Sahip adlı üyeden alıntı

Hocam seonun 1. kuralı uzun süreli bir domain almakla başlar. 2. kuralı içeriğe uygun domain 3. kuralı sunucu,sabit ip, iyi bir optimazyon ve dnsler sonrasında hatasız tema, google webmaster vs. kayıtlar tamamlanır. Sitenizin içeriğine uygun kategori oluşturmalar, yazıların doğru kategorilerde olması, bu işin başlangıcıdır. Önce buradan başlanması şarttır.

Şimdi ben de sizin bu mesajınızı alıp şunu yapabilirim.

Sahip adlı üyeden alıntı

Hocam seonun 1. kuralı uzun süreli bir domain almakla başlar. 2. kuralı içeriğe uygun domain 3. kuralı sunucu,sabit ip, iyi bir optimazyon ve dnsler sonrasında hatasız tema, google webmaster vs. kayıtlar tamamlanır. Sitenizin içeriğine uygun kategori oluşturmalar, yazıların doğru kategorilerde olması, bu işin başlangıcıdır. Önce buradan başlanması şarttır.

Hocam seo bir pazarlama stratejisi olduğu için öncelkle domain almadan önce sektör araştırmasıyla başlar. Sitenin sektörü ve rakipler doğru analiz edilince uygun kısa akılda kalıcı ve marka değeri olacak bir domain bulunur. Site daha yayına açılmadan içeriğin büyük kısmı hazırlanır. Site açılmadan önce yapılacak bir başka iş ise paravan bloglar acıp özgün sekilde beslenir. Sonra site yayına açılır ve düzenli yazılar yazılır. bu işin başlangıcıdır. Önce buradan başlanması şarttır.

Sen bu işi bilmiyorsun.

Desem doğru olur mu ?
Bence olmaz.
Sizce oluyorsa hayırlı olsun.

Ha ben yazımda sıralamaya dikkat etmeden yazdım. O ayrı. Çünkü hızlıca fikir verme amacıyla yazıldı. Ve zaten soru soran kişi büyük ihtimal soruyu yayında olan bir site için sordu.
Bu arada sanki sizde ufak bir sıralama hatası var.

Sahip adlı üyeden alıntı

Hocam seonun 1. kuralı uzun süreli bir domain almakla başlar. 2. kuralı içeriğe uygun domain

Önce uzun süreli domain alacağız sonra içeriğe uygun bir domain alacağız. :eek:
Neyse sıkıntı yok. Bu forumu seviyorum :) :D