wmaraci reklam
lidertakipci

Ücretsiz Blogger varken, hostinge para vermek ?

32 Mesajlar 3.840 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Zeus Zeus Güç gizden gelir. Kullanıcı
  • Üyelik 23.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 670
  • Beğeniler 154 / 157
  • Ticaret 42, (%95)
Blogger kolay ve kullanışlı fakat. Wordpress' e göre çok sınırlı örneğin kategori özelliği yok.

wmaraci
reklam

Freezby Freezby IMZA YASSAKK :) Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Tamsurum.net
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 1359
  • Beğeniler 88 / 287
  • Ticaret 5, (%100)

castiel adlı üyeden alıntı

Ücretli hosting kullanırsan

CPU aşımında siteni kapatırlar
Yerin kalmaz extra para alırlar
Lamerini birisi sitene saldırır diğer siteler etkilenmesin diye site hesabını askıya alırlar
Hosting sahibin acemidir güncelleme yapmaz hack yersin
ram kullanımı fazla olur siten kapatılır
hosting genel bakımı olur sitene ulaşamazsın
sitene ulaşamadığın zamanlarda mesaj atarsın hosting firması size sitenizde hiç bir sorun görünmüyor diye cevap atar ki sizin siteniz ortalarda bile yoktur
üyelere mail atmak istersiniz spam mail olmasın diye hosting firması portlarını kapatmıştır
bunun gibi nice olaylar saya bilirim

Blogger kullanırsan

Kısırlaştırılmış boğa gibi hissedersin kendini :D
onun dışında herşeyin kesintisiz ve güzel şekilde işler

Blogger'dada bahsettiklerin geçerli. Ram Cpu aşımında askı olmaz direk suspend yersin, Hostingte ise askıya alınsa bile pılını pırtını toplar başka yere geçer devam edersin.

Destek mevzusuna gelince deyim yerindeyse : 10 liralık etten 30 liralık yahni çıkmaz. Profosyonel işinin ehilleriyle çalışırsan ne cpu ne ram ne destek konusunda kesinlikle sıkıntı yaşamazsın ;)
ibo71

kişi bu mesajı beğendi.

castiel castiel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 509
  • Beğeniler 94 / 97
  • Ticaret 4, (%100)

Freezby adlı üyeden alıntı

Blogger'dada bahsettiklerin geçerli. Ram Cpu aşımında askı olmaz direk suspend yersin, Hostingte ise askıya alınsa bile pılını pırtını toplar başka yere geçer devam edersin.

Destek mevzusuna gelince deyim yerindeyse : 10 liralık etten 30 liralık yahni çıkmaz. Profosyonel işinin ehilleriyle çalışırsan ne cpu ne ram ne destek konusunda kesinlikle sıkıntı yaşamazsın ;)

Aylık 500Tl ücret ödedim vds server kiraladım adam uyanıklık yaptı şuan mahkemeliğiz başka birisinden yine vds server kiraladım daha 24 saat dolmadan vds server sildi server rootlanmış dedi onca para verirken ucuz etin yahnisi nerde oluyor anlayamadım ? bunlar kavun değil ki koklayarak alayım nedense bu prof. insanlar hiç bana denk gelmedi bir gün o prof. insanlarla karşılaşırız inşallah

www.parkpera.com

Freezby Freezby IMZA YASSAKK :) Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Tamsurum.net
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 1359
  • Beğeniler 88 / 287
  • Ticaret 5, (%100)

castiel adlı üyeden alıntı

Aylık 500Tl ücret ödedim vds server kiraladım adam uyanıklık yaptı şuan mahkemeliğiz başka birisinden yine vds server kiraladım daha 24 saat dolmadan vds server sildi server rootlanmış dedi onca para verirken ucuz etin yahnisi nerde oluyor anlayamadım ? bunlar kavun değil ki koklayarak alayım nedense bu prof. insanlar hiç bana denk gelmedi bir gün o prof. insanlarla karşılaşırız inşallah

Ucuz etin yahnisi derken, ucuz fakat kaliteli iş yapan arkadaşlarımızı tenzih ederim. Onların paraya ek duaya da hakları vardır. Kavun değiller ama geçmişlerini öğrenebilirsiniz, Yıllanmış köklü firmalar var ve her ne olursa olsun mutlaka en azından yedeklerinizi neyapar eder bulur verir en azından emek zaafiyetine uğramazsınız.

Köklü firmalardanda yaşadığım bir anıdır ; Adam VDS'i kiralar, içine türlü zımbırdı doldurur, a*d*l*t tan tut hertürlü şeye kadar, tutar bu sunucuyu bunlara alet eder, VDS aracılığıyla başka sunuculara saldırır, DDos 'tan tut Brutal'e kadar h*c*k 'ın alasını yapar Sunucuyu hertürlü kötü emele alet eder sonunda VDS kapatılır. Böyleleride var.

Sizin yaşadığınız şansızlık, ben birkere yüzyüze tanımadan 1-2 yıllık şirketten VDS asla almam. hele hele aylık 500 TL ye yolda bulsam almam.

wmaraci
wmaraci

webali webali WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 376
  • Beğeniler 48 / 45
  • Ticaret 0, (%0)
Ücretsiz bloglar bizi sınırlıyor, ama hostlarda rahatca hareket edebiliyoruz.

Başka açıklaması olamaz.

KomikBrokoli KomikBrokoli Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Ogrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 491
  • Beğeniler 37 / 38
  • Ticaret 9, (%89)
Blogger kullanicisiyim adinda anlasildigi gibi Blog /ger blogdan baska seyler icin kullanmak temalar ile mumkun .
Ama blog haricinde kullanmak sinirlar siteyi bircok seyi yapamazsin blog degilse amacin hosting mantiklidir ..

Hayirli geceler

blitzx blitzx WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek işçi
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 90
  • Beğeniler 11 / 20
  • Ticaret 3, (%100)
Valla hocam blogger karalamak istedim fakat nedense 3 gün sonra hack yedi.Ayrıca hepsini silmişdi giren adam !

KadirKC KadirKC WORDPRESS Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 1290
  • Beğeniler 0 / 208
  • Ticaret 27, (%100)
blogger teman varsa blogger kullanırsın ancak blogger tema yapmayı bilen çok az kişi olduğu için herkez wordpress tercih ediyor hem kullanışlı hem çok tema mevcut.

Quiet Quiet Life or Death Kullanıcı
  • Üyelik 02.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 290
  • Beğeniler 29 / 65
  • Ticaret 0, (%0)
Daha özgür olmak için. Bir çatı altında olacağına kendi çatını kurmak istiyor insan. Kendi istediği gibi, kendi istediği yerde.

Denemegen.blogspot.com.tr - "Korkacak bir şey yok, sadece deniyoruz."

booo booo http://logofu.com Kullanıcı
  • Üyelik 03.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek web master
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 48
  • Beğeniler 4 / 9
  • Ticaret 1, (%100)
Kendi hostinginize istediğiniz gibi bir site kurabilirsiniz. Ne amaçla kullanmak istediğinize bağlı sitenizi. Blog yazacaksanız blogger iyi ama kişisel hostinge de istediğiniz gibi bir wordpress kurma imkanınız var hatta kendi sisteminizi sıfırdan yazdırır veya şirket için kullanacaksanız joomla gibi hazır portal scriptleri kurabilirsiniz.

Blogger hızlıca blog açıp yayın yapmak için çok iyi. sınırsız yazı ve görsel yükleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra google arama motoru ile de tam uyumlu.

Özetle ne istediğinize bağlı.

Ben mesela kendi alan adımla ve kendi hostingime wordpress kurdum. Böylesi daha çok işime geliyor. Blogger ı da ayrıca kullanıyorum.

http://Logofu.com

Logo grafik web tasarım : http://logofu.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al