wmaraci reklam

reklam-10.com Sizce bu reklamlar haram mı ?

75 Mesajlar 7.758 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Karikaturname Karikaturname WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 780
  • Beğeniler 465 / 297
  • Ticaret 1, (%100)

smuldur adlı üyeden alıntı

İslam dini insanın doğumundan ölümüne kadar her şeyine karışır. Günlük hayatına da karışır, Yaptığı Ticarete de.

Anlamamakta ısrar etmenizin nedeni nedir? Ben orda belirttim, kişisel olarak bu tür kriterleriniz olabilir, ama pratik hayat ile sizin inançsal kriterleriniz birebir uyuşmayabilir dedim.
Söz gelimi, islam dininin yada başka bir dinin haram/helal ayrımı beni zerre kadar ilgilendirmiyor. Ben akıl ve bilimsel doğrular ile, insanlığın biriktirmiş olduğu değer yargıları üzerinden bakıyorum hayata. Ben hayatımı buna göre biçimlendirmiyorum. Ama sen buna göre davranabilirsin, o senin bileceğin bir şey. Kişiye göre değişir yani.
Toplumsal yaşamın ortaçağ arap kültürü ile belirlenmesi söz konusu olamaz zaten. Öyle olsaydı seyahatlerde devenin tercih edilmesi gerekirdi. İnternetten para kazanmayı değil, çölde koyun ticaretini konuşuyor olmanız lazımdı şimdi. Öyle olmadığına göre, artık günün koşullarına göre biçimleniyor hayat demektir. Hayatın somut gereklilikleri ve toplumsal/hukuki kurallar dışında elbette kendinize göre kimi kriterler belirleyebilir, bunları da dikkate alarak ticaret yapabilirsiniz, bu sizi bağlar.
Burada ve google ile ilişkilerde de dini yada inançsal kriterler değil, hukuki kurallar geçerli olduğu için sorunun burada sorulması saçma.
hzmhzm

kişi bu mesajı beğendi.

Ağacı Sev Yeşili Koru Ayıyı Öp!
wmaraci
reklam

smuldur smuldur WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Yönetici
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ş** M**
  • Mesajlar 468
  • Beğeniler 268 / 89
  • Ticaret 17, (%100)

Karikatürname adlı üyeden alıntı

Anlamamakta ısrar etmenizin nedeni nedir? Ben orda belirttim, kişisel olarak bu tür kriterleriniz olabilir, ama pratik hayat ile sizin inançsal kriterleriniz birebir uyuşmayabilir dedim.
Söz gelimi, islam dininin yada başka bir dinin haram/helal ayrımı beni zerre kadar ilgilendirmiyor. Ben akıl ve bilimsel doğrular ile, insanlığın biriktirmiş olduğu değer yargıları üzerinden bakıyorum hayata. Ben hayatımı buna göre biçimlendirmiyorum. Ama sen buna göre davranabilirsin, o senin bileceğin bir şey. Kişiye göre değişir yani.
Toplumsal yaşamın ortaçağ arap kültürü ile belirlenmesi söz konusu olamaz zaten. Öyle olsaydı seyahatlerde devenin tercih edilmesi gerekirdi. İnternetten para kazanmayı değil, çölde koyun ticaretini konuşuyor olmanız lazımdı şimdi. Öyle olmadığına göre, artık günün koşullarına göre biçimleniyor hayat demektir. Hayatın somut gereklilikleri ve toplumsal/hukuki kurallar dışında elbette kendinize göre kimi kriterler belirleyebilir, bunları da dikkate alarak ticaret yapabilirsiniz, bu sizi bağlar.
Burada ve google ile ilişkilerde de dini yada inançsal kriterler değil, hukuki kurallar geçerli olduğu için sorunun burada sorulması saçma.

Müthiş bir mantığa ve zekaya sahipsin. İslam ortaçağ arap kültürü değildir. İslam bütün İnsanlığa inmiştir ve dünya yok olana kadar hükmü sürecektir.
İslam gericiliği ve yobazlığı teşvik etmez her zaman okumayı, çalışmayı gelişmeyi emreder.İnsanlar istediği gibi yaşayabilirler Müslüman olanlarsa hangi çağda olursa olsunlar ister çölde, isterse de uzay da İslamın kurallarına göre yaşamak zorundalar. Senin de anlamadığın konu bu.

sealofnova sealofnova www.muhabbetkusu.biz Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek WebMaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 676
  • Beğeniler 8 / 56
  • Ticaret 23, (%100)

Karikatürname adlı üyeden alıntı

Kardeşim ben bu soruyu bilgisi olan birine sordum siz diyorsunuz sizin dinsel inancınız beni bağlamaz ozaman neden yorum yapıyorsun yapma kardeşim seini ilgilendirmiyorsa yorumda yapmam eğer düşünceni söyleyeceksen buyur başımın üzerinde yerim var ama bu tür yorumlar yapman çok saçma bence.

Şöyle bir durum var gitsem din adamına sorsam bu tür reklamlara vercegi cevaplar sabittir ama burda bu sistem hakkında bilgili kişiler var bence konu çok doğru yerde.

maviuan maviuan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Yazılım geliştirici
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** S**
  • Mesajlar 109
  • Beğeniler 38 / 31
  • Ticaret 5, (%100)
Bence o tür reklamların yayınlanmasına izin vermek sıkıntılı olabilir.Direk haram diyemem fakat bu sıkıntılı durumda riske girmemek gerekir diye düşünüyorum.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

zenko56 zenko56 Seo Bir Sanattır Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek 2005 Tarihi İle Seo Uzmanlıgı
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad İ** E**
  • Mesajlar 285
  • Beğeniler 65 / 97
  • Ticaret 15, (%87)

Müthiş bir mantığa ve zekaya sahipsin. İslam ortaçağ arap kültürü değildir. İslam bütün İnsanlığa inmiştir ve dünya yok olana kadar hükmü sürecektir.
İslam gericiliği ve yobazlığı teşvik etmez her zaman okumayı, çalışmayı gelişmeyi emreder.İnsanlar istediği gibi yaşayabilirler Müslüman olanlarsa hangi çağda olursa olsunlar ister çölde, isterse de uzay da İslamın kurallarına göre yaşamak zorundalar. Senin de anlamadığın konu bu.

Şu an dünya' arapların kültürünü din diye yaşıyor ! dikkatini çekerim. Dikkatini çekerim arapların dinini demiyorum sana, arapların kültürünü..Kuran da var olmayan bir çok rivayet üreterek insanlara empoze ettiler yıllarca. Din her yüzyılda bir geriler. İslam dinine en büyük kötülügü yapanlar islamı yorumlayanlardır. Bugun arapların yasam tarzlarını din sanıp,hayatımızı din eksenı etrafında o sekılde kavırlıyoruz. İslam dinine özgü oldugu ve arapların giyiniş tarzı olan uzun elbiseleri peygamberimizin sünneti sayıyoruz. O yıllarda ve hatta öncesinde,oraları medenıyetin kuruldugu ilk yerler olarak,müslümanlar,hristiyanlar,yahudiler beraber yaşarlardı. her biribin giyiniş tarzı bugun arapların uzun elbiseleri gibiydi ve hatta bugun bile dindar yahudiler bu sekıl giyinir. o yuzden o zamana uygun olan giyiniş tarzını islama havale ederek,din böyle giyinmeyi emrediyor demek arap kültürünün bir dayatmasıdır örnek olarak
Karikaturname

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 02.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Yönetici
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ş** M**
  • Mesajlar 468
  • Beğeniler 268 / 89
  • Ticaret 17, (%100)

zenko56 adlı üyeden alıntı

Şu an dünya' arapların kültürünü din diye yaşıyor ! dikkatini çekerim. Dikkatini çekerim arapların dinini demiyorum sana, arapların kültürünü..Kuran da var olmayan bir çok rivayet üreterek insanlara empoze ettiler yıllarca. Din her yüzyılda bir geriler. İslam dinine en büyük kötülügü yapanlar islamı yorumlayanlardır. Bugun arapların yasam tarzlarını din sanıp,hayatımızı din eksenı etrafında o sekılde kavırlıyoruz. İslam dinine özgü oldugu ve arapların giyiniş tarzı olan uzun elbiseleri peygamberimizin sünneti sayıyoruz. O yıllarda ve hatta öncesinde,oraları medenıyetin kuruldugu ilk yerler olarak,müslümanlar,hristiyanlar,yahudiler beraber yaşarlardı. her biribin giyiniş tarzı bugun arapların uzun elbiseleri gibiydi ve hatta bugun bile dindar yahudiler bu sekıl giyinir. o yuzden o zamana uygun olan giyiniş tarzını islama havale ederek,din böyle giyinmeyi emrediyor demek arap kültürünün bir dayatmasıdır.

ALLAH (cc) Sana hidayet nasip etsin. Din hiç bir zaman gerilemez. Kendince haklı olduğunu düşünüp bir akıma kapılmış gidiyorsun. Medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavar.

• Üyelik 04.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad İ** E**
  • Mesajlar 285
  • Beğeniler 65 / 97
  • Ticaret 15, (%87)

ALLAH (cc) Sana hidayet nasip etsin. Din hiç bir zaman gerilemez. Kendince haklı olduğunu düşünüp bir akıma kapılmış gidiyorsun. Medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavar.

Güzel kardeşim insanların yorumlarına biraz saygı duymayı ögren. Benım , senın yaşın kadar kitap okumuslugum var. Bırakta biraz bilgi sahibi olalım.. Din her yüzyılda bir neden geriler ? dini yanlış yorumlayan,hurafe ve bagnazlıgı araya sıkıştıran,dini kendi eksenı etrafında çıkar amaçlı kullanan kişiler ve toplumlar nedenı ıle din her yuzyılda bir saflıgından ödün vererek itibar kaybeder. Bu bilinen bir gerçektir hiç bana öyle degildir filan hikayelerini anlatma.Sana söyle bişiy söyleyim! su yukarıda saydıgım sebebler yuzunden, gun gelecek insanlar yanlızca el yazması kurana inanırım diyecek. Anlatabıldımmı ? el yazması yanı kuranın ilk yazıldıgı kitap. Sebeb nedir peki ? Din sekillenmesi nedeni ile insanların dınden uzaklaşıp guven kaybı yasamalarıdır. Sen benım söylediklerini anlamayabılırsın fakat anlayan arkadaslar olacaktır çünkü bunlar çok ama çok derin konular
Karikaturname

kişi bu mesajı beğendi.

kendoka kendoka Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geleneksel Tedavi Usulleri Uzmanı
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)

sealofnova adlı üyeden alıntı

Kardeşim ben bu soruyu bilgisi olan birine sordum siz diyorsunuz sizin dinsel inancınız beni bağlamaz ozaman neden yorum yapıyorsun yapma kardeşim seini ilgilendirmiyorsa yorumda yapmam eğer düşünceni söyleyeceksen buyur başımın üzerinde yerim var ama bu tür yorumlar yapman çok saçma bence.

Şöyle bir durum var gitsem din adamına sorsam bu tür reklamlara vercegi cevaplar sabittir ama burda bu sistem hakkında bilgili kişiler var bence konu çok doğru yerde.

Kardeşim hadis usulu fıkıh usulu ve tefsir derslerini az çok okuduk ve öğrendik. Bir çok kitap okuduk. Allaha hamd olsun ki haramı helali ve islamı öğrendik. O kumar ve iddia kuranda gectiği üzere haramdır. Ve her harama vesile olan kişide ortakdır. Şimdi orada kalkıp "oynayın" demiyorsun diye bundan kurtulamazsın. Yorumların hiç birini okumadım çünkü iş karışmış. İçki içen içer kumar oynayan da oynar. Kimse bu helal demez diyemez çünkü. Bende sana söylüyorum. Mesela bir hadis vardır sahih. İçki içen,tasıyan,servis eden, içki için üzüm diken ve bu sekilde 8 sınıf insan Peygamberin diliyle günahkardır. İçki kumar zina kimse helal diyemez demez de zaten. Ama bunun yanında bunlara yardım veya servis ya da sunmak da haramdır. Konu tartışma ortamına dönmesin. Delilleriyle özelden yazarım istersen.

• Üyelik 02.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Yönetici
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ş** M**
  • Mesajlar 468
  • Beğeniler 268 / 89
  • Ticaret 17, (%100)

zenko56 adlı üyeden alıntı

Güzel kardeşim insanların yorumlarına biraz saygı duymayı ögren. Benım , senın yaşın kadar kitap okumuslugum var. Bırakta biraz bilgi sahibi olalım.. Din her yüzyılda bir neden geriler ? dini yanlış yorumlayan,hurafe ve bagnazlıgı araya sıkıştıran,dini kendi eksenı etrafında çıkar amaçlı kullanan kişiler ve toplumlar nedenı ıle din her yuzyılda bir saflıgından ödün vererek itibar kaybeder. Bu bilinen bir gerçektir hiç bana öyle degildir filan hikayelerini anlatma.Sana söyle bişiy söyleyim! su yukarıda saydıgım sebebler yuzunden, gun gelecek insanlar yanlızca el yazması kurana inanırım diyecek. Anlatabıldımmı ? el yazması yanı kuranın ilk yazıldıgı kitap. Sebeb nedir peki ? Din sekillenmesi nedeni ile insanların dınden uzaklaşıp guven kaybı yasamalarıdır. Sen benım söylediklerini anlamayabılırsın fakat anlayan arkadaslar olacaktır çünkü bunlar çok ama çok derin konular

Burada sabahtan beri attığın kaçıncı mesaj bilmiyorum. Yaşım kadar kitap okuduysan kaybeden sen olmuşsun çünkü ben senden kat kat fazla kitap okumuşum. O kadar kitap okumuşsun fakat Kuran-ı Kerim'i okumamışsın ya da anlamamışsın. Okusaydın veya anlasaydın bu fikirlere kapılmazdın. Müslümansan ve ALLAH'a inanıyorsan açıkça ayet var.

Kur an'ı kesinlikle biz indirdik; elbette onu yine biz koruyacağız.
Hicr / 9

Anlayacağın biz bugün varız yarın yokuz Ancak Kur'an-ı Kerim ve İslam her zaman varolacak ve değişmeyecek.

Bu konunun altında gereksiz yere bir polemik oldu Artık cevap verme ihtiyacı duymayacağım çünkü bir anlamı yok.

• Üyelik 04.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad İ** E**
  • Mesajlar 285
  • Beğeniler 65 / 97
  • Ticaret 15, (%87)

Burada sabahtan beri attığın kaçıncı mesaj bilmiyorum. Yaşım kadar kitap okuduysan kaybeden sen olmuşsun çünkü ben senden kat kat fazla kitap okumuşum. O kadar kitap okumuşsun fakat Kuran-ı Kerim'i okumamışsın ya da anlamamışsın. Okusaydın veya anlasaydın bu fikirlere kapılmazdın. Müslümansan ve ALLAH'a inanıyorsan açıkça ayet var.

Kur an'ı kesinlikle biz indirdik; elbette onu yine biz koruyacağız.
Hicr / 9

Anlayacağın biz bugün varız yarın yokuz Ancak Kur'an-ı Kerim ve İslam her zaman varolacak ve değişmeyecek.

Bu konunun altında gereksiz yere bir polemik oldu Artık cevap verme ihtiyacı duymayacağım çünkü bir anlamı yok.

Sabahtan beri degil, 20 dakikadır attıgım ikinci mesaj...Uzun uzun ansiklopedik bilgi verdim hala anlamamakta ısrar edip konuyu saptırmayı basarıyorsan diyecek söz yok sana..Hala Allaha ınanmıyormusun diyor adam. Güleyimmi aglayım mı bu haline anlamadım..Hadi sana iyi uykular

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al