeden alıntı

Hocam sizinki ne ki geçen mail geldi tam 600.000.00 USD kazandınız yazıyor. Bana loto çıkmış.

:)) bu banada geldi..

Konuya gelince ************** olduğu gayet açık.. Ciddi alıcı olan insan direk domaini üstüne alır parasını vererek..

Bu tip tescil belgesini her domain firması veriyor.. Buyrun her sene yenilenen bizimki..

www.horozz.net - www.mekan.me - www.icsel.net

seomweb seomweb ceobilisim.com Kullanıcı
  • Üyelik 07.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Business Man
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 1142
  • Beğeniler 247 / 199
  • Ticaret 25, (%100)
Dostum sertifika işi yalan sakın alma ona paypal ile ödeme kabul ettiğini söyle paypal alıcı ve satıcıyı korur. 15.000$ al o ne yaparsa yapsın sakın sertifika alma.. Ama sat . Biraz gülmen için Sezai ustayı izle.

iqhaber.com

serum serum WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Sosyal Medya Hizmetleri
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 88
  • Beğeniler 4 / 3
  • Ticaret 2, (%100)

fyani adlı üyeden alıntı

Dostum sertifika işi yalan sakın alma ona paypal ile ödeme kabul ettiğini söyle paypal alıcı ve satıcıyı korur. 15.000$ al o ne yaparsa yapsın sakın sertifika alma.. Ama sat . Biraz gülmen için Sezai ustayı izle.

satmıyorum a.. :)

Ek Olarak:

YASİNHUTAR adlı üyeden alıntı

sizinki daha iyiymiş :)

Ek Olarak: Arkadaşlar mcez hbr arkadaşımızın da dediği gibi bilmeyenler için söylüyorum. Bilmediğimiz bir şeyi daha öğrenmiş olduk . Allah böyle forumları netten eksik etmesin .
seomweb

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

01101011 01101011 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 51 / E
  • Meslek eğitimci, akademisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 107
  • Beğeniler 54 / 39
  • Ticaret 2, (%100)
Doğrudan ************** değil, fakat yaptığı işe ve detaylarına bakarsak pek sağlam olmayan noktalar var:

Muhtemelen size gönderdiği mesajda "15.000 veriyorum, siteni bana sat" demiyor. Brooker olduğnu, bu fiyata satabileceğini, yahut dolaylı söz oyunuyla sizin biçtiğiniz değeri kendisininkiyle karşılaştırıyor ve bol keseden bir fiyat veriyor. İstanbul'da böyle emlakçılar var, isim vermeyeyim, merkezi yerlerde, sahibi Amerika'da İtalya'da ev 2000 lira etmez, istiyor 8.000 lira. Neden? Diğerlerinin fiyatını yükseltmek için. Amerika'daki ev sahibi "n'oldu kiralanmadı mı bizim ev?" diyince yok season, yok kriz mriz diyip piyasayı yüksek tutuyorlar. Böyle Etiler'de Nişantaşı'nda yüzlerce daire var. Öyle olunca köpek bağlasan durmayacak evler oluyor sana 3.000-4.000...

Bunu neden söyledim? İşte bir sahtecilik yok, fakat manüplasyon var. Kimse adamların kapısını kapatıp **************lık yapıyorsun diyemez. Çünkü yaptıkları tam olarak şu:

Eğer, benim, gördüğün gibi yüksek fiyatlara domain alım satımı yapılan sitemde domainini değerlendirmek istiyorsan önce onu yine bana ait olan bir sisteme akredite ettirmen lazım.

Ha, verir ettirirsin kaydını. Siteyi eklersin listeye, satılmaz 10 sene. Muhtemelen arada bir yüksek fiyat teklifleri de sunulur, "sitenize 12.000 verdiler ne dersiniz? Bence bekleyelim efendim" filan diye, bu durumda siz olmasanız da bazıları çıkıp aman bekleyelim, bu arada benim başka alan adlarım da var, onları da listeye ekleyelim" diyebilir. Her sene yeni baştan olmak üzere alan adları sürekli "tescillenir". Kimin adına? Kim vermiş o akreditasyon yetkisini? Kendisi...

Bu yapılan işte hiçbir kusur yok ticari olarak.

Site, hem alım hem satım yapılan sitenin ortalama satış fiyatının 10 bin küsur olarak duyurmuş. Burada işte bir takım kokular geliyor. Böyle bir site olacak ve bizler bunu hiç duymamış olacağız? Öyle olsun...

Son sözüm, şahit olduğum, duyduğum bazı dolandırma yöntemleri ile bu durum arasındaki benzerlikte. Örneklere bakalım:
1: Hacı Dayı, gömü bulduk, birazını çıkardık, memura rüşvet vereceğiz, paramız bitti, bize biraz para ver, seni de 7 ton altına ortak edelim. Tarlalar, inekler, koyunlar gider...
2: Nijerya menşeli bir firmadan mesaj gelir büyük Commonwealth Lotaryasını kazandınız diye, meblağ 1 milyon sterlindir. Banka evrak işlemleri için sizden bir yetkili cüz'i bir miktarı bildirdiği hesaba yatırmanızı ister. Az da olsa bu tezgaha gelenler var ülkemizde de...
3: Suçlular sizin IMEI'nizi kopyalamış, biz memuruz bize kontör gönderin! İşte en dumur edici ve toplumuzda neredeyse her kesimden insanı mağdur eden yöntem...

Bunlara başka örnekler de ekleyebiliriz. Ama iki nokta var, biri sabit, biri değişken: Sabit olan sizden para çıkacak, sizden para isteniyor, o parayı mutlaka ödemelisiniz.

Değişken olan ise sizde ya da onlarda değerli olduğu iddia edilen, var sayılan bir kıymetli, değerli, önemli şey var.

Şimdi birinin olabilmesi şartını (daha değerli olanı elde etme) diğerine (yani gözden çıkarılabilecek kadar bir miktara) bağladınız mı, işte tezgah hazır!

Sonuç olarak elinize alıp incelediğinizde "bunda bir tuhaflık yok" deseniz de, sonuç olarak kime ne kadar hizmet edeceği projeksiyonunu yaptığınızda tuhaflıklar su yüzüne çıkıyor makyajın altından.

E kardeşim, diye sormak lazım, yani bana gelse böyle bir teklif sorardım: "Bana 15.000 veriyorsan, önce sen kendini bir bana kanıtla, kaydımı yap, bana bir ön ödeme olarak 1.000 dolar gönder de işin adını koyalım dostum"

Sonuç: Uzak durun, eğer ortada bu kadar para ve bundan komisyon alacak bir aracı varsa, ciddiyetle peşinizi bırakmaz, sizin şüphenizi çekmek yerine işi tık tık tık halleder, o kadar.

Kolaylıklar dilerim.
FatihKuLL serum

kişi bu mesajı beğendi.

CenkOnsoy CenkOnsoy Skype: cenkonsoy Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Uzman Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 4042
  • Beğeniler 77 / 1356
  • Ticaret 37, (%100)
8 farklı domainim için bu maili ve benzerlerini aldım. 75-350 Euro arasındaki fiyatlarda bir lisans satıp geçerlilik olması gerektiğini ve müşterilerin istediğini söylüyorlar vs vs.

**************, gerek yok, kanmayın.

Bilim Forum | Bilimgunlugu.com

• Üyelik 08.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 88
  • Beğeniler 4 / 3
  • Ticaret 2, (%100)

CenkOnsoy adlı üyeden alıntı

8 farklı domainim için bu maili ve benzerlerini aldım. 75-350 Euro arasındaki fiyatlarda bir lisans satıp geçerlilik olması gerektiğini ve müşterilerin istediğini söylüyorlar vs vs.

**************, gerek yok, kanmayın.

aynen öyle

Ek Olarak:

01101011 adlı üyeden alıntı

Doğrudan ************** değil, fakat yaptığı işe ve detaylarına bakarsak pek sağlam olmayan noktalar var:

Muhtemelen size gönderdiği mesajda "15.000 veriyorum, siteni bana sat" demiyor. Brooker olduğnu, bu fiyata satabileceğini, yahut dolaylı söz oyunuyla sizin biçtiğiniz değeri kendisininkiyle karşılaştırıyor ve bol keseden bir fiyat veriyor. İstanbul'da böyle emlakçılar var, isim vermeyeyim, merkezi yerlerde, sahibi Amerika'da İtalya'da ev 2000 lira etmez, istiyor 8.000 lira. Neden? Diğerlerinin fiyatını yükseltmek için. Amerika'daki ev sahibi "n'oldu kiralanmadı mı bizim ev?" diyince yok season, yok kriz mriz diyip piyasayı yüksek tutuyorlar. Böyle Etiler'de Nişantaşı'nda yüzlerce daire var. Öyle olunca köpek bağlasan durmayacak evler oluyor sana 3.000-4.000...

Bunu neden söyledim? İşte bir sahtecilik yok, fakat manüplasyon var. Kimse adamların kapısını kapatıp **************lık yapıyorsun diyemez. Çünkü yaptıkları tam olarak şu:

Eğer, benim, gördüğün gibi yüksek fiyatlara domain alım satımı yapılan sitemde domainini değerlendirmek istiyorsan önce onu yine bana ait olan bir sisteme akredite ettirmen lazım.

Ha, verir ettirirsin kaydını. Siteyi eklersin listeye, satılmaz 10 sene. Muhtemelen arada bir yüksek fiyat teklifleri de sunulur, "sitenize 12.000 verdiler ne dersiniz? Bence bekleyelim efendim" filan diye, bu durumda siz olmasanız da bazıları çıkıp aman bekleyelim, bu arada benim başka alan adlarım da var, onları da listeye ekleyelim" diyebilir. Her sene yeni baştan olmak üzere alan adları sürekli "tescillenir". Kimin adına? Kim vermiş o akreditasyon yetkisini? Kendisi...

Bu yapılan işte hiçbir kusur yok ticari olarak.

Site, hem alım hem satım yapılan sitenin ortalama satış fiyatının 10 bin küsur olarak duyurmuş. Burada işte bir takım kokular geliyor. Böyle bir site olacak ve bizler bunu hiç duymamış olacağız? Öyle olsun...

Son sözüm, şahit olduğum, duyduğum bazı dolandırma yöntemleri ile bu durum arasındaki benzerlikte. Örneklere bakalım:
1: Hacı Dayı, gömü bulduk, birazını çıkardık, memura rüşvet vereceğiz, paramız bitti, bize biraz para ver, seni de 7 ton altına ortak edelim. Tarlalar, inekler, koyunlar gider...
2: Nijerya menşeli bir firmadan mesaj gelir büyük Commonwealth Lotaryasını kazandınız diye, meblağ 1 milyon sterlindir. Banka evrak işlemleri için sizden bir yetkili cüz'i bir miktarı bildirdiği hesaba yatırmanızı ister. Az da olsa bu tezgaha gelenler var ülkemizde de...
3: Suçlular sizin IMEI'nizi kopyalamış, biz memuruz bize kontör gönderin! İşte en dumur edici ve toplumuzda neredeyse her kesimden insanı mağdur eden yöntem...

Bunlara başka örnekler de ekleyebiliriz. Ama iki nokta var, biri sabit, biri değişken: Sabit olan sizden para çıkacak, sizden para isteniyor, o parayı mutlaka ödemelisiniz.

Değişken olan ise sizde ya da onlarda değerli olduğu iddia edilen, var sayılan bir kıymetli, değerli, önemli şey var.

Şimdi birinin olabilmesi şartını (daha değerli olanı elde etme) diğerine (yani gözden çıkarılabilecek kadar bir miktara) bağladınız mı, işte tezgah hazır!

Sonuç olarak elinize alıp incelediğinizde "bunda bir tuhaflık yok" deseniz de, sonuç olarak kime ne kadar hizmet edeceği projeksiyonunu yaptığınızda tuhaflıklar su yüzüne çıkıyor makyajın altından.

E kardeşim, diye sormak lazım, yani bana gelse böyle bir teklif sorardım: "Bana 15.000 veriyorsan, önce sen kendini bir bana kanıtla, kaydımı yap, bana bir ön ödeme olarak 1.000 dolar gönder de işin adını koyalım dostum"

Sonuç: Uzak durun, eğer ortada bu kadar para ve bundan komisyon alacak bir aracı varsa, ciddiyetle peşinizi bırakmaz, sizin şüphenizi çekmek yerine işi tık tık tık halleder, o kadar.

Kolaylıklar dilerim.

ellerinize sağlık gerçekten çok güzel yazmışsınız ama önemli olan geç olsun güç olmasın. Yani geçte olsa anladım ben, ki fazla geç değil henüz. Diyebileceğim tek birşey var Allah kimsenin başına böyle birşey getirmesin gerçekten ümit veriyor ilk başta.

mondschein mondschein WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek sd
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 1206
  • Beğeniler 52 / 147
  • Ticaret 5, (%100)
79 euroya sertifika adinda para cekilecek.aslinda sertifija duye birsey yok. Sizde kaz geken yerden tavuk esirgenmez deyip 79 euroyu baliyacaksiniz.

• Üyelik 08.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 88
  • Beğeniler 4 / 3
  • Ticaret 2, (%100)
Arkadaşlar adama(**************ya) attığım maillerin sonucunda anladı benim durumu farkettiğimi ve birdaha mail göndermedi .
inşallah kimsenin başına böyle bişey gelmez, benim ilk kez başıma böyle birşey geliyor bilmediğim birşeyi daha öğrenmiş oldum .

motie motie WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 38
  • Beğeniler 1 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Sizin domain nedir peki? 79 EUR eder mi? :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al