wmaraci reklam
lidertakipci

Adwords reklamı vermek guvenli mi ?

15 Mesajlar 2.568 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

kendoka kendoka Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geleneksel Tedavi Usulleri Uzmanı
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)
Merhaba
Arkadaslar reklam veriyoruz ama birileri gelip reklama gıcıklığına tıklarsa param gider mi ?

Aynı ip üzerinden tıklamada 24 saatte bir defa gidiyor falan diye duydum ama reset atıp ya da dns değiştirip tıklayanlar varmış. Bunun önlemi nasıl alınır. Başına gelen var mı ? Korkmalı mıyız ?

wmaraci
reklam

KerimYaman KerimYaman Fikir Doktoru Kullanıcı
  • Üyelik 29.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** Y**
  • Mesajlar 1868
  • Beğeniler 105 / 291
  • Ticaret 9, (%100)
Bazen tıklasınlar diye dua ediyoruz bazen de tıklamasınlar diye.
yigitcankus

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)

Kerim Yaman adlı üyeden alıntı

Bazen tıklasınlar diye dua ediyoruz bazen de tıklamasınlar diye.

:D öyle gerçekten.

Bu konuda bi fikrin var mı modem resetleyip kendi reklamına para için tıklayanların hesabı banlanıyor. Fakat modem resetleyip benim verdğim reklama tıklayan adama ne yapacak google :)

jamyo jamyo Google Adwords Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 27.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Google Adwords Reklam Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 214
  • Beğeniler 45 / 51
  • Ticaret 18, (%100)
Google 200 den fazla alorgitma ile çalışır ve ve mevcut kullanıcıların tüm bilgilerini politika dahilinde bir alanda toplar kişilerin davranışlarına göre örnegin bir reklama tıkladıklarında sonraki gün ve bir kaç günki tıklamarı zaman saat varış sayfasında kalma zamanı dönüşüm saglayıp sağlamadıgı gibi bir çok işlemi kontrol eder ve reklam verene doğru kullanıcıyı bulması konusunda yardımcı olur.

İstisnai durumlar yokmudur ilk zamananlar vardı ama şimdi kılı kırk yarıyorlar güvenle reklam verebilirsiniz verim almak için bir adwords uzman desteki tavsiye ederim zamandan ve mailiyetten kazanın.

kaynak
yigitcankus

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)

jamyo adlı üyeden alıntı

Google 200 den fazla alorgitma ile çalışır ve ve mevcut kullanıcıların tüm bilgilerini politika dahilinde bir alanda toplar kişilerin davranışlarına göre örnegin bir reklama tıkladıklarında sonraki gün ve bir kaç günki tıklamarı zaman saat varış sayfasında kalma zamanı dönüşüm saglayıp sağlamadıgı gibi bir çok işlemi kontrol eder ve reklam verene doğru kullanıcıyı bulması konusunda yardımcı olur.

İstisnai durumlar yokmudur ilk zamananlar vardı ama şimdi kılı kırk yarıyorlar güvenle reklam verebilirsiniz verim almak için bir adwords uzman desteki tavsiye ederim zamandan ve mailiyetten kazanın.

kaynak

Bu arada google üzerinde direk sıralamaya dahil edilen linklerden veriyoruz fakat sitelerin içlerine de reklam vermek istiyorum. Bu alandan yardımcı olabilir misiniz. İmkanınız varsa skyp :
hubeyb.antalya

jamyo jamyo Google Adwords Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 27.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Google Adwords Reklam Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 214
  • Beğeniler 45 / 51
  • Ticaret 18, (%100)

kendoka adlı üyeden alıntı

Bu arada google üzerinde direk sıralamaya dahil edilen linklerden veriyoruz fakat sitelerin içlerine de reklam vermek istiyorum. Bu alandan yardımcı olabilir misiniz. İmkanınız varsa skyp :
hubeyb.antalya

skyp eklendi.

imeryonetim imeryonetim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Profesyonel Site Yöneticisi
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad O** U**
  • Mesajlar 31
  • Beğeniler 8 / 8
  • Ticaret 1, (%100)
1) arkadaşlar bu soruyu 2007 yılında google grubunda sormuştum, hala adamakıllı cevap alamadığım kanaatindeyim.
2) dünyanın en büyük reklam gelirlerine sahip olan bir firma nasıl bu işlemi engelleyemez aklım almıyor.
3) avea jet modem var bende bilgisayara çıkarıp takınca ip değişiyor. bu işlem 10 sn sürüyor ve ip alıyor. yazıyosunuz anahtar kelimeye tıklıyosunuz adamın reklamına. Allah vere ki bu reklam için birkaç firma esnek teklif stratejisini kullansın. firma yandı. bütçemi böyle bitirdiler benim.
4) derim ki google artık kendisini geliştirmeli...

• Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)

imeryonetim adlı üyeden alıntı

1) arkadaşlar bu soruyu 2007 yılında google grubunda sormuştum, hala adamakıllı cevap alamadığım kanaatindeyim.
2) dünyanın en büyük reklam gelirlerine sahip olan bir firma nasıl bu işlemi engelleyemez aklım almıyor.
3) avea jet modem var bende bilgisayara çıkarıp takınca ip değişiyor. bu işlem 10 sn sürüyor ve ip alıyor. yazıyosunuz anahtar kelimeye tıklıyosunuz adamın reklamına. Allah vere ki bu reklam için birkaç firma esnek teklif stratejisini kullansın. firma yandı. bütçemi böyle bitirdiler benim.
4) derim ki google artık kendisini geliştirmeli...

İşte Altın değerinde bir bilgi. Yaşamış ve bizzat ölçümlemiş bir ustamız. Benim için yaşanmış ve doğru ölçümlenmiş bir bilginin değeri çok büyük. Ustam dns değiştici programların da olduğunu okumuştum. Yabancı bazı sitelerde bu işi yapanlar var. Jet modem olmadan sadece dns değiştirerek de yapıyorlar galiba.
imeryonetim

kişi bu mesajı beğendi.

imeryonetim imeryonetim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Profesyonel Site Yöneticisi
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad O** U**
  • Mesajlar 31
  • Beğeniler 8 / 8
  • Ticaret 1, (%100)
işte bence google artık bu işe çözüm bulmalı. ben google a toplamda 7.500tl - 8000tl ödeme yaptım bugüne kadar fakat geçersiz tıklamadan gelen para 10-20 lira. yani rakiplerin tarafından inanılmaz bir istismara uğradım. bunu analytics ile de görebiliyorum. zaten benim sistemimde müşteri doğrudan telefona sarılıyor. dolayısıyla tüm tıklamaların %10 unu mşteri olarak alsam bile adwords kampanyamın istismara uğradığını anlayabiliyorum

• Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)

imeryonetim adlı üyeden alıntı

işte bence google artık bu işe çözüm bulmalı. ben google a toplamda 7.500tl - 8000tl ödeme yaptım bugüne kadar fakat geçersiz tıklamadan gelen para 10-20 lira. yani rakiplerin tarafından inanılmaz bir istismara uğradım. bunu analytics ile de görebiliyorum. zaten benim sistemimde müşteri doğrudan telefona sarılıyor. dolayısıyla tüm tıklamaların %10 unu mşteri olarak alsam bile adwords kampanyamın istismara uğradığını anlayabiliyorum

Ustam tamam da google bunun önüne nasıl gecsin ya. Bak modem takıp çıkarıp bile ip değişiyorsa bu işin önüne gecmek çok zor. Ben bu kadar basit oldugunu bilmiyordum aslında. Modeme reset atan dns değiştiren ip gizleyen herkes bunları yapabilir. Burada bence google bişey yapamaz sadece insanların vicdanı önemli bu hususta.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al