Evet durum biraz komplike bir hal aldı lakin idare edin zira bu mesajda son durumdan bahsettikten sonra iyice komplike bir hale doğru gittiğini düşünebilirsiniz :)

Önceden de söylediğim gibi, google izleme kodunu, aşağıdaki şekilde header.php'nin içine atmam hiç bir şekilde etki etmedi;

Ancak "Google Analytics by Yoast" eklentisini wordpress'e kurup Google Analytics oturumunu da bu eklenti üzerinden aktif edince anında rapor almaya başladım;

Bende bunun üzerine, boşu boşuna durmasın diye header.php'ye eklediğim aşağıdaki izleme kodunu tekrar sildim;

Peki neden izleme kodunu header.php'ye kopyalamam, Google Analytics'den rapor almama yetmedi? Acaba footer'a kopyalasam onda işe yarar mı? Zira çoğu kişi, header.php'de donmalar olabileceğinden, izleme kodunun footer'a kopyalanmasını önermiş.

Kaldı ki, neden wordpress'e "Google Analytics by Yoast" eklentisini kurmadan, Google Analytics'den rapor alamadım? Yani zaten wordpress sayfam, eklentilerden yavaşlamışken birde şu Google Analytics'in izleme kodu için ayrıca bir eklenti kurmam çok gereksiz oldu.

Şu izleme kodunu, eklentisiz aktif etmemiz mümkün değil mi arkadaşlar anlamadım gitti?