Weblebi Tema 1.5 (Güncelleme)

301 Mesajlar 67.795 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

bd bd WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek 2
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 4926
  • Beğeniler 784 / 3953
  • Ticaret 18, (%100)

BurakH adlı üyeden alıntı

Teşekkürler hocam ama olmadı, yine sola doğru IE de kayma var.

Hangi IE sürümünü kullanıyorsunuz? Ayrıca soruna bakmak için blog adresinizi alabilirmiyim?

wmaraci
reklam

BurakH BurakH WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 45
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Ie 8 de sorunlu gözüküyor. Sorun kodlamada yok ama header.php de herhangi bir değişiklik yapıp ctrl+z yapıpda orjinal dosyayı attığım zaman sağa kayık gözüküyor ama rardan cikardiğim orjinel headerı atınca düzeliyor. Anlam veremedim bu duruma, bu yüzden header.php yi düzeltemiyorum.

www.hbk.web.tr

bd bd WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek 2
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 4926
  • Beğeniler 784 / 3953
  • Ticaret 18, (%100)

Ie 8 de sorunlu gözüküyor. Sorun kodlamada yok ama header.php de herhangi bir değişiklik yapıp ctrl+z yapıpda orjinal dosyayı attığım zaman sağa kayık gözüküyor ama rardan cikardiğim orjinel headerı atınca düzeliyor. Anlam veremedim bu duruma, bu yüzden header.php yi düzeltemiyorum.

www.hbk.web.tr

Şimdi şöyle söyliyeyim. Normalde herhangi bir sorun yok temada. Sanırım siz yanlış biryere düzenliyor veya siliyorsunuz. Bu yüzden bir sorun çıkıyor.

Header.php'de eğer sağ taraftaki reklamı kaldırmak istiyorsanız
kısmını kaldırmayın. Bu kısım temanızda kalsın. Yine size daha önce söylediğim css dosyası düzenlemesini yapın, sorun kalmayacaktır.

Not: Şuan ie8'de zaten bir sorun görünmüyor. Ancak reklamı kaldırmak istiyorsan aşağıdaki adımları uygulamalısın.

Header.php'de aşağıdaki kısmı bul:

Bu şekilde düzenle:

Kullandığın rengin css dosyasına girip (turkuaz.css veya pembe.css), aşağıdaki kodu bulup:

#reklam468 {
float:right;
padding-bottom:10px;
}

Şu kod ile değiştir:

#reklam468 {
float:right;
padding-bottom:10px;
min-height: 70px;
}

• Üyelik 18.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 45
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam aynılarını dün yapmıştım zaten eksik bir kod yada yanlış bir kod girmiyorum. Orjinal dosyada bir değişiklik yapıp geri alıp ftpden attığım zaman hata veriyor. Çok anlamsız bir hata anlamadım gitti ya, hatta sana ftp şifresini versem bir sen bak istersen, ne demek istediğimi o zaman anlayacaksın.

wmaraci
wmaraci

bd bd WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek 2
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 4926
  • Beğeniler 784 / 3953
  • Ticaret 18, (%100)
E kendi kendine bozulacak değil ya :) Orjinal dosyada yaptığın değişiklik bozuyor demekki. Yaptığın değişikliği buraya yazarmısın?

• Üyelik 18.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 45
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Telefondan girdiğimden anlatamadım sanırım. Şimdi ben orjinal header.php de basit bir değişiklik yapıyorum ( ne yaptığım önemli değil ) daha sonradan onu ctrl+z yaparak tan orjinal haline getirip kayıt ediyorum ve hostta tekrardan attığım zaman sitede kayma oluyor( ie 8 de). Sonradan rardaki ana orjinal header.php yi attığım zaman sorun düzeliyor. Yaşadığım sorun bu yani, neden böyle oluyor hiç anlamıyorum, ilk defa böyle bir şeyle karşılaşıyorum.

Ek Olarak:

2. mesaj :

Yaptığım değişiklik header.php deki

bölümü sizin de belirtiğiniz gibi

olarak değiştiriyorum. Bu şekilde ftpden hosta atınca iede sağa kayma oluyor ve aynı dosyayı geri al yaparaktan eski haline

getirdiğimde kayma yine devam ediyor. Ama rardan çıkartığım hiç ellenmemiş olan header.php yi attığım zaman ie deki kayma düzeliyor. Yani rardan çıkartığım header.php ile geri al diyerekten orjinal haline getirdiğim header.php birebir aynı olmasına rağmen birbirleriyle tutarsızlık gösteriyor.

krapcher krapcher WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 38
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba

Ben de temanızı kullanıyorum v1.0 sürümünü.Yenisini indirmek istemedim çok oynama yaptım çünkü tekrar yapmak istemiyorum aynı şeyleri.Benim şöyle bir sorunum var.Siteye koyduğum logo tam tepeye dayanmıyor.Yani logonun üst noktası ile sitenin en üst noktası arasında bir boşluk var.Bu boşluğu nasıl kaldırabilirim ?

www.uyaniksite.tk << Siteye girince ctrl + a yaparsanız ne demek istediğimi göreceksiniz

(Reklam amaçlı vermedim sorunun gözükmesi için eğer yasaksa linki silersiniz :) )

bd bd WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek 2
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 4926
  • Beğeniler 784 / 3953
  • Ticaret 18, (%100)

Telefondan girdiğimden anlatamadım sanırım. Şimdi ben orjinal header.php de basit bir değişiklik yapıyorum ( ne yaptığım önemli değil ) daha sonradan onu ctrl+z yaparak tan orjinal haline getirip kayıt ediyorum ve hostta tekrardan attığım zaman sitede kayma oluyor( ie 8 de). Sonradan rardaki ana orjinal header.php yi attığım zaman sorun düzeliyor. Yaşadığım sorun bu yani, neden böyle oluyor hiç anlamıyorum, ilk defa böyle bir şeyle karşılaşıyorum.

Ek Olarak:

2. mesaj :

Yaptığım değişiklik header.php deki

bölümü sizin de belirtiğiniz gibi

olarak değiştiriyorum. Bu şekilde ftpden hosta atınca iede sağa kayma oluyor ve aynı dosyayı geri al yaparaktan eski haline

getirdiğimde kayma yine devam ediyor. Ama rardan çıkartığım hiç ellenmemiş olan header.php yi attığım zaman ie deki kayma düzeliyor. Yani rardan çıkartığım header.php ile geri al diyerekten orjinal haline getirdiğim header.php birebir aynı olmasına rağmen birbirleriyle tutarsızlık gösteriyor.

Gerçekten çok ilginç. Anladığım kadarıyla; Değişikliği yapıyorsun, kayma oluyor, geri alıyorsun ve kayma devam ediyor. Ancak orjinal dosyayı atınca düzeliyor.

Normalde böyle birşey olması imkansız. Oluyorsa bile bu ne temayla nede kodlarla alakalı birşey. Buna sebeb olabilecek diğer şeylere bakmak lazım.

Mesela:
- Kodları düzenlemek için hangi editörü kullanıyorsun? Sorun bu editörde olabilir. Notepad++ adlı editörü indirip, kodları bu editörle düzenlemeyi dene.

- Kullandığın eklentilerin hepsini deve dışı bırakıp, temada değişiklik yapmayı dene. Bakalım ozamanda bozulma olacakmı.

- Değişikliği yaptıktan sonra dosyayı kontrol et. Yaptığın değişiklik dışında dosyaya başka birşey eklenmişmi veya çıkarılmışmı.

bd bd WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek 2
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 4926
  • Beğeniler 784 / 3953
  • Ticaret 18, (%100)

krapcher adlı üyeden alıntı

Merhaba

Ben de temanızı kullanıyorum v1.0 sürümünü.Yenisini indirmek istemedim çok oynama yaptım çünkü tekrar yapmak istemiyorum aynı şeyleri.Benim şöyle bir sorunum var.Siteye koyduğum logo tam tepeye dayanmıyor.Yani logonun üst noktası ile sitenin en üst noktası arasında bir boşluk var.Bu boşluğu nasıl kaldırabilirim ?

www.uyaniksite.tk << Siteye girince ctrl + a yaparsanız ne demek istediğimi göreceksiniz

(Reklam amaçlı vermedim sorunun gözükmesi için eğer yasaksa linki silersiniz :) )

Kullandığın rengin (style.css ve turkuaz.css veya pembe.css) css dosyasına girip aşağıdaki kısmı bulup, padding-top:8px; kısmını silmen yeterli.

.logokismi {
padding-top:8px;
width:950px;
}

• Üyelik 18.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 45
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

Burak Dülgar adlı üyeden alıntı

Gerçekten çok ilginç. Anladığım kadarıyla; Değişikliği yapıyorsun, kayma oluyor, geri alıyorsun ve kayma devam ediyor. Ancak orjinal dosyayı atınca düzeliyor.

Normalde böyle birşey olması imkansız. Oluyorsa bile bu ne temayla nede kodlarla alakalı birşey. Buna sebeb olabilecek diğer şeylere bakmak lazım.

Mesela:
- Kodları düzenlemek için hangi editörü kullanıyorsun? Sorun bu editörde olabilir. Notepad++ adlı editörü indirip, kodları bu editörle düzenlemeyi dene.

- Kullandığın eklentilerin hepsini deve dışı bırakıp, temada değişiklik yapmayı dene. Bakalım ozamanda bozulma olacakmı.

- Değişikliği yaptıktan sonra dosyayı kontrol et. Yaptığın değişiklik dışında dosyaya başka birşey eklenmişmi veya çıkarılmışmı.

Yok hocam denemiştim bunları olmadı, sağol her şey için.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al