ebubekiragbaba adlı üyeden alıntı

arkadaşın sorusu tamamen farklı olmasına karşın burada ki yorumlar kafa karışıklığının ne derece büyüdüğünü gösteriyor.
Benim fikrim
1. Alexa seo konusunda işe yaramaz yani googlenin gözünde hiç bir faydası yok.
2. Trustrank tamamen saçmalık öyle bir şey yok sadece bazı sitelerin kendi analizleri.
3.Pr artık güncellenir mi güncellenmez mi bilinmez.

Aslında bunlara kafa yormak yerine siteye özgün içerik girmeye devam edelim deriz her seferinde ancak piyasa bunlar üstüne döndüğü için herkes benimde pr değerim olsun benmde alexam yüksek trustrankım yüksek olsun diyor. Haklılık payları var.

Aynen kardeşim soru neydi konu nereye geldi gibi birşey oldu. alexa ya bende çok güvenmiyorum. güncel içerik yayınlanıyorsa alexa değerin yükseliyor bunu çok kez test etmiş oldum. yılların kapsamlı siteleri var alexa da nerdeyse hiçbirşeyler ben yeni bir site de editör üm. webwebi.net diye cuma 9 milyondaydı sıra dün 5,9 M di bugün de öyle.

trustrank da dediğiniz gibi yeni popüler edilmeye çalışılan bir konu. gerçekçi gelmiyor bana da.

Ek Olarak:

zyx adlı üyeden alıntı

adam diyorki wmaracindaki araç bu sorguyu neye dayanarak yapıyor o veriyi nerden alıyor hiç kimse asıl soruya yönelmemiş

zyx kardeşim haklı. verilerin çekildiği bir yer var sonuçta o yeri bilen varmı sorum o dur (: