lostyazilim

wpSEO almalı mıyım?

10 Mesajlar 1.252 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

BuckBarry BuckBarry WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 34 / 164
  • Ticaret 7, (%100)
Merhaba arkadaslar henüz yolun basında bir teknoloji blog sitem var. Seo ayarları için Yoast eklentisini kullanıyorum. Bu kararı verirken baya araştırma yaptım insanların çoğu All in one seo ve yoast arasında bölünmekte.

Bu ikisinin dışında en çok dillendirileren ve kullandıgım temanında önerilenler kısmında gördüğüm wpSEO eklentisi.

Eklenti sanırım türkçe değil. Ve 20 euroydu. Siteme yoasttan farklı ne katar bu wpSEO. 20 euroluk bir işlevi var mıdır?

wmaraci
reklam

uzmanegitimi uzmanegitimi webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 25.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 192
  • Beğeniler 26 / 25
  • Ticaret 0, (%0)
Yaost kur.. Seo yapmana gerek yok. Fakat sitenin iç optimize yap veya yaptır...

• Üyelik 06.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 34 / 164
  • Ticaret 7, (%100)

uzmanegitimi adlı üyeden alıntı

Yaost kur.. Seo yapmana gerek yok. Fakat sitenin iç optimize yap veya yaptır...

İç optimizasyondan kastınız yoastın otomatik olarak yaptığı şeyler değil mi? Yoast ayarlarını türkçe makaleler okuyarak yaptım.

uzmanegitimi uzmanegitimi webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 25.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 192
  • Beğeniler 26 / 25
  • Ticaret 0, (%0)
Hayır... Temanı ve phpmyadmin optimize, temadan kastım .js ve css leri sıkıştır.... Ayrıca temam mutlak mobil uyumlu olsun, bu senin yararına...

wmaraci
wmaraci

lelouchvib lelouchvib WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci, Makine Mühendisliği
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 115
  • Beğeniler 38 / 16
  • Ticaret 4, (%100)
http://teknoloji.bbs.tr/en-iyi-wordpress-seo-eklentisi/ yazımı inceleyebilirsiniz :)

• Üyelik 06.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 34 / 164
  • Ticaret 7, (%100)

Araştırma yaparken bu makaleyide görmüştüm. Ücretli sürüm ücretsizin hemen hemen aynı gibi bi tabir var. Farkları neler?

Her yazı,sayfa,kategori,etiket,arşiv için özel keyword,meta açıklaması ve meta başlığı özelleştirmesi sunan,
Breadcrumb özelliği ile site içi index’lemeyi üst düzeylere çeken,
One Page Optimization yani Tek sayfa/yazı optimizasyonu özelliği ile SEO uyumlu yazı/sayfa üretmenizi sağlayan,aksi halde SEO uyumlu olduğundan emin olmanız için uyarılarda bulunan,
Google’ın sitenizi daha iyi tanıması için gerek Sitemap yani Site Haritasını kendi içinde hatasız olarak üretebilen,
İnce olarak da /kategori yazısını URL’den silebilen,eski URL’leri yenisine yönlendirebilen ve SEO konusunda gereksiz sayılabilecek,site kaynak kodunu çar çur edebilecek bazı kodları gizleyip;Google’dan saklayabilen,
Robots.txt yaratabilen ve düzenleyebilen,
Permalink yani Kalıcı Bağlantılar üzerinde yapabildiği düzenlemeler ile;

Merak ettiğim bir diğer şey de Yoast bunların hangisini yapmıyor?

• Üyelik 08.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 115
  • Beğeniler 38 / 16
  • Ticaret 4, (%100)

ozdenfurkan adlı üyeden alıntı

Araştırma yaparken bu makaleyide görmüştüm. Ücretli sürüm ücretsizin hemen hemen aynı gibi bi tabir var. Farkları neler?

Her yazı,sayfa,kategori,etiket,arşiv için özel keyword,meta açıklaması ve meta başlığı özelleştirmesi sunan,
Breadcrumb özelliği ile site içi index’lemeyi üst düzeylere çeken,
One Page Optimization yani Tek sayfa/yazı optimizasyonu özelliği ile SEO uyumlu yazı/sayfa üretmenizi sağlayan,aksi halde SEO uyumlu olduğundan emin olmanız için uyarılarda bulunan,
Google’ın sitenizi daha iyi tanıması için gerek Sitemap yani Site Haritasını kendi içinde hatasız olarak üretebilen,
İnce olarak da /kategori yazısını URL’den silebilen,eski URL’leri yenisine yönlendirebilen ve SEO konusunda gereksiz sayılabilecek,site kaynak kodunu çar çur edebilecek bazı kodları gizleyip;Google’dan saklayabilen,
Robots.txt yaratabilen ve düzenleyebilen,
Permalink yani Kalıcı Bağlantılar üzerinde yapabildiği düzenlemeler ile;

Merak ettiğim bir diğer şey de Yoast bunların hangisini yapmıyor?

Hepsini yapıyor,biraz aşağı da premium halinin en büyük artısının yoast'ın verdiği soru-cevap desteği olduğunu belirtmiştim.Keza,şu an hangi wordpress bloğu gördünüz ki premium yoast kullanıyor? Bu biraz da yoast'a çalışmalarını sürdürmesi için bağış gibi bir şey denebilir.

Ücretli ve ücretsiz eklentiler arasındaki farktan da bahsettim yazı da.En büyük farkları verilen destek.Ancak;gidip de 5000$'a alacağınız bir eklenti Yoast'dan daha iyi bir iş yapar denemez.Hepsi aynı SEO özelliklerini kullanıyor neredeyse.Metalar,keywordlar,focused keyword...

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)
Ben tavsiye etmiyorum şahsen hocam. Hem Yoast hem WpSeo hem de AIOSP kullanan biri olarak Yoast'ın daha kullanışlı olduğunu düşünüyorum. Üstelik ücretsiz ve saydığınız tüm işlemler ve daha fazlası yapılabiliyor. Bence WpSeo almak yerine Yoast kullanın hocam.

• Üyelik 08.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 115
  • Beğeniler 38 / 16
  • Ticaret 4, (%100)

isousluer adlı üyeden alıntı

Ben tavsiye etmiyorum şahsen hocam. Hem Yoast hem WpSeo hem de AIOSP kullanan biri olarak Yoast'ın daha kullanışlı olduğunu düşünüyorum. Üstelik ücretsiz ve saydığınız tüm işlemler ve daha fazlası yapılabiliyor. Bence WpSeo almak yerine Yoast kullanın hocam.

WP easy SEO yoast gibi bir eklenti değil.Yardımcı bir SEO eklentisi.Yoast her ne kadar size seo uyumlu makale yazmada yardımcı olsa da;wp easy seo,seo pressor gibi eklentiler bunu 2-3 üst seviyede yazmanızı sağlıyorlar...

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)

lelouchvib adlı üyeden alıntı

WP easy SEO yoast gibi bir eklenti değil.Yardımcı bir SEO eklentisi.Yoast her ne kadar size seo uyumlu makale yazmada yardımcı olsa da;wp easy seo,seo pressor gibi eklentiler bunu 2-3 üst seviyede yazmanızı sağlıyorlar...

Yalnız ben Easy WP SEO eklentisinden bahsetmedim hocam. wpSEO eklentisinden bahsettim.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al