freelance iş ilanları

reklam-10.com Sizce bu reklamlar haram mı ?

75 Mesajlar 8.834 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

murro murro WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Elektrik-Elektronik
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 669
  • Beğeniler 145 / 255
  • Ticaret 2, (%100)
Bu tarz bir konuyu düşündüğün için öncelikle teşekkür ederim. Benim düşüncem; Kumar haramsa bu harama yönlendirmek de haramdır. Bu reklamlar haram bu yüzden ben bu reklamları kullanmam harama girmeden başka reklamlar yayınlarım şeklinde bir düşünce ile çalışırsan Allah'ın sana helal yoldan daha fazla rızk vereceğini düşünüyorum. Düşüncelerim beni bağlar, herkesinde düşüncesine saygım sonsuz. İyi forumlar.
TanerSELEK notpower

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

sealofnova sealofnova www.muhabbetkusu.biz Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek WebMaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 676
  • Beğeniler 8 / 56
  • Ticaret 23, (%100)

hzmhzm adlı üyeden alıntı

Mesela iddaa Türkiye Cumhuriyeti tarafından oynatılan kumardır. Kumar oynatılan bir yerde çalışmak haramdır tezinden yola çıkarak müslüman arkadaşlara bu ülkede çalışmamalarını öneriyorum :)

Zira yürüdüğün kaldırımda, gittiğin hastanede, eğitim aldığın okulda bindiğin otobüste bile bu haramdan alınan kazançların payı vardır. Harama ortak olmayın :)

Buda doğru kim bilir kimlerin vergisinden alınan paraların maaşını alıyoruz :) Çok haklısın bu konu hakkında sana katılıyorum

NoftNet adlı üyeden alıntı

Kumar oynatmak,Ortam hazırlamak, oynanmasına vesile olmak ve böyle bir yerde işçi olarak çalışmak müslümana haramdır.
Hesabını verebileceğin bir parayı kazanmak daha hayırlıdır.

Şuanda kafam karıştı :) Sende haklısın

TanerSELEK TanerSELEK Seo Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 09.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Seo Danışmanlığı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** S**
  • Mesajlar 353
  • Beğeniler 229 / 69
  • Ticaret 3, (%100)

hzmhzm adlı üyeden alıntı

Mesela iddaa Türkiye Cumhuriyeti tarafından oynatılan kumardır. Kumar oynatılan bir yerde çalışmak haramdır tezinden yola çıkarak müslüman arkadaşlara bu ülkede çalışmamalarını öneriyorum :)

Zira yürüdüğün kaldırımda, gittiğin hastanede, eğitim aldığın okulda bindiğin otobüste bile bu haramdan alınan kazançların payı vardır. Harama ortak olmayın :)

Gücü yettiği kadar haramdan uzak durmaya çalışmalı müslüman; Sizin söylediklerinizede cevaben zamanında kim sebep olduysa, ve bu milleti yasal tefeciler olan bankalarla, kim tanıştırdıysa ve böyle yüce bir milleti bu hale düşüren şeytanlaşmış insanların geçmişten bügüne hepsinin Allah belasını Versin... Düşüncelerim beni bağlar, herkesinde düşüncesine saygım sonsuz. İyi forumlar.

sealofnova sealofnova www.muhabbetkusu.biz Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek WebMaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 676
  • Beğeniler 8 / 56
  • Ticaret 23, (%100)

murro adlı üyeden alıntı

Bu tarz bir konuyu düşündüğün için öncelikle teşekkür ederim. Benim düşüncem; Kumar haramsa bu harama yönlendirmek de haramdır. Bu reklamlar haram bu yüzden ben bu reklamları kullanmam harama girmeden başka reklamlar yayınlarım şeklinde bir düşünce ile çalışırsan Allah'ın sana helal yoldan daha fazla rızk vereceğini düşünüyorum. Düşüncelerim beni bağlar, herkesinde düşüncesine saygım sonsuz. İyi forumlar.

Bende böyle düşünüyordum ama diğer şirketlerin reklamlarınada baktıgım zaman bundan farkı yok mesela kıyafet reklamı dinimizde kadınlara açık giyinmek haram ama ben buna teşfik etmiş olacagım mesela bankalar faiz haram ama ben buna teşfik edeceğim mesela dinizde israf haram ben oyuncak almaya teşfik edecegim

Gibi gibi çok kararsızım şuanda :(

wmaraci
wmaraci

CloumDigital CloumDigital Cloum.com Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Dijital Reklam Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 1534
  • Beğeniler 184 / 336
  • Ticaret 68, (%100)
Fazla takma, yaşadığın yere bak önce, bu ülkede yaşamanın bile haram olduğunun farkına var, sonra kararını kendin ver.

hzmhzm hzmhzm WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek editör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 330
  • Beğeniler 121 / 30
  • Ticaret 1, (%100)

NoftNet adlı üyeden alıntı

Gücü yettiği kadar haramdan uzak durmaya çalışmalı müslüman; Sizin söylediklerinizede cevaben zamanında kim sebep olduysa, ve bu milleti yasal tefeciler olan bankalarla, kim tanıştırdıysa ve böyle yüce bir milleti bu hale düşüren şeytanlaşmış insanların geçmişten bügüne hepsinin Allah belasını Versin... Düşüncelerim beni bağlar, herkesinde düşüncesine saygım sonsuz. İyi forumlar.

haklısın hocam müslüman gücünün yettiği kadar haramdan uzak durmalıdır ama benim söylemek istediğim bu devirde haram dediğiniz şeyden kaçmak imkansız gibi bir şey. haramdan kaçmak için tüketmemeniz lazım ya da gidip köyünüzde kendi yetiştirdiğiniz ürünler ile hayatınızı idame ettirmelisiniz.

Sistem içerisinde herşey birbiri ile bağlantılı, örneğin sen iddaa oynamasan bile aldığın bir vosvogen araba, garanti bankasına yatırdığın para da doğuş grubuna gitmektedir. bu paralar iddaa oynatan oley.com'un kurulmasında sermayedir.(oley.com doğuş grubuna ait)

kumar oynamaya ortam sağlamakla,
kumar oynamaya ortam sağlamaya ortam sağlamak arasında pek bir fark yoktur benim nazarımda.

Haramdan kaçmak diye bir şey mümkün değildir. En fazla haram kavramını esneterek vicdanını rahatlatabilirsin. Saygılarımla

ceyzer ceyzer WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 12.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 698
  • Beğeniler 46 / 90
  • Ticaret 1, (%100)
Haramdır güzel kardeşim. Senin internete girmen bile haram ve günah. her an karşına müstehcen vb. şeyler çıkıyor. eğer sende bunlardan hoşlanmıyorsan DERHAL internet ve bilgisayar kullanmayı bırakmalısın.

ArdaEgridere ArdaEgridere Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 1247
  • Beğeniler 77 / 110
  • Ticaret 6, (%83)
şu zihniyete bak ya kardeşim ne kadar yobazsın

Doping Creative Doping Creative Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Makale Yazarı&webmaster
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad P** Ç**
  • Mesajlar 269
  • Beğeniler 36 / 40
  • Ticaret 7, (%100)

sealofnova adlı üyeden alıntı

Kardeşim buna benzer konular açılmış bende sakıncası yoktur diyerekten size sormak istedim.

Bu şekilde karşılık mı vermeniz gerekli altı üstü 1 yorum yapacaksınız. Size illaki cevaplayın demiyorum zaten bence yaptıgınız çok yanlış.

Atv den banane onlar haram yiyo diye bizimde mi yememiz gerek ?

Bu ülkede herşey haram. mantıken düşünürsen. herşeyi harama çıkarabilirsn elıne çay bardağını al altığı ıle bırlıkte yudumla ve reklamları paylaş keyfıne bak.

ToR ToR Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 205
  • Beğeniler 148 / 24
  • Ticaret 1, (%100)
Arkadaşım haram mı sorunsunun cevabı haram, bende aynı firmadan reklam yayımlıyorum günde 4tl gibi bir rakam kazanıyorum o para bana haram ama ne yapayım ? emek veriyorum karşılığını almayayımmı ?

wmaraci
Konuyu toplam 4 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 4 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al