Emin olun internet ortamında o kadar farklı görüş varki, eğer içerikleriniz kopya ve çokça tekrarlanan içerikler değilse, backlinklerinizi her önünüze gelen siteden almadıysanız yani sitenizi seoya uyumlu ve doğal yollarla yükseltmeye çalışıyorsanız başarısız olmak gibi bir seçeneğiniz yok, mutlaka başarılı olacaksınızdır, sadece zaman ve sabır lazım, emin olun birden yükselmelerin düşüşleri de birden oluyor...Google yok şunu seviyor, yok buna önem veriyor...Bunlar çok küçük etkenler, siteniz güncel ve doğal ise hak ettiğiniz yere mutlaka geleceksinizdir...Ben fronpagede basit sayfalarla site yapıp hedeflenen kelimede ilk 5 içinde devamlı kalan siteler biliyorum...Ama site o kadar iğrenç ve acemice görünse de devamlı güncellenen ve doğal bir site...Emin olun ki bu sistemle tahmin ettiğinizden de hızlı ilerleme gösterip kalıcı bir yere sahip olabilirsiniz...Piyasada seo programları kullanarak kendisine seo uzmanı diyen kalpazanlara da inanmayın...Şahsen bildiğim bir çok sözde seo uzmanı , hocası, masteri filan var :) seo programlarıyla kendini üstad sananlar :) bize görede çok fazla iş yapıyorlar...Bazen boşuna dirsek çürütmüşüz diyorum ama hep kazanan ben oluyorum :) o tarz çalışanların siteleri bir kaç ay sonra düşmeye başlıyor. Tavsiyem hep doğal çalışın...Gereğini google yapar...