wmaraci reklam

Steam Top 5 Ücretsiz Oyunlar - Şubat 2015

5 Mesajlar 1.194 Okunma
wmaraci reklam

sefolee sefolee www.GamerTr.com Telefon Onaysız
  • Üyelik 08.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek CEO
  • Konum ABD
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 82
  • Beğeniler 13 / 23
  • Ticaret 0, (%0)
Steam' le tekrar konuşmaya başladık. Uzun zamandır küstük. O mu bana kötü birşey söylediiii, ben ona kötü birşey dedim hatırlamıyorum ama aramız bir ara bozuldu. H1Z1 incelemem için yükledim ve birden tekrar konuşmaya, muhabbet etmeye başladık. Özlemişim keratayı. Hemen başladı yalakalıklara. Abi sitende banada yer verir misin lütfen, yok efendim gel bir seni iskender yemeye götüreyim, abi akşama napıyorsun ??. Öldürecek bu çocuk beni. Kendini sevdirmeyi biliyor köftehor :)

İşte o sebeptendir ki kadim dostum Steam 'in Şubat ayı Top 5 Ücretsiz Oyunlarını sizlerle paylaşmak biraz da kısa kısa açıklamak istedim. Maksat Steam mutlu olsun, sizlere de biraz faydası olsun.

NAMBIIIIR FAYF. Beş numara la beş numara :D
5- UNTURNED İncelemesi : Grafikleriyle bizi bizden alan, son yılların en iyi grafik motoruna sahip, tüm inceleme dergileri ve sitelerinden 100 grafik puanı alan... Grafikler yine terör :D Minecraft + DayZ = Unturned :)

Çocuk 16 yaşında ONALTI !!! Bu oyunu yapmış becermiş, Steam' de ilk beşe girmiş. Ulan sana helal olsun.

Minecraft' ı biliyorsun. Onun zombili versiyonu(daha çok zombili). Daha hareketli. Yine crafting yine hayatta kalma. Ama bir konsept değişikliği ile yeniden önümüze koyulmuş ve başarıyı da yakalamış.

4- War Thunder İncelemesi : Türklerin terör estirdiği bir başka oyun. Biz savaşmayı severiz hacı. Adamın canını sıkmayın bilgisayar ortamından dışarı çıkartmayın bizi. Online, uçak uçurmaca, tank patlatmaca, e daha ne olsun :D

Kokpit çok başarılı olmuş. Bayıldık cümleten. Uçakla özgürce uçmak mı, tankla yerleri sallamak mı ? Karar senin...

Ama çok güzel değil mi ? :)

"Hacı biraz daha tank koysalarmış iyiymiş" diyebileceğiniz bir bahaneniz artık yok :)

Uçaklarda bol bol sizleri tatmin edecek çeşitlilikte. Ve bunlar sadece bir kısmı. Hepsini paylaşmadım :D Tek başınıza yada takım arkadaşlarınızla online olarak savaşabilirsiniz. Tek başınıza veya arkadaşlarınızla beraber görevleri yapabileceğiniz çok ayrıntılı haritaların yapıldığı mükemmel bir savaş oyunu. Savaş oyunlarını seven arkadaşlarımız War Thunder' ı kesinlikle pas geçmesinler derim. Hemide bedava :)

3-WarFrame İncelemesi : Kılıç dedin mi ben orda bir durur düşünürüm. Bir saygı duyar ama illa ki OYNARIMMM. Yıl 343124320912384092834. Uzayda tipsiz yaratıkları lanetli kılıcımızla ve Türk mühendislerin geliştirdiği üst düzey teknolojiye sahip silahlarımızla savaştığımız ücretsiz, oyun için satın almaların olduğu fakat şart olmadığı, yapay zekaya karşı oynanılan bir oyun. Tabi hikayeyi birde #@@'!!## den sallamasaydım on numara olacaktı :D

Tamam biraz tipsizim ama tanıyınca seversin, dış görünüşe aldanma (Aldanmadık gardaşım, indirdik oynadık, adamsın!!!)

Hem kılıç hem silahın beraber olması beni gerçekten heyecanlandırdı ilk etapta. İlk başlangıçta üç çeşit zırh seçeneği var. Fazlası için satın alma gerekiyor. Ben tabii ki kılıçla tüm oyunu oynayayım istedim ama işin iç yüzü o kadar da basit değilmiş :)

Oyunu PvE olarak yani yapay zekaya karşı oynuyoruz. Takım halinde görev yapmak mümkün. Hatta bazı kısımlar için destek şart. Yalnız başımıza imkansız denebilecek görevler var. Silah geliştirme de mevcut oyunda. Bu da büyük bir artı oyun için.

Oyun grafiksel olarak çok çok başarılı olmuş. Ufak tefek grafik hataları var ama zaten beta aşamasında olduğu için düzeltilir diye tahmin ediyorum. O kadar kadı kızında da olur. Oyunu yalnız oynarsanız bir süre sonra sıkılacağınız garanti diyebilirim. Ama denemeye değer diye düşünüyorum.

2- Team Fortress 2 İncelemesi : Adı üstünde takım halinde oynanan çok başarılı bir free to play tarzı bir oyun. Mavi ve kırmızı takım var. İşte bunların birisi diğerinin bacısına mı sövmüş, öbürü gitmiş anasına mı laf etmiş, uzun lafın kısası çok uzun zamandır süren bir kan davası.

9 çeşit karakter sınıfı var. Scout, Soldier, Pyro, Demoman, Heavy, Engineer, Medic, Sniper ve Spy. Bunları size şimdilik açıklamayacağım. Oyunun ayrıntılı incelemesinde açıklarız. Yazıyı çok uzatmayalım.

Az geldiyse bir de mutfak robotu ekleyelim yanına abisi...

Çok aman aman grafik kalitesi beklemeyin oyundan. Oyun grafiksel değil zevk alma teması üzerine kurulu. Çok hareketli ve taktiksel savaşların yapıldığı başarılı bir F2P. Oynadığınız karaktere ve kazanma oranınıza göre farklı itemler sizleri bekliyor. Mevcut en iyi free to play first person oyun diyebiliriz.

1-DOTA 2 İncelemesi : Durdu durdu durdu, dedik heralde çıkmicak bişe, kandırıyor bunlar bizi. Sonra "AL SANA DOTA 2" dediler. Yerimizden kalkamadık. İndirdik, oynadık, bırakmak istedik, bıraktık, yeniden başladık. Uzun bir macera böylelikle başladı.

Bu kategoride başı çeken iki oyun var. Birisi League of Legends diğeri Dota 2. Dota 2 ciler League of Legends'a, League of Legends' cılar Dota 2' ye geçmemekte kararlı. Hangisinin iyi olduğunu söylemek gerçekten zor.

Dota 2 biraz daha sonra çıkmasının verdiği dezavantaja rağmen başarı basamaklarını hızlı bir şekilde çıkmaya devam ediyor.

Ücretsiz olması ve para vermeden de en iyi oyuncular arasında yerini alabilmek çok güzel. Paramızla daha hızlı ilerleyebilmemize rahmen para vermeden de aynı başarıyı yakalamak mümkün.

100 den fazla karakterle bizleri hiç sıkmadan monitör karşısında tutmaya devam eden bağımlılık yapıcı, girsen bir dert girmesen bir dert tarzında çok çok başarılı bir oyun.

Kaynak:
http://www.oyunokuzu.com/steam-top-5-ucretsiz-oyunlar-subat-2015/

Diğer Yazılar:
http://www.oyunokuzu.com

wmaraci
reklam

brown brown WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 1748
  • Beğeniler 385 / 385
  • Ticaret 27, (%96)
Hocam samimi olayım derken biraz sapıtmışsınız. Yazının bazı yerleri gerçekten aşırı itici. Ancak "Çok aman aman grafik kalitesi beklemeyin oyundan. Oyun grafiksel değil zevk alma teması üzerine kurulu. Çok hareketli ve taktiksel savaşların yapıldığı başarılı bir F2P. Oynadığınız karaktere ve kazanma oranınıza göre farklı itemler sizleri bekliyor. Mevcut en iyi free to play first person oyun diyebiliriz." burası ve bu tarz yerlerde dengeyi iyi kurmuşsunuz. Bu arada ilk MOBA Dota'dır. Ek bilgi olarak ekleyelim.

• Üyelik 08.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek CEO
  • Konum ABD
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 82
  • Beğeniler 13 / 23
  • Ticaret 0, (%0)
Yorum için teşekkür ederim ancak sapıtmak tabiri hoş değil. Sitenin üslubu bu şekilde. Oyun-Mizah sitesiyiz. Tabi ki herkese aynı şekilde hitap etmesi mümkün değil. Siteyi incelerseniz tüm yazılar benzer üsluplarla yazılmıştır.
İlk Moba Dota'dır doğru. Ancak biraz geç kaldılar Dota 2 yi çıkartmakta. Yıllarca çıkmasını bekledik. Hal böyle olunca pazarı LOL'a kaptırdılar. Şimdi -belki de- hakettikleri yeri almaya çalışıyorlar.

JeCrains JeCrains Chin Choppa Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 71
  • Beğeniler 33 / 13
  • Ticaret 0, (%0)
Dota eski bir oyundur 2003 yılında Warcraft III Frozen Throne haritası olarak çıkarılmıştır. ve Lol vs tarzı oyunlar Dotanın örnekleri olarak sonradan çıkmış oyunlardır zaten herolara bakacak olursak dotaya çok benzer herolar vardır lolde ancak dota her yönden lol e göre daha iyi bir oyundur(bence).Dota 2 beta süreci uzun sürmüştür ancak bizler zaten beta sürecinden beri oyunda olduğumuz için bize göre geç çıkmadı :)

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 08.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek CEO
  • Konum ABD
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 82
  • Beğeniler 13 / 23
  • Ticaret 0, (%0)
Madem Dota geçmişine doğru bir yolculuğa çıktık biraz ekstra bilgi verelim.
DOTA = Defence of the Ancients
JeCrains in de belirttiği gibi Warcraft 3'e mod olarak bağımsız geliştiriciler tarafından geliştirildi (Dota Allstars ismi ile) ancak zamanla Warcraft 3'ten daha çok oynanır hale geldi. Turnuvaları yapıldı. Forum sayfaları açıldı. İnsanlar artık DOTA'yı mod olarak değil başlı başına bir oyun olarak görmeye başladılar. Tabi ki bu durum oyun yapımcılarının da dikkatini çekti. DOTA, Valve(Half Life'ın yapımcısı) tarafından satın alındı. Valve DOTA 2 yi piyasaya çıkarmak için biraz ağırdan almış olabilir ama güzel bir çıkış yaptılar. DOTA 2'nin LOL'u geride bırakacağı günler çok yakın gibime geliyor. DOTA macerasına 2005 te başlamış biri olarak gönlüm DOTA'dan yana :)

Not: Bir de X-Hero Siege modunun oyununu yapsalar tam olacak. Valve duy sesimizi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al