wmaraci reklam

H1Z1 hayatta kalma rehberi: ilk yarım saat

7 Mesajlar 1.399 Okunma
wmaraci reklam

sefolee sefolee www.GamerTr.com Telefon Onaysız
  • Üyelik 08.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek CEO
  • Konum ABD
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 82
  • Beğeniler 13 / 23
  • Ticaret 0, (%0)
Şimdi işin zor kısmı ormanda tek başımıza hayatta kalmak diye tahmin ediyorum. Ormanın iyi ve kötü özellikleri var. İyi özelliği ihtiyacımız olan böğürtlen, odun vs gibi malzemelere ormanda rahatlıkla ulaşabilmemiz. Kötü özelliği ise itemların bol miktarda olmasına rağmen sınırlı çeşitlilikte olması. Şimdi gelelim sınırlı malzemeyle hayatta kalmaya. İhtiyacımız olan neler var ? Ölmememiz için neler gerekiyor? Yemek ve su. İkisininde karşılandığı ortak tüketim maddemiz blackberry yani böğürtlen. Şimdi ormanda biraz gezeceğiz ve kendimize blackberry lerin bol olduğu bir yer bulacağız. Benim tavsiyem suya yakın bir yerlerde konumlanmanızdan yana. Şimdi gelelim adım adım hayatta kalmayı anlatmaya. Herkesin discover(keşfet) ve crafting (zanaat) becerilerini kullanmayı bildiğini düşünerek o kısımları atlıyorum.

Kıyafetler Nasıl Parçalanır

Üstümüzdeki kıyafetleri parçaladık ve 8 adet Scrap of cloth elde ettik. Manisa Tarzanına döndük ama olsun. Mühim olan can sağlığı

Çanta Keşfetme

Bunların 6 tanesiyle kendimize hemen 300 kapasitelik bir çanta yapıyoruz. Bu çanta olmadan hayatta kalmamız imkansiz.

Çanta Keşfetme

Çanta Yapma

10 tane odun toplayalım. Tüm odunlarımızla ok ve yayımızı yapalım.

Yay Nasıl Yapılır

Ok Nasıl Yapılır

Yay Nasıl Craft Edilir

Ok Nasıl Yapılır

Susuzluk ve açlık baş göstermeden önce kendimize 40 tane kadar strawberry toplayalım.

Böğürtlen Toplama

Geçici olarak karnımızı doyurduk Az da olsa kendimizi koruyabilecek kadar silahlandık. Devam edebilmemiz için metal parçaları (Scrap of metal) bulmamız lazım. Bulması çok zor bir malzeme değil. Yapmamız gereken bir yola çıkıp birkaç arabayı araştırmak olacaktır.

Medeniyete Ulaşma

Bulduğumuz scrap of metal’ lerin bir tanesini wood stick (tahta çubuk) ile birleştirerek kendimize bir balta yapalım. Şimdi elimizde bir okumuz ve bir tane de baltamız oldu. Kesici bir alet yanımızda kesinlikle bulunması gerekiyor.

Balta Nasıl Yapılır

Karnımız açıktı. Böğürtlen ye ye ye nereye kadar. Bana kanlı canlı bişeler lazım. ET VERİN BANA EEEET. Tavşan yiyelim o zaman. Tavşan için tuzak yapmamız lazım. Wood stick 1 adet (odun çubuk), wood plank (tahta) 4 adet, çivi (4 adet) ihtiyacımız var. Odun çubukları dallardan mallardan topluyorduk. Nerden çıktı çivi tahta falan. Çıkar, şaşırma yalandan. Et bu. Kilosu kaç para tavşan etinin haberin var mı ? Az emek ver de bir tuzak yap. Wood plank için yaptığımız baltamızla küçük ağaçlardan bir tane kesiyoruz.

Ağaç Kesme

Kütük Toplama

Bize Wood Log (kütük) veriyor. Sonra bunları crafting de wood plank (tahta) ya çeviriyoruz. Çiviyi de toplamış olduğumuz scrap of metal (metal parçalarını) önce MetalShards (küçük metal parçaları) sonra da çiviye dönüştürüyoruz. Biz bu dönüştürmeleri yaparken sayı gitgide artıyor. 1 scrap of metal = 4 Metal Sarhds = 16 nail (çivi) Bir metal scrap’tan 16 çivi üretmek mümkün. Bu 16 çivi ile 4 tane kapan kurmak mümkün.

Çivi Yapma

Çivi Nasıl Yapılır

Elimizde çivimiz, tahta çubuğumuz ve tahtamız olduğuna göre kapanımızı yapabiliriz. Kapan nerde arkadaş kapan mapan göremiyorum diyen arkadaşlar varsa önce bir zahmet discover (keşfetsinler) ediversinler.

Kapan Discovery

Tuzak Nasıl Yapılır

Kapan Nasıl Yapılır

Tavşan Nasıl Yakalanır

Kapan sayısı ne kadar fazla olursa o kadar çok etiniz olur unutmayın. Bir de kapanlarınızın yerini kaybetmeyin tabiî ki :D Bir sitede kapanı evin içine dahi kurup tavşan yakalayanlar olduğunu okumuştum. Kapılar kapalı olmasına rağmen. Denemek size kalmış. Ben denedim sonucu söylemeyeceğim :D Yakalıyo la yakalıyo hadi söyliyim. Kadınlar tuvaletine kurdum orda bile yakaladı. Yerini unutmayacağınız bir şekilde çalıların arasına da saklayabilirsiniz benim yaptığım gibi. Burda kimse bulamaz bunu :)

Kapan Nasıl Kurulur

Kapan Gizleme

Etimiz de olduğuna göre bize bunları pişirmek için bir ateş lazım. Kamp ateşi. Kamp ateşi için kütük ve ateşi yapmaya yarayan bow drill (sürttürgeçli ateş çıkartaç) lazım. Kamp ateşi için kütüğü küçük ağaçları keserek elde ediyorduk ondan bahsettik zaten.

Kamp Ateşi

Kamp Ateşi

Sürttürgeçli ateş çıkartaç (bow drill) için basit bazı malzemelere ihtiyacımız var. Wood Stick 1 adet (odun çubuk), Wood Plank 1 adet (tahta) ve scrap of cloth (kumaş parçası). Bunları birleştirdiğinizde sürttürgeçli ateş çıkartacınız hazır.

Tutuşturma Aleti

Kütüklerinizi kullanarak kamp ateşi odunlarınızı ayarladınız. Koydunuz yere. Sürttürgeçli ateş çıkartacınız ile ateşinizi yaktınız. Ateşi yakmak için kamp odunlarının yanına gidip ikinci resimdeki gibi ignite yapmanız yeterli. Al sana ateş :D Bunu bize anlatmadılar gardaş. Kendi çabalarımızlan bulduk. Ateş yandığında ağlıyodum nerdeyse sevinçten.

Kamp Ateşi Yerleştirme

Kamp Ateşi Tutuşturma Nasıl Yapılır

Etleri nasıl pişireceğiz ? Kamp ateşini yaktıktan sonra E tuşu ile kamp ateşine ait pencereyi açıyorsunuz ve mevcut etlerinizi sol yukarıdaki kamp ateşinin altına sürüklüyorsunuz. Az bişe beklediğiniz zaman etleriniz pişiyor ve geri alıp afiyetle yiyorsunuz.

Kamp Ateşinde Et Pişirme

Kamp Ateşinde Et Nasıl Pişirilir

Eti Afiyetle Yeme :D

Bir pişmiş tavşan eti %50 karnınızı doyuruyor. İki tanesiyle fulleniyorsunuz yani her türlü. Etinizi pişirip afiyetle yiyin, arada da beni hatırlayıp sağolsun varolsun uzun uzun yazdı anlattı derseniz ne mutlu bana :)

ÖZET :

Üstümüzdeki kıyafetleri parçalayıp küçük bir çanta yaptık
Ok ve yay yaptık
Böğürtlen topladık
Balta yaptık
Kapan yapıp tavşan yakaladık
Ateş yaktık, etimizi pişirip afiyetle yedik :D
Bana bu yazımda yardımcı olan mouse’ uma, klavyeme ve printscreen tuşuma teşekkürleri bir borç bilirim. O beni kovalayan zombininde Allah cezasını versin.

Kaynak:
http://www.oyunokuzu.com/h1z1-hayatta-kalma-rehberi-ilk-8-adim/

Diğer Yazılar:
http://www.oyunokuzu.com
cgrclk Batarya

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

turkojen34 turkojen34 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 459 / 444
  • Ticaret 53, (%100)
Üşenmeden baya yazmışsın.Başarılar.
sefolee

kişi bu mesajı beğendi.

32095 32095 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 31.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1809
  • Beğeniler 2 / 459
  • Ticaret 5, (%100)
şunu anlamıyorum tamam iyi güzel oynarsınızda hadi oyunuda satın aldınız buda dayz gibi her seferinde önemli bir güncellemede wipeleniyor çok sinir bozucu bir durum

FiberTurkiye FiberTurkiye WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 979
  • Beğeniler 83 / 144
  • Ticaret 4, (%100)
ben doğar doğmaz öldüğüm için hiç ihtiyaç duymuyorum çantayı boşaltıp direk yumrukla girişiyorum :D

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 08.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek CEO
  • Konum ABD
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 82
  • Beğeniler 13 / 23
  • Ticaret 0, (%0)

Fiber Türkiye adlı üyeden alıntı

ben doğar doğmaz öldüğüm için hiç ihtiyaç duymuyorum çantayı boşaltıp direk yumrukla girişiyorum :D

Aslında hayatta kalmak pek zor değil. Tabi kapıya bakmaya gittiğiniz anda zombinin birinin sizi harcamış olması ihtimalini saymıyorum. Zombilerden koşarak kaçmak mümkün. Aynı şekilde oyunculardan da. Bizim gibi olayın içinde hissederek oynamaya çalışın. Mesela polis istasyonunu basmayı kafaya koyduk sırf orayı basacağız diye birsürü silah eşya vs topladık sinsi sinsi plan yaptık (sözde) Alakasız bir şekilde içinde oyuncu olması ihtimali %0.001 olan bir eve girdik ve orda 3 kişi ile karşılaştık adamlar bizi hallaç pamuğu gibi gebertip kenara attılar. Polis istasyonu basıcaz diye 1:30 saat süren uğraşlarımız da kötü bir tesadüf ve agresif taraflar tarafından hüsrana uğratılmış oldu :)

Yani demem o ki role playing e kaptırın kendinizi. Böylesi çok daha zevkli.

Ek Olarak:

darkthepro adlı üyeden alıntı

şunu anlamıyorum tamam iyi güzel oynarsınızda hadi oyunuda satın aldınız buda dayz gibi her seferinde önemli bir güncellemede wipeleniyor çok sinir bozucu bir durum

Sık sık güncelleme gelmesi güzel bir durum. Tabi bazı güncellemelerde kaş yaparken göz çıkardıkları oluyor (mesela yeni ışıklandırma sisteminde büyük sıkıntı var) Ama ekibin çalışması güzel birşey. Oyunda çok eski değilim o yüzden ne kadar wipelendiği hakkında bilgim yok. Gözlemlediğim kadarıyla RUST gibi aldık parayı yatalım aşağı gibi bir zihniyet yok (henüz)

FiberTurkiye FiberTurkiye WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 979
  • Beğeniler 83 / 144
  • Ticaret 4, (%100)
Yahu day z yayınlarını izliyorum adamlar bir birlerine dokunmuyor hatta yardımcı oluyor war z ve rigor z açıyorum kafayı bi çikartıyorum headshot para bulursam h1z1 de almak isterim. Güzele benziyor ama ekip lazım oda okul zamanı zor iş :D

Ek Olarak:

sefolee adlı üyeden alıntı

Aslında hayatta kalmak pek zor değil. Tabi kapıya bakmaya gittiğiniz anda zombinin birinin sizi harcamış olması ihtimalini saymıyorum. Zombilerden koşarak kaçmak mümkün. Aynı şekilde oyunculardan da. Bizim gibi olayın içinde hissederek oynamaya çalışın. Mesela polis istasyonunu basmayı kafaya koyduk sırf orayı basacağız diye birsürü silah eşya vs topladık sinsi sinsi plan yaptık (sözde) Alakasız bir şekilde içinde oyuncu olması ihtimali %0.001 olan bir eve girdik ve orda 3 kişi ile karşılaştık adamlar bizi hallaç pamuğu gibi gebertip kenara attılar. Polis istasyonu basıcaz diye 1:30 saat süren uğraşlarımız da kötü bir tesadüf ve agresif taraflar tarafından hüsrana uğratılmış oldu :)

Yani demem o ki role playing e kaptırın kendinizi. Böylesi çok daha zevkli.

Ek Olarak:

Sık sık güncelleme gelmesi güzel bir durum. Tabi bazı güncellemelerde kaş yaparken göz çıkardıkları oluyor (mesela yeni ışıklandırma sisteminde büyük sıkıntı var) Ama ekibin çalışması güzel birşey. Oyunda çok eski değilim o yüzden ne kadar wipelendiği hakkında bilgim yok. Gözlemlediğim kadarıyla RUST gibi aldık parayı yatalım aşağı gibi bir zihniyet yok (henüz)

• Üyelik 08.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek CEO
  • Konum ABD
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 82
  • Beğeniler 13 / 23
  • Ticaret 0, (%0)
Sanırım 3 kisi yeterli olur ortaligin tozunu dumana katmak icin. taktiksel oynamak ve sabirli olmak lazim. yani pusu kur öldür :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al