freelance iş ilanları

Seo açısından wp siteler nasıl ?

26 Mesajlar 2.470 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

kendoka kendoka Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geleneksel Tedavi Usulleri Uzmanı
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)
Merhaba
Arkadaşlar ben uzun süredir bir şey üzerinde düşünüyorum.
Benle aynı anahtar kelimede site yapan bir arkadasım var ve hiçbir şekilde seo yapmıyor sadece yazılımcı ve sadece site yapıp bırakıyor. Ben ise wp tema kurup özenle özgün yazılar giriyorum ve siteye el bebek gül bebek bakıyorum. Aynı kelimede arkadasımın yaptıgı site 2 ayda ilk sayfaya gelirken benim yaptığım site ilk 10 sayfaya zor geliyor. Şimdi merak ettiğim şu. Wp sitelerde genelede kullanılan ücretsiz temalar seo açısından zararlı mı. Ya da faydasız mı. Gercekten belki 5 tane sitede bunu farkettim ve dikkatlice inceledim. Tek syafalık bir site benim sitemden önce çıkıyor.
Ne diyorsunuz sitenin scripti seo acısından e kadar önemli.

wmaraci
reklam

BerkKAVAK BerkKAVAK Professional Seo Advisor Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Web Programcılığı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 446
  • Beğeniler 9 / 184
  • Ticaret 14, (%93)
Her ücretsiz tema seo uyumlu olacak ve ya zararlı olacak diye bir kural yoktur.

grafen grafen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 962
  • Beğeniler 23 / 181
  • Ticaret 17, (%100)
Girdiğiniz içerik ne kadar özgün acaba onu sorguladınız mı

• Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)

grafen adlı üyeden alıntı

Girdiğiniz içerik ne kadar özgün acaba onu sorguladınız mı

Kesinlikle özgün ve genelde 500+ kelime. Özgünlük testinden de geciriyorum. Ve zaten rekabet halinde oldugum sitelerde sadece bir tanıtım sayfası var baska bişey yok.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 26.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 962
  • Beğeniler 23 / 181
  • Ticaret 17, (%100)

kendoka adlı üyeden alıntı

Kesinlikle özgün ve genelde 500+ kelime. Özgünlük testinden de geciriyorum. Ve zaten rekabet halinde oldugum sitelerde sadece bir tanıtım sayfası var baska bişey yok.

seoda çok çeşitli adımlar mevcut sen bunların hepsini sağlıyormusun onu sorgulamak lazım
backlinler
yazdığın yazıyı sosyal medyayla destekliyor musunuz
yorum backlinkler

• Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)

Berk KAVAK adlı üyeden alıntı

Her ücretsiz tema seo uyumlu olacak ve ya zararlı olacak diye bir kural yoktur.

Ustam aslında olay zararlı olması veya uyumulu olması değil. Acaba diyorum ?
Google kısa sürede bir çok güncelleme yaptı. Mesela full keyword siteler artık eskisi kadar hızlı yükselemiyor. Eskiden keyword domain içinde gecti mi işin %50 si tamam gözüyle bakanlar vardı. Bu ne kadar doğru yanlış sektöre göre değişir. Ama google dedi ki :
"arkadas yok öyle iş. Anahtar kelimeyle domain alıp içeriksiz bırakmak yok."
İşte böylece keyword domainler biraz sıkıntılı olmaya basladı. Google biraz gıcık baktı. Acaba aynı sey wp için de olabilir mi. Şöyle ki :
wp siteler basit kurulumuyla google gözünde degersiz olabilir.

BerkKAVAK BerkKAVAK Professional Seo Advisor Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Web Programcılığı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 446
  • Beğeniler 9 / 184
  • Ticaret 14, (%93)

Ustam aslında olay zararlı olması veya uyumulu olması değil. Acaba diyorum ?
Google kısa sürede bir çok güncelleme yaptı. Mesela full keyword siteler artık eskisi kadar hızlı yükselemiyor. Eskiden keyword domain içinde gecti mi işin %50 si tamam gözüyle bakanlar vardı. Bu ne kadar doğru yanlış sektöre göre değişir. Ama google dedi ki :
"arkadas yok öyle iş. Anahtar kelimeyle domain alıp içeriksiz bırakmak yok."
İşte böylece keyword domainler biraz sıkıntılı olmaya basladı. Google biraz gıcık baktı. Acaba aynı sey wp için de olabilir mi. Şöyle ki :
wp siteler basit kurulumuyla google gözünde degersiz olabilir.

Öyle bir şey olamaz. Sağlıklı seo çalışmaları ile ilgisiz alakasız siteler bile yükselebiliyor. Mesela ben, www.berkkavak.com da seo dersleri makaleleri yazmaya başladım ve bu makaleleri forumda da yayınladım. Henüz 2 gündür yazıyorum yani ağırlık vermeye başladım ama seo dersleri aramalarında 2. sayfadayım. Kullandığım temadan ve ya sistemden daha ziyade düzenli seo çalışmaları yapmaktan geçiyor iş.

• Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)

seoda çok çeşitli adımlar mevcut sen bunların hepsini sağlıyormusun onu sorgulamak lazım
backlinler
yazdığın yazıyı sosyal medyayla destekliyor musunuz
yorum backlinkler

Şimdi ustacığım bende bunları biliyorum. Sitemi daha backlinke hazır görmediğimden kesinlikle yapmıyorum. Ama ben zaten neden 1.sırada değilim diye sıkıntı yapmıyorum. Ben benimkiyle aynı tarihte yapılmış hiç yazı girlimemiş ve backlink alınmamış bir sitenin benim sitemden önde olmasını sorguluyorum. Ya hosttan kaynaklı ya da yazılımdan. Başka benden önde olmasına imkan yok. Çünkü arkadasım çok iyi yazar ama seo yapmaz pek de ugrasmaz. Rakip sitelerim oldugundan sürekli onları takip ederim zaten. O dediğiniz çalışmaların hiçbiri yok.

• Üyelik 26.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 962
  • Beğeniler 23 / 181
  • Ticaret 17, (%100)

Şimdi ustacığım bende bunları biliyorum. Sitemi daha backlinke hazır görmediğimden kesinlikle yapmıyorum. Ama ben zaten neden 1.sırada değilim diye sıkıntı yapmıyorum. Ben benimkiyle aynı tarihte yapılmış hiç yazı girlimemiş ve backlink alınmamış bir sitenin benim sitemden önde olmasını sorguluyorum. Ya hosttan kaynaklı ya da yazılımdan. Başka benden önde olmasına imkan yok. Çünkü arkadasım çok iyi yazar ama seo yapmaz pek de ugrasmaz. Rakip sitelerim oldugundan sürekli onları takip ederim zaten. O dediğiniz çalışmaların hiçbiri yok.

hostingin lokasyonuna ve alan adı yaşlarına bakacaksın o zaman yada rekabet oranı ve anahtar kelimenin alan adının içinde geçiyor olabilir senin site abc.com ise def kelimesinde birden çıkmaz

• Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)

Berk KAVAK adlı üyeden alıntı

Öyle bir şey olamaz. Sağlıklı seo çalışmaları ile ilgisiz alakasız siteler bile yükselebiliyor. Mesela ben, www.berkkavak.com da seo dersleri makaleleri yazmaya başladım ve bu makaleleri forumda da yayınladım. Henüz 2 gündür yazıyorum yani ağırlık vermeye başladım ama seo dersleri aramalarında 2. sayfadayım. Kullandığım temadan ve ya sistemden daha ziyade düzenli seo çalışmaları yapmaktan geçiyor iş.

Seo dersleri için rekabet bence zor. Ama 200 bin arama hacmi olan bir kelimeden bahsediyoruz. Ve diğer arkadasın mesajına cevap olarak yazdım. Ben düzenli çalışma ile onların alakasız sitelerine ulaşamıyorum. Bir kaç kişiye de sormuştum özel bir yazılımın seo açısından daha iyi oldugu söylemişlerdi.

Ek Olarak:

hosting lokasyon ve alan adı yaşlarına bakacaksın o zaman yada rekabet oranı ve anahtar kelimenin alan adının içinde geçiyor olabilir senin site abc.com ise def kelimesinde birden çıkmaz

sitelerin ve domainlerin yası aynı. Hostlar farklı. İkimizin domaininde de anahtar kelime geciyor.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al