wmaraci reklam
lidertakipci

reklam-10.com Sizce bu reklamlar haram mı ?

75 Mesajlar 7.852 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

kendoka kendoka Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geleneksel Tedavi Usulleri Uzmanı
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)

zenko56 adlı üyeden alıntı

Şu an dünya' arapların kültürünü din diye yaşıyor ! dikkatini çekerim. Dikkatini çekerim arapların dinini demiyorum sana, arapların kültürünü..Kuran da var olmayan bir çok rivayet üreterek insanlara empoze ettiler yıllarca. Din her yüzyılda bir geriler. İslam dinine en büyük kötülügü yapanlar islamı yorumlayanlardır. Bugun arapların yasam tarzlarını din sanıp,hayatımızı din eksenı etrafında o sekılde kavırlıyoruz. İslam dinine özgü oldugu ve arapların giyiniş tarzı olan uzun elbiseleri peygamberimizin sünneti sayıyoruz. O yıllarda ve hatta öncesinde,oraları medenıyetin kuruldugu ilk yerler olarak,müslümanlar,hristiyanlar,yahudiler beraber yaşarlardı. her biribin giyiniş tarzı bugun arapların uzun elbiseleri gibiydi ve hatta bugun bile dindar yahudiler bu sekıl giyinir. o yuzden o zamana uygun olan giyiniş tarzını islama havale ederek,din böyle giyinmeyi emrediyor demek arap kültürünün bir dayatmasıdır örnek olarak

Dünya ne yapar bilmiyorum. Ama sarık takmak Allah Rasulunun sünneti ve yne onun ağzından islamın şiaarıdır. Yine sakal uzatmak bütün peygamberlerin sünneti ve islamın şiarıdır. Birileri entari giymeyi farz diyorsa bilmem. Kim arapların kültürünü islam sanıyor bilmem.Ama sarık ve sakal gibi unsur dinde olan sünnet olan ve müslümanarın hepsinin kültüründe ortak olan seylerdir. Buhari ve muslimde yeterince hadis var bu konuda..

wmaraci
reklam

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
Burda biri bana korsan müzük dinlemedim korsan film izlemdim vs derse gelir elinden öperim. Şurda olmuş yıl 2015 millet uzaya çıktı yıldıza indiler. Marsa gitme planları yapıyorlar. Türkiyeyi sallamayan reklam şirketlerinin reklamları harammı diye tartışma açıyorsunuz. Bu kafayla bırak uzayı toprağı kazamayız. Din bunu emrediyor nede olsa. Başka canlı yok tek dünya var nede olsa. :D :D
zenko56 Karikaturname

kişi bu mesajı beğendi.

cagdaskorkmaz.com.tr

EgeDizayn EgeDizayn WM Aracı Telefon Onaysız
  • Üyelik 27.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Analiz Teknisyeni
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad R** K**
  • Mesajlar 439
  • Beğeniler 58 / 46
  • Ticaret 42, (%98)
kişinin harama el uzatmasınıo kolaylaştırır bence koyma,Hadis var bir şeyin harammı helalmi olduğu şüpeliyse ne olursa olsun uzak durun diye.

begenikas begenikas Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad T** G**
  • Mesajlar 166
  • Beğeniler 22 / 20
  • Ticaret 16, (%94)
bu kadar haram diyen var,belkide gerçekten aracılık ettiği için haramdır.peki önerdiğiniz haram olmayan bir firma mevcut mu bu sanal alemde?varsa lütfen belirtin çok merak ediyorum...
zenko56

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

Karikaturname Karikaturname WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 780
  • Beğeniler 465 / 297
  • Ticaret 1, (%100)

sealofnova adlı üyeden alıntı

Kardeşim ben bu soruyu bilgisi olan birine sordum siz diyorsunuz sizin dinsel inancınız beni bağlamaz ozaman neden yorum yapıyorsun yapma kardeşim seini ilgilendirmiyorsa yorumda yapmam eğer düşünceni söyleyeceksen buyur başımın üzerinde yerim var ama bu tür yorumlar yapman çok saçma bence.

Şöyle bir durum var gitsem din adamına sorsam bu tür reklamlara vercegi cevaplar sabittir ama burda bu sistem hakkında bilgili kişiler var bence konu çok doğru yerde.

Sen dini açıdan bir işlemin durumunu soruyorsun hocam, teknik birşey sormuyorsun ki. Ben de sana bu soruyu burada sorman yanlış diyorum. Burda teknik bilgiler sorsan normal eyvallah, sen diret dini bir bilgi istiyorsun, o yüzden de onu din bilginine sorman daha doğru.

Ağacı Sev Yeşili Koru Ayıyı Öp!

ArdaEgridere ArdaEgridere Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 1247
  • Beğeniler 77 / 110
  • Ticaret 6, (%83)

Durotan adlı üyeden alıntı

Hiç alınmayın pardon da bu sözünüzle de kendiniz yobazlık yapmış oluyorsunuz.

Hayır anlamıyorum ki adam kendi inancına göre güzel bir soru sormuş, gelmiş zihniyete bak ne kadar yobazsın diyorsunuz. Adamın bir inancı var, bu inancında da belirli yasaklar var adam ona göre soru sormuş. Böyle gericilik yapmadaki amaç nedir?

Kuran-ı Kerimde böyle şeyler yazmıyor dostum uydurma bunlar

Karikaturname Karikaturname WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 780
  • Beğeniler 465 / 297
  • Ticaret 1, (%100)

smuldur adlı üyeden alıntı

Müthiş bir mantığa ve zekaya sahipsin. İslam ortaçağ arap kültürü değildir. İslam bütün İnsanlığa inmiştir ve dünya yok olana kadar hükmü sürecektir.
İslam gericiliği ve yobazlığı teşvik etmez her zaman okumayı, çalışmayı gelişmeyi emreder.İnsanlar istediği gibi yaşayabilirler Müslüman olanlarsa hangi çağda olursa olsunlar ister çölde, isterse de uzay da İslamın kurallarına göre yaşamak zorundalar. Senin de anlamadığın konu bu.

Sen öyle olduğuna inanabilirsin, bu senin bileceğin iş hocam. Kimse de sana niye öyle inanıyorsun demez, inanç özgürlüğü var. Kendi yaşamını islam yada başka bir dinin kurallalrına göre düzenleyen kişiler olabilir elbette, bu herkesin kendi bileceği birşey. Ama burası müslüman olmayanların da bulunduğu, teknik konularda bilgi alışverişi yapılan bir platform. O nedenle buradaki işleyiş akla ve bilime göre, hukuk kurallarına göre düzenlenir. Burda "haram mı helal mi" tartışması yapmak abestir. Çünkü helal ile haramı ayırmak teknik bilgiyle değil, dini bilgiyle, dini kriterler ile olur.

Ağacı Sev Yeşili Koru Ayıyı Öp!

analogfikir analogfikir Osmanlı İmparatorluğu Kullanıcı
  • Üyelik 20.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yok
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 888
  • Beğeniler 224 / 118
  • Ticaret 11, (%100)
ben senin yerinde olsam almam madem uygun bulmuyorsun kullanma şahsen bende kullanmıyorum. Tabikide sitene biri girince görüp teşvik olabilir...

Sukru Sukru Grafik Tasarım Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Graphic Designer
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 181
  • Beğeniler 56 / 90
  • Ticaret 41, (%100)
Şu ülkede haram haram lafından illet ettim. Bakanlar da bizlerin sayesinde haram yiyor, yediriyoruz herkese, şu devirde haramı ayıklamaya kalkarsan işin var. Allah'ını yiyoruz hepimiz, dolaylı da olsa. Cumhurbaşkanı'nın bile haram yediği yer de ben yiyebildiğim kadar yerim hiç de umrumda olmaz. Bazıları da hala Türkiye Cumhuriyeti demiş, bana biri Cumhuriyet'i hatırlatsın. Hadi eyvallah. Ki neyin haram olduğunu bu kadar bilen insan varsa ülke hoca, hafız kaynıyor.
zenko56 Karikaturname

kişi bu mesajı beğendi.

EgeDizayn EgeDizayn WM Aracı Telefon Onaysız
  • Üyelik 27.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Analiz Teknisyeni
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad R** K**
  • Mesajlar 439
  • Beğeniler 58 / 46
  • Ticaret 42, (%98)

ArdaEgridere adlı üyeden alıntı

Kuran-ı Kerimde böyle şeyler yazmıyor dostum uydurma bunlar

sadece kuran-ı kerim değil hadis ve sünnet diye birşey var kuranı kerimde yazmayıpta günah olduğuna inandığımz çok şey var.

Ek Olarak: siz boşverin bunları nasılsa her koyun kendi bacağından asılacak gerisini boşverin

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al