wmaraci reklam
lidertakipci

Kafam karıştı ? Ağ Güçlendiricimi ? Modemmi

10 Mesajlar 837 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Webbiu Webbiu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 643
  • Beğeniler 194 / 98
  • Ticaret 10, (%100)
Merhabalar,
Dsmart müşteri hizmetlerini aradım sürekli kopmalar yaşıyordum bende dedimki şöyle bir hata gözlemledim wifi girince İnternet bağlantım kopuyor onlarda ağ güçlendirici almanız tavsiye ettiler birden fazla bağlanma olduğu için wifiye ağırlık yapıyor bunun için ağ güçlendirici tavsiye ettiler.

http://www.hepsiburada.com/liste/dark-rangemax-150-mbps-5dbi-antenli-guclendirilmis-yuksek-menzilli-kablosuz-ag-adaptoru-dk-nt-wdn150hpbt6/productDetails.aspx?productId=bd303339&categoryId=103939&SKU=BD303339

http://www.hepsiburada.com/liste/airties-air-2315-150mbps-wireless-adaptor/productDetails.aspx?productId=bd301683&categoryId=103939&SKU=BD301683

http://www.hepsiburada.com/liste/tp-link-tl-wn722n-150-mbps-n-kablosuz-yuksek-kazanimli-4dbi-degistirilebilir-antenli-wps-usb-adaptor/productDetails.aspx?productId=bd97008&categoryId=103939&SKU=BD97008

yukadakilerden birinimi almamı tavsiye edersiniz ? yoksa ;

http://www.hepsiburada.com/liste/tp-link-td-w8961n-300mbps-n-kablosuz-4-port-2x5dbi-antenli-wps-adsl2-modem-router-ap/productDetails.aspx?productId=bd501196&categoryId=3009801

modemi yenilesem olur mu ?

wmaraci
reklam

Sukru Sukru Grafik Tasarım Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Graphic Designer
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 181
  • Beğeniler 56 / 90
  • Ticaret 41, (%100)
Eğer mesafeyle alakalı değilse IP çakışmasından kaynaklanır genelde. Ana kabloyu farklı portlarda deneyin.

• Üyelik 09.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 643
  • Beğeniler 194 / 98
  • Ticaret 10, (%100)

Hunter adlı üyeden alıntı

Eğer mesafeyle alakalı değilse IP çakışmasından kaynaklanır genelde. Ana kabloyu farklı portlarda deneyin.

Mesafeyle alakalı değil sürekli bağlantım kopuyor banda ağ güçlendirici felan al dedi ve wifi çok oluyor genellikle 15 e kadar bile çıkabilir yani :) ondan dolayı güçlendirici al tam olarak ne işe yarıyor ve nasıl kullanılıyor bilgisayaramı koymamız gerekiyor.

JpnTr26 JpnTr26 EskişehirSpor! Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad Y** D**
  • Mesajlar 653
  • Beğeniler 319 / 175
  • Ticaret 3, (%100)
Güçlendiriciyi bilgisayara takıyorsunuz daha uzun menzildeki wifi ağlarına erişimi sağlıyor. Bana kalırsa bi router alıp bağlamanız daha mantıklı bu sayede hem daha uzun menzilde wifi ağınız olur hem de çok kullanıcıyı kaldırabilir ağınız. Hoş 15 kişinin girmesi çoğu modemi olumsuz etkilemeyecektir, modeminizde ya da girdiğiniz cihazın wifi alıcısında sıkıntı olabilir

wmaraci
wmaraci

thesefiks thesefiks WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad Ş** S**
  • Mesajlar 347
  • Beğeniler 55 / 67
  • Ticaret 3, (%100)
Aynı problem bende de var, sonucunu dört gözle bekliyorum

www.sefikselli.com

• Üyelik 09.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 643
  • Beğeniler 194 / 98
  • Ticaret 10, (%100)

JpnTr26 adlı üyeden alıntı

Güçlendiriciyi bilgisayara takıyorsunuz daha uzun menzildeki wifi ağlarına erişimi sağlıyor. Bana kalırsa bi router alıp bağlamanız daha mantıklı bu sayede hem daha uzun menzilde wifi ağınız olur hem de çok kullanıcıyı kaldırabilir ağınız. Hoş 15 kişinin girmesi çoğu modemi olumsuz etkilemeyecektir, modeminizde ya da girdiğiniz cihazın wifi alıcısında sıkıntı olabilir

Huwaeui HG521 kullanıyorum modem almama gerek yok o zaman ? router alayım ? ama routerler sanki modem gibi .

• Üyelik 07.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad Y** D**
  • Mesajlar 653
  • Beğeniler 319 / 175
  • Ticaret 3, (%100)
Routerlar tek başlarına kullanılamıyorlar. Modemlere bağlayarak ağı dağıtmanızı sağlıyor. Hem modem hem router özelliği olan modemler de var onlardan almanıza gerek yok sadece router almanız ve modeminize ethernet kablosu ile bağlamanız yeterli

Ayrıca küçük bir not düşmek istiyorum, modeminizin ayarlar kısmından WPS özelliğini kapatmanızı öneririm. Huwaeui modemlere WPS kodunu kırarak erişilebiliyor. Bir ara evimde internet yoktu denemiştim bir modemde :) Eğer başkaları giriyorsa onların sizi atma durumları da olabilir

• Üyelik 09.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 643
  • Beğeniler 194 / 98
  • Ticaret 10, (%100)

JpnTr26 adlı üyeden alıntı

Routerlar tek başlarına kullanılamıyorlar. Modemlere bağlayarak ağı dağıtmanızı sağlıyor. Hem modem hem router özelliği olan modemler de var onlardan almanıza gerek yok sadece router almanız ve modeminize ethernet kablosu ile bağlamanız yeterli

Ayrıca küçük bir not düşmek istiyorum, modeminizin ayarlar kısmından WPS özelliğini kapatmanızı öneririm. Huwaeui modemlere WPS kodunu kırarak erişilebiliyor. Bir ara evimde internet yoktu denemiştim bir modemde :) Eğer başkaları giriyorsa onların sizi atma durumları da olabilir
WPS Olayını bulamadım evimde çoklayıcı var yani çoklayıcıyı iptal edip routerimi kullanayım.

• Üyelik 07.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad Y** D**
  • Mesajlar 653
  • Beğeniler 319 / 175
  • Ticaret 3, (%100)
Çoklayıcının marka modeli ne ? Onda sıkıntı olma ihtimali var mı ? WPS özelliğini kapatmayı internetten arayarak bulabilirsiniz muhtemelen

• Üyelik 09.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 643
  • Beğeniler 194 / 98
  • Ticaret 10, (%100)
tp link sf1005d eski bir modem herhalde.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al